Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
67
Tıklama
0
Öne Çıkarma
MAÖL ile askerliği tecil ettirip YKS hazırlanmak
F
geçen yıl
Er
Konu Sahibi

Herkese merhaba

Benim 14/06/2022 tarihinde askerlik tecilim bitiyor fakat ben 2022 YKS'ye hazırlanmayı çok istiyorum. YKS de 27-28 haziranda yapılıyor bildiğiniz üzere. Ben açık lise mezunuyum askerliğimi üstte yazdığım tarihe kadar tecil ettirdim fakat sınava girmeden tecilim bittiği için ve tekrar tecil hakkım olmadığı için ben de MAÖL'e kayıt olmayı düşünüyorum. Bu şekilde askerliğimi daha da tecil ettirebilir miyim ?

Bir diğer sorum Maöl'e kayıt yaptırdığımızda bitirme şartımız var mı üniversiteye gidebilmek için ? Yani her şey en baştan başlıyor mu ? Önceki lisemizde yaptığımız OBP kırılıyor mu ? Yoksa YKS'ye girdikten sonra maöl kaydımı sildirip Üniversite kaydımı yapabilir miyim ?

Şimdiden teşekkürler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

D
geçen yıl
Yarbay

sormak istediğin şey, meslek diploması verilmesine yönelik program. bize söylenen şey, sadece meslek derslerine katılım olacak ki örgün ve açık öğretim ayrımı olmadan, yüzyüze yapılması şartı var. böyle bir durum öngörülmediği için, bitirmek zorunlu mu değil mi? bunu başvuracağın yere sormalısın.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.