V

Yarbay
31 Aralık 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
21 üye
Görüntülenme (?)
316 (Bu ay: 1)
Gönderiler Hakkında
V
11 ay
Video edit programı tavsiyesi (PC için)
Merhaba herkeseAşağıdaki gibi videodaki efektlere benzer videolar hazırlamak için PC'de kullanımı kolay ve ücretsiz yazılım aramaktayım. Instagram'a video edit yapıp koyacağız.

Videoyu izlemek için tıklayınız
Tavsiyesi olan yardımcı olabilir mi lütfen?
V
3 yıl
Nintendo Switch DH Oyun Havuzu -ANA KONU-
Herkese merhaba!

Tek bir oyun fiyatına Switch e-shop'da bulunan onlarca Indie oyuna erişmek, oldukça uygun bir fiyata onlarca oyun oynamak ister misiniz?

Forumdan toplanarak oluşturduğumuz Nintendo Switch Kardeşlik oyun havuzuna üye alımlarımız devam etmekte. Ancak biraz acele etmeniz gerekiyor, az yer kaldı diyebiliriz.
Havuzumuz hakkında bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Nintendo Switch Kardeşliği nedir?

Switch , Playstation 4 ve Xboxtaki gibi 1 digital hesap üzerinden satın alınnan oyunu aynı anda farklı iki cihazda açmaya izin vermemektedir. Bu yüzden kardeşlik olarak adlandırdığımız topluluğumuz aslında bir oyun takas havuzudur. Toplamda 40-50$ bandında en az iki oyunu ( Örnek:20+20 Dolar ) farklı e shop hesapları ile satın alarak oluşturduğumuz takas havuzuna bağışlamanızla Nintendo Switch Kardeşliğiniz de başlamaktadır.

Takas havuzumuza ait oyun bilgilerini google sheet adı verilen bir excel tablosunda tutmaktayız. Bu tabloya erişim sadece kardeşliğe üye olan arkadaşlarımıza açıktır.

Peki bu tabloda neler vardır?


Oyunlara ait bilgiler yani oyun adı, oyunun e shop hesap bilgileri, oyunun kimin tarafından satın alındığı ve şuanda aktif olarak kimlerin oynadığı bilgilerini bu tablo üzerinde rahatça takip edebilir boşta olan en az 2 adet oyunu cihazınıza indirip oynama imkanı bulabilirsiniz.
Oyun havuzumuda şu anda 30'dan fazla oyun bulunmaktadır. Oyun sayısı havuza katılım sağlayan arkadaşlarımızın sayısının artması ile birlikte artmaya devam edecektir.

Grupta karışıklık olmaması içi kurallarımz şu şekilde:

- Oyun tamamlanma süreleri ortalama olarak bellidir. Aşağı yukarı 20 saat oyun oynama süresi olan bir oyunu günde 2 saat oynayarak 10 günde bitirmek mümkündür. Bu sebeple 10 günden fazla bir oyunu elinde tutmak yasaktır. Fakat Grup üyelerine belirtilip aksi bir durumla karşılaşılmazsa 10 günden fazla süre ile elinizde tutabilirsiniz.

-Oyun bilgilerini 2. bir şahısla paylaşmak kesinlikle yasaktır. 5 kişi bir olup 40 Dolarlık oyun alalım oyunları kendi aramızda evire çevire oynarız.Tespit edildiği takdirde ban sebebidir. Zira amacımız kardeşlik yapmaktır kan emicilik değil...

Oyun havuzumuzda şu an bulunan ve oynayabileceğiniz oyunlar:

ACA NEOGEO METAL SLUG
KAMIKO
Graceful Explosion Machine
Mr. Shifty
Snipperclips Plus
Wonder boy
Shantae
Tumbleseed
Thumper
Gonner
Snakepass
rudymical
Ocehanhorn
Bulb boy
Implotion
Overcooked
Sonic
Fast rmx
Steamworld dig 2
Axiom Verge
Neurovoider
Jydge
Mario arcade archives
The Mummy Demastered
Sonic Forces
Rime
Golf story
Riptide Renegade
Guns gore&cannoli
Bleed
Rive Ultimate Edition
Portal Knights
Dimension Drive
Shovel knight specter of torment
Hammerwatch
Kid Trip
Nba playgrounds
Enter the gungeon
Nightmare boy
Fear Effect
Celeste
Runner3
Hollow knight
The bridge
Robonauts
Shaq Fu
Crash Bandicoot N-Sane Trilogy


Gördüğünüz gibi Switch sisteminde bulunan oynanması gereken neredeyse tüm Indie oyunlar üyelerimizin oynaması için havuzumuzda bulunuyor


Oyun havuzuna katılma talebiniz için bana mesaj atmanız yeterlidir

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
V
4 yıl
Nintendo Switch - Dijital Oyun Alım / Satım / Takas - Ana Konu
< Resime gitmek için tıklayın >

Arkadaşlar Nintendo Switch çıkışıyla beraber tüm dünyada oldukça başarılı satışlara ulaştı. Ülkemizde henüz resmi satışı olmasa bile oyun severlerin ilgisini çekti, hem sosyal medya hem de forum üzerinden oldukça fazla kişinin de konsolu satın aldığını görüyorum.
Ancak şöyle bir durum da var ki Nintendo Switch oyunlarının büyük çoğunluğu hem dijital hem kutulu olarak bir hayli pahalı, özellikle ülkemizdeki döviz kurları göz önünde bulundurulduğunda.
Neyse ki Nintendo Switch'in yeni online sistemi konsola birden fazla kullanıcı ve Nintendo hesabı ekleme imkanı sunuyor ki bu daha önceki hiç bir Nintendo konsolunda mümkün değildi.


Switch'deki bu yenilik sayesinde bizlere de oynadığımız dijital oyunları satma ve takaslama imkanı doğuyor. Peki bu sistem nasıl işliyor?- Konsolda toplam 8 adet olmak üzere kullanıcı oluşturup her bir kullanıcıya bir adet Nintendo hesabı tanımlayabiliyorsunuz. Ardından bu kullanıcıları silmek tabi ki mümkün.
Alacağınız oyunu yeni bir Switch kullanıcısı oluşturup bu hesaba yeni bir Nintendo hesabı bağlayarak oyunu tamamen ayrı bir hesaba alıyorsunuz, ardından bu hesap ile Switch üzerinde bulunan bütün kullanıcılardan oyunu oynamak mümkün oluyor.

- Playstation 4'de bulunan kardeşlik sisteminin aksine maalesef tek bir hesap ile sadece tek bir konsolda oyun oynamak mümkün. Yani oyunun ikinci hakkını satmak mümkün değil.

Peki alım satım işlemi aşama aşama nasıl gerçekleşiyor?

Örneğin Legend of Zelda: Breath of the Wild oyununu satın almak istiyorsunuz. Şu aşamaları inceleyeceksiniz:
1) Öncelikle Türkiye üzerinden bütün kredi ve internete açık banka kartlarıyla Dünya üzerindeki Eshop'ların hepsinden alışveriş yapmak mümkün. Bu sayede oyunu kurlara göre hangi Eshop'da en ucuz ise oradan satın alabiliyoruz. Aşağıda vereceğim linkten satın alacağınız oyunun hangi eshop'da en ucuz olduğunu kontrol ediyoruz. Tabi ki bu kısım tamamen opsiyonel.

2) Zelda oyunu şu an en ucuz Güney Afrika eshop'unda. Tabi oyunların diğer eshop'lara göre ne kadar ucuz olduğu bölgelere göre değişiyor.
https://accounts.nintendo.com/authorize_age_gate?redirect_uri=https%3A%2F%2Faccounts.nintendo.com%2F&redirect_after=5
Bu linkten oyunu satın alacağımız bölgeye göre yeni bir Nintendo hesabı oluşturuyoruz. Zelda oyununu alacağımız bu hesaba yeni oluşturacağımız bir mail adresi ile kaydoluyoruz çünkü hesabımızı satarken bütün bilgileri ile devretmemiz gerekiyor, böylece şifre değiştirme vb. dolandırıcılık olaylarının riskini sıfıra indirebiliriz. Ayrıca hesapla ilgili oluşturduğumuz bütün bilgileri bir not defterine kayıt ediyoruz ki bilgileri unutmayalım, hesabı satarken karşımızdaki alıcı mağdur olmasın.

3)Yeni oluşturduğumuz Nintendo hesabını Switch'de yeni bir kullanıcı oluşturduktan sonra bu kullanıcı üzerinden giriş yapıyoruz ve eshop'a girip oyunu satın alıyoruz. Bu hesaptan eshop'a girdiğinizde oyunların seçtiğiniz bölgeye göre fiyatlandırıldığını göreceksiniz. Ardından Zelda oyununu buradan satın alıyoruz.

4) Oyunumuzu aldıktan sonra indirme işlemi tamamlandığında konsolumuzda herhangi bir kullanıcıyı seçtiğinizde oyunun oynanılabilir olduğunu göreceksiniz. Diyelim ki oyunumuzu oynadık, bitirdik şimdi de satmak veya takaslamak istiyoruz.

5) Eshop'a girerken sizden hangi hesapla giriş yapmak istediğiniz sorulur. Buradan oyunu satın aldığımız hesap ile giriş yapıyoruz.

6) Eshop'a girdiğimizde sağ yukarıda kullanıcı ikonuna tıkladığımızda hesap bilgileri gözükür. Menüde aşağı kaydırdığımızda ''Active-Console Status'' menüsüne ulaşıyoruz. Bu menüden ''Deactivate'' seçeneğine tıkladığımızda artık içinde oyunumuz bulunan hesabı başka konsollarda kullanabileceğiz demek oluyor.

7) İçinde Zelda bulunan hesabı deaktive ettiğimizde , bu hesapla ilk giriş yaptığınız Nintendo Switch konsolu otomatik olarak hesabı aktif edecektir. Yani oyunu deaktif ettikten sonra tamamen satmaya hazırsınız.

8) Oyunu email'inden tutun, doğum tarihine, hesap şifresi, kullanıcı adı gibi bütün bilgileriyle kullanıcıya satmanız gerekiyor. Karşınızdaki kişi sizden deaktif ettiğiniz hesabı satın aldığı zaman oyun artık kendisinin olacak. Deaktif ettiğiniz hesabı karşı kullanıcı aktif etmezse, bu hesapla konsolunuza eshop üzerinden giriş yaptığınız an hesap tekrar sizin konsolunuzda aktif olur.

9) Oyun satın alan kullanıcının tek yapması gereken satın aldığı hesabın şifresini değiştirmek ve satın aldığı hesapla Nintendo Switch eshop'a giriş yapmak. Bundan sonra hesap kendisinindir. İstediği gibi oynayabilir, aynı yukarıdaki adımları izleyerek oyunu satabilir veya takaslayabilir.Uzun uzun yazdığıma bakmayın, gerçekten kolay ve zahmetsiz şekilde hesap alım satımı yapmak mümkün. Peki konuda hesapların alım ve satış süreci nasıl izlenecek?

1- Hesabı sattığınız an o hesabın artık size ait olmadığını lütfen unutmayın.

2- Alıcılar satın aldıkları hesapları güvenilir üyelerden almaya kesinlikle dikkat etmeli. Alacağınız bütün oyunların kendi sorumluluğunuzda olduğunu bilmelisiniz. Karşılaşabileceğiniz dolandırıcılık olaylarından ne konu sahibi ne de forum yönetimi kesinlikle sorumlu değildir.

3- Konuda oyun satacakken ilanlarınıza bunları belirtmeniz zorunlu:
Oyunun İsmi:
Alındığı Bölge:
Fiyatı:
Takas seçeneği var mı yok mu, varsa tercih ettiğiniz oyunlar.


4- Bütün satış süreci PM üzerinden olacaktır. ilanlar dışında lütfen gereksiz mesajlarla konuyu doldurmayalım.
Umuyorum ki bu konu sayesinde sağlıklı, bol oyunlu bir alım satım ortamı oluşur. Herkese iyi satışlar!

İlgili linkler:

Bölgelere göre eshop fiyatları:https://eshop-prices.com/
Nintendo Switch DH Ana Konu:https://forum.donanimhaber.com/nintendo-switch-ana-konu--86828638
Nintendo Switch DH Oyun Havuzu:https://forum.donanimhaber.com/nintendo-switch-dh-oyun-havuzu-ana-konu--131216465#131216465
V
4 yıl
PS4 Kardeşlik konusu Hkk.
PS4 Kardeşlik konusunun formatı konusunda bazı düşüncelerim var:

Aradığım bazı oyunlar var , bunları bulmayı bırak ilanlar arasında denk gelmek imkansız. Şu konuda her gün aynı kişilerin aynı fiyata sattığı oyunları görmekten bıkan tek ben değilimdir herhalde.

Yöneticiler bu mesajı siler mi ne yapar bilmiyorum ama bu konuda başka nereye yazabilirim bilmiyorum.

Kardeşlik konusunda herkes elindeki hesapları elden çıkarmaya çalışıyor gibi bir hava var. Şu 2017 yılında yığınla bomba oyun çıktı, Metacritic sitesinde 2017 Top PS4 Games yazın, oradaki oyunları CTRL+F yapın , 3 taneden fazla ilana denk gelmeniz zor. Neden? Her gün gördüğümüz yok on beşinci Call of Dury yok Battlefield Hardline ilanları yüzünden. Sözüm tamamen meclisten dışarı, kardeşlik ortamının devam etmesi için bu konuya bir revizyon şart bence.

Günlük ilan koyma sınırından ziyade aynı oyunu ilan olarak koyma sınırı olmalı. İkinci el forumlarında her gün aynı ilanın tekrarını görüyor muyuz? Hayır. Böylece oyunlar arasında gezmek, yeni oyunlara ulaşmak çok daha kolay olacak. Oyun satılmadıysa zaten oyununuz ha 4. sayfada olmuş, ha en başa oturmuş kimsenin suyuna dokunmaz. Konuda aktif olan herkes zaten eminim konuda dakikalarca geziyordur. Ki aktif kullanıcıların da her gün sırf yeni bir oyun görmek uğruna aynı ilanlar arasında gezmekten de memnun olduğunu sanmıyorum.

İlanlara bir sınır gelirse , her gün konuya girdiğimizde yeni oyunları kontrol edip kayda değer bir şey yoksa ne biliyim kaç yüzüncü kez gördüğümüz oyunlar arasından yeni bir ilana denk geleceğiz diye dolaşmamıza gerek de kalmaz. Katılan olur, katılmayan olur siz ne düşünüyorsunuz bilemiyorum.Yönetici arkadaşlar da mesajı silmek yerine konuya kendi önerilerini sunarlarsa en azından sistem hakkında az çok bilgi sahibi olmuş olalım, burada kimseyi eleştirmeyi kimseye laf söylemeye çalışmıyorum. Sadece konu için yararlı olacağını düşündüğüm bir önerim var.
V
5 yıl
Bilkent Üniversitesi 2016/2017 Girişliler
Arkadaşlar tercihler sonrasında Bilkent'e yerleşebilmiş herkesi tebrik ediyorum. Hepinize hayırlı olsun, gerçekten çok güzel bir okul tercih etmiş/ yerleşmiş durumdasınız.Türkiye'nin sayılı üniversitelerinden birinde eğitim hayatınıza adım atmış bulunuyorsunuz, gerek eğitim gerek sosyal imkanlarıyla Bilkent size çok şey katacaktır bundan eminim.
Bilkent 2016/2017 girişliler konularını gördüm ama hepsi ölü durumda, tercih dönemi öncesinde açılmışlar, yanlış forumlardalar ve pek aktif değiller. Buradan devam edebiliriz dilerseniz. Ben konudan elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağım, eminim Bilkentli arkadaşlar da katkılarını esirgemeyeceklerdir.

Bununla beraber;
Özellikle Ankara dışından geliyorsanız alışma sürecinde sıkılmanız vs. çok doğal hepimiz yaşadık bunları. Geyik olur ciddi olur sorularınız varsa Whatsapp/PM/Facebook vs. her türlü yardımcı olabilirim.
V
5 yıl
Müfredatta Değişiklik Var mı?
Beyler Bilkent Elektrik Elektronik mühendisliğindeyim,geçen sene ilk 1k'da 650 sıralama yaptım,bu sene de sınava girip iyi net yaparsam hukuğa yerleşmeyi düşünüyorum.EE çok sıkıcı bir bölüm gibi geldi de üniversite güzel baya.Geçen seneden tüm konuları hatırlıyorum,şimdi girsem bir 120-130 net yaparım da Bilkent Hukuk için daha iyi net lazım,bakmam gereken spesifik şeyler var mı? Ya da başlıkta dediğim gibi müfredat değişikliği.
Teşekkürler ve herkese başarılar.
V
6 yıl
Dilden Girecek Olanlar Net Hedefiniz Nedir?
Evet beyler nedir YGS-3 sıralamanız ve yarınki sınavda hedefiniz?
V
6 yıl
PS Vita Remote Play Hkk.
Selam herkese,
Elimde bayadır ölü yatan 3DS var,bir işe yarasın istiyorum kafamda Vita ile takaslamak var.Sebebi ise PS4 ile olan remote play olayı.
PS4 salonda olduğundan e haliyle dolu olduğu oluyor,ev halkı TV izlemek istiyor.
Bu Vita'nın remote play özelliğini sık kullanan arkadaşlar varsa performansını yorumlayabilir mi?
Teşekkür ediyorum şimdiden
V
6 yıl
PSN Yavaşlıkta Çığır Açmış Durumda!
Arkadaşlar şu PS4'ün 1 yıldır bitmek bilmeyen yavaşlık sıkıntısından GINA geldi artık.50 MBit internetim var,dalga geçer gibi 100 KB İLE İNDİRME YAPIYOR.
EVET,İNTERNET HIZIMIN 50'DE BİRİNİ KULLANIYOR PSN İNDİRME YAPARKEN
DNS ayarlarını değiştirmediğim mi kaldı,milyon kere network ayarlarını sıfırlamak mı kaldı,yine yavaş yine yavaş,bakıyorum tek sıkıntı bende de değil,ayrıca indirme dışında oyunlarda lag ve ping sorunu yok,hız testinde internet hızım gayet normal gözüküyor.
İndirme yaparken GEBERİYOR ama internet tabiri caizse.
Şu soruna acil bir çözüm bulmaları lazım hakikaten yoksa ciddi manada satıp Xbox One almayı düşünüyorum,bir oyunu indirmek 5 gün sürüyor 50 mbit hız ile,40 GB'dan aşağı oyun da yok.
V
7 yıl
Sony Z serisinin Bilinen Bir Sıkıntısu Var Mıdır?
Arkadaşlar merhaba.Yakın zamanda elimdeki telefon Galaxy S3'ü satıp Z3 almayı planlıyorum.Ancak çevremde Xperia Z serisini kullanan tanıdığım yok maalesef.Telefon piyasasını da uzun zamandır araştırmıyorum.
Galaxy S3'den çok çektim.Şarjının aniden yok olup gitmesi olsun,donmalar,kasmalar takılmalar,hatalar ne ararsanız var telefonda.Haliyle alacağım telefonun bu sıkıntıları yaşatmasını istemiyorum.Z serisinin önceki telefonlarında benzer sıkıntılar varsa iPhone 6 alacağım.
Görüşlerinizi bildirirseniz sevinirim.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.