Dostlar bu monitörle, LG 27gl850-b arasında kaldım bilgisi olan yardım edebilir mi? |
Bende gl83ab var gl850 aynisi neredeyse. denemek icin aldim pek memnun degilim kontrasti yuzunden. Bu monitoru de denemek istiyorum ama saturation fazla diyorlar bilemedim |
|
https://www.amazon.com.tr/MSI-OPTIX-G273QF-2560X1440-165HZ/dp/B08VH7Q7R2/ref=sr_1_17?dchild=1&qid=1630754522&refinements=p_4%3AMSI&rnid=12466440031&s=computers&sr=1-17 Hocam elinize sağlık güzel inceleme. Bu modelle arasında fark yok galiba? Yanlış mı biliyorum? @Muten Baba |
Fiyat çok güzeldi umarım almışsındır , fark var. Bendeki monitörde Quantum Dot teknolojisi var, incelemede bahsettim |
Hocam msi güvenemedim daha önce aldım sorunlar yaşadık. Odysey G7 aldım biraz daha verip. Bakalım bugün gelecek. |
Bu monitörü kullanan arkadaşlar sizce optimum görüntü ayarları nedir sizce? |
Yeni firmware ile srgb, adobe rgb vs dci p3 modlar geldi. Cidden harika oldu ![]() |
7700Tl şu an bu da harika. Ne saçma fiyatlar bunlar? Ne hale geldik yahu? Günlerdir kafayı yedim. Monitör beğeniyoruz fiyat uçuk, fiyat beğeniyoruz monitör kaçık. Uçuk kaçık oldu herşey. Bir günde 300-500 oynuyor herşey. |
Bende bu monitörü fiyatları uçmadan almıştım. Şuanda ps5 te aktif olarak kullanıyorum. Genel olarak performansından memnunum. Aslında xbox ile deneyip kıyaslama yapmak isterdim. Maalesef xbox a sahip değilim. Ps5 native 2k vermediği için monitör kendisi duruma göre 4k-2k veya 1080p - 2k olarak çevirme yapıyor. 4k içerikli görüntüler biraz daha iyi gibi. 1080p olarakta gayet iyi aslında. Bazen ufak tefek ayrıntılarda bulanma var gibi geliyor ama tam çözemedim. Ancak Xbox takıp görmem lazım ki aradaki farkı anlayabileyim. Fps oyunlarda tepkileri bana baya iyi geliyor. Şöyle söyleyeyim, 4k tvye taktığımda görüntü yavaş kalıyor ve çamur gibi oluyor gibi bir algı oluşuyor. Bu monitörü almadan önce aynı 4k tvde görüntü bana baya iyi geliyordu. Sanırım monitörün hızlı tepki sürelerinden kaynaklanıyor. Umarım ps5 native 2k update yapar. Bir fırsatını bulup xbox dener ve görüntünün daha iyi olduğunu görürsem, hiç düşünmeden xbox a geçebilirim. Malum bu monitörü satıp 4k bir tv almaya kalksam C1 gibi mesela bana çok pahalıya mal olur. O nedenle xbox kullanmak daha iyi bir çözüm olabilir. Bakalım zaman ne gösterecek. Umarım Ülkemizin durumu iyiye gider. Bu gidişle ülkeyide değiştirmek zorunda kalacağız. |
monitörü bugün satın alıp aranıza katıldım.ölü pixel çıkmadı. ışık sızması kabul edilebilir seviyede. renklere alışmak biraz zaman alaak gibi ama şimdilik memnunum. siz hangi ayarları kullanıyorsunuz acaba. |
Tavsiye edebileceğim ayarlar genelde bir çok oyunda net ve canlı bir görüntü verdiğini tespit ettiğim ayarlardır. Şu kombinasyonu deneyebilirsiniz: Contrast: 80 Parlaklık: 85 Netlik: 4 Görüntü düzeltme: 3 Renk ayarı: 100-92-90 Hız: 60hz oyunlarda ‘normal’, 120hz ve üzeri ‘hızlı’ Fps oyunlarda Karanlık aydınlatma ayarı oyununa göre normal veya en sondaki AI olabilir. Hikayelerde kapalı yapıyorum ben bazen normal yapıyorum. Bu şekilde gayet iyi oluyor. Bu arada rgb mode için güncelleme yapmadım. Bilginize. |
< Resime gitmek için tıklayın > rtings.com sitesi yukardaki ayarları vermişte bu ayarları nerden giriyoruz acaba? aynı sitede icc profil dosyasıda paylaşılmış. o dosya ne işe yarıyor bilgisi olan varmı? |
Bu arada Ps5 için TVye geçeceğimden dolayı bu monitörü satmayı düşünüyorum. Bilginize. |
Ne kadara satiyorsun hocam? |
|
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu abartılı biraz tabii de sol üstteki ışık sızması direkt gözle görülüyor karanlık sahnelerde. İade etmeyi düşünüyorum ama elimde monitör de yok başka. Bir üst modeline bakayım dedim onda da aynı sıkıntı var. Gerçi üründen ürüne de değişiyor bu ips glow/ışık sızması. Gündüz hiçbir sorun yok bu arada, gece sıkıntı var.
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 17 Temmuz 2021; 13:59:5 >
Bu mesajda bahsedilenler: @StreamRolleR