Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
LinkedIn’den 700 milyon veri sızdıran kişi yakalandı: Eğlence amaçlı yaptığını söylüyor

A Aoveus Konu Sahibi
2 hafta (541 mesaj)Büyük uygulamalar ve sitelerde yaşanan veri sızıntıları, son dönemlerde oldukça büyük tartışmalara yol açıyor ve web sitelerin kullandığı API’ler üzerinden verileri çalmak için bir yazılım kullanan kişiler, sitenin görünmeyen verilerini kendilerine aktarabiliyorlar. Bu da olayda verilerin ne kadarının sızdırıldığı konusunda bir bilinmezlik oluşturuyor.Geçen ay, LinkedIn’in açıklamalarına göre büyük bir veri sızıntısı yaşanmıştı. Sitenin %92'sine eş değer 700 milyon kullanıcının verileri, konumları ve telefon numaraları sızdırılmıştı. Bu sızıntıyı gerçekleştiren Tom Liner adını taşıyan bilgisayar korsanı en sonunda yakalandı ve Liner, verileri sattığını açıklarken bu işi eğlence için yaptığını söyledi.Facebook sızıntısının da arkasındaTom Liner’a göre LinkedIn veri sızıntısını birkaç ayda yapabilmiş ve nisan ayında gerçekleşen 533 milyon Facebook profilinin sızdırılmasının da arkasında olduğunu söylüyor. Güvenlik uzmanları sitelerde bulunan kişi verilerinin açık bir şeklide olmasının bir güvenlik ihlali olmadığını ancak bu bilgilerin savunulması gerektiğini düşünüyorlar.Kullanıcılar, telefon veya email hesaplarının sızdırılmış olup olmadığını bu bağlantıdan kontrol edebilirler.
Kaynak:https://9to5mac.com/2021/07/19/man-behind-linkedin-scraping/

 Haberi Portalda Gör

Kanunlar insan hakları safsatası altında her geçen gün suçluların lehine olacak şekilde değiştiği için bu pişkinlik çok normal. Kessinler çükünü de bak bak...
Yoruma Git
Yorumun Devamı rakanishu - 2 hafta +6

S SEO19ProjectManager
2 hafta (11026 mesaj)
bütün siber güvenlik uzmanlarının kişisel verisi burada olunca
haliyle zıtlar birbirini çekiyor !

N Naruto45
2 hafta (831 mesaj)
Eğlence amaçlı ömür boyu hapse atsınlar görsün gününü

R rakanishu
2 hafta (242 mesaj)
Kanunlar insan hakları safsatası altında her geçen gün suçluların lehine olacak şekilde değiştiği için bu pişkinlik çok normal. Kessinler çükünü de bak bakalım başka yapan oluyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rakanishu -- 21 Temmuz 2021; 13:41:26 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


V Veronicaa
2 hafta (990 mesaj)
Helal olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.