V

Yüzbaşı
09 Ağustos 2014
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
63 üye
Görüntülenme (?)
644 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
V
5 ay
Param değer kaybetmesin istiyorum
Önümüzdeki 2-4 ay içerisinde para biriktireceğim ve paramı tlde tutmaya güvenemiyorum. Biriktereceğim meblağ tahmini 3-5 bin olacak. Amacım parayı harcayacağım zamana kadar en az değer kaybetmesi. Kar etme amacım yok ama edersem daha güzel olur tabii ki. Parayı Amazon Almanya mağazasından elektronik bir eşya almak için kullanacağım için direkt Euro mu alsam diye düşünüyorum ama emin değilim. Dolar alsam diye düşününce dolar bu aralar bayağı düştü acaba daha da düşer de zarar eder miyim diye korkuyorum. Kripto paralardan yana pek bilgim olmadığı için soğuk bakıyorum bir de yerli siteler hep komisyon alıyor o iş kafamı karıştırıyor, 3-5 bin para da komisyonlar yüzünden zarar edebilirim diye düşünüyorum. Bu konuda bilgisi olan birisi cevaplarsa memnun olurum. İyi forumlar :)
V
6 ay
İbrahim Atabey'in Kur'an-ı Kerim'i yırtması hakkında Cenk Hoca'nın görüşleri
Videoda özetle:
 • Kur'an'ı yırtmasının yanlış bir davranış olduğundan, saygılı olması gerektiğinden.
 • Aynısının İngiltere'de İncil'e karşı yapılsa dindar Hristiyan'ın bile "Kimdir bu deli?" diyip geçeceklerinden.
 • İngiltere'de bu tarz bir davranış olsa ciddiye alınıp da yapan kişinin içeri alınmayacağından.
 • Militan ateistliğin veya militan Müslümanlığın tehlikeli şeyler olduğundan.
 • Militan düşünceleri karşı militan görüşlerle yok edemeyeceğimizden.
 • Kültürümüze işlemiş olan İslamiyete saygı duyulması gerektiğinden.
 • İster Hristiyan ister Müslüman ister ateist olunsun herkesin saygı çerçevesinde yaşamasını istediğinden.
 • Ayrıca deist olduğundan bahsediyor. Ve belki bunu dediğim için Türkiye'de beni öldürecek adamlar vardır diyor. Ki bu konuda haklı olabilir çünkü bazı insanlar gerçekten tahammülsüz ve insan öldürmeye meraklılar. Kanıt olarak şu konuya bakabilirsiniz: https://forum.donanimhaber.com/forumda-ne-kadar-insan-oldurmeye-merakli-sahis-varmis-meger--146530334
Videoyu izlemek için tıklayınız
V
6 ay
Forumda ne kadar insan öldürmeye meraklı şahıs varmış meğer?
Evet saygıdeğer forum üyeleri. Ülke ve dünya gündemi kısmında şu konuya rastladım: https://forum.donanimhaber.com/youtuber-ibrahim-atabey-kuran-i-kerim-e-tukurdu-ve-yirtti--146516462
(Konu uçarsa diye: https:// web.archive.org/web/20201116222923/https:// forum.donanimhaber.com/youtuber-ibrahim-atabey-kuran-i-kerim-e-tukurdu-ve-yirtti--146516462 >> (https:// ten sonraki boşlukları silip kopyala yapıştır yapın yoksa link çalışmaz dh referans ekliyor linke.))

Konuda bahsi geçen şahıs cidden iğrenç ve saygısız bir hareket yapmış, evet. Ben insanların inançlarına her zaman saygı duymuşumdur ve neye inandıkları umrumda olmaz.(beni veya başkalarını kısıtlamadıktan, onların özgürlüklerine karışmadıktan sonra) Eski dindar müslüman, son yıllarda ateist biri olarak yazıyorum bunu. Adamın yaptığı beni çok rahatsız etti. Ben saygı görmek istediğim ve empati yaptığım için saygıda kusur etmiyorum. Lakin konudaki bazı öldürme meraklısı şahıslar en az o youtuber kadar rahatsız etti beni:

Genelleme yapmayı sevmem ama cidden bazen kafa kesmeye meraklı olduğunuzu düşünmeden edemiyorum? Arkadaşlar bi kendinize gelin ya! Karşıdaki nasıl bir saygısızlık yaparsa yapsın ölmeyi, öldürülmeyi haketmez. Böyle düşünceleriniz varsa lütfen bir doktora falan görünün. Hatta biraz kitap okuyun insanlık öğrenirsiniz belki.
Ha bir de kendini ben öldürürüm demedim öldürürler dedim diyerek savunanlar var, öldürülmesini mazur görüyorsunuz işte. Ha siz yapmışsınız ha başkasının yapmasını normal karşılamışsınız.

Son olarak herkesin birbiriyle saygı ve empati çerçevesinde yaşadığı bir güne uyanmak dileğiyle hoşçakalın diyorum...

< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/cc/61/ac/cc61ac70087821158c326e53ca301a5d.png

< Resime gitmek için tıklayın >

https://mobile.donanimhaber.com/store/d4/d7/8d/d4d78dee878483d417020ef07b0f6d90.png

< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/f1/ff/95/f1ff959b297e3a9b90eab0500b4e59e6.png


< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/c4/b3/7e/c4b37e87bf963e034d9078fce56e03b6.png

< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/96/07/a3/9607a3f3bcced891a404da294fa95a19.png

< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/22/f4/cd/22f4cd9b2c851a39f0a86f0ad1b1b41f.png


< Resime gitmek için tıklayın >
https://mobile.donanimhaber.com/store/5e/df/64/5edf64285e072348137707986503c237.png
V
6 ay
Birleşik Arap Emirlikleri alkolü ve evli olmayanların aynı evde kalmasını serbest kıldı
BAE’den alkol ve evlilik açılımı: Beraber yaşayıp içki alabilecekler
Birleşik Arap Emirlikleri'nde devrim etkisi yaratacak bir karara imza atıldı. Buna göre alkol tüketimine yönelik cezalar kaldırıldı, evli olmayan çiftlerin birlikte yaşamalarına da izin çıktı.
Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Devlet Başkanı Halife bin Zayid Al Nahyan, kişisel statü ve medeni ilişkiler yasaları ile ceza ve ceza muhakemesi yasalarının bazı hükümlerinde değişikliklerin yapılmasına onay verdi.

Abu Dabi merkezli The National gazetesi değişikliklerin onaylanmasının ardından BAE’de alkol tüketiminin cezai bir suç olmaktan çıktığını, alkol alabilmek için en az 21 yaşında olma, evde ya da yetki verilmiş mekanlarda tüketme şartlarının olduğunu yazdı.

TURİST VE YABANCI VATANDAŞLAR ALIYORDU

Daha önce BAE’de yalnızca 21 yaş üzeri turist ve Müslüman olmayan yabancı vatandaşların alkol tüketmesine izin veriliyordu.

Haberde ayrıca onaylanan değişikliklerin intihara teşebbüsle ilgili cezai kovuşturmayı ortadan kaldırdığı ve evli olmayan çiftlerin birlikte yaşamalarına da izin verdiği ifade edildi.
Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/dunya/baeden-alkol-ve-evlilik-acilimi-beraber-yasayip-icki-alabilecekler-6117592/amp/
V
6 ay
Ülkenin İçler Acısı Haline Dürüst Yorumlar
Enis Kirazoğlu resmen içimizdeki sesi konuşturmuş :( Video sadece oyunla alakalı değil sonuna kadar izlemenizi tavsiye ederim.

Videoyu izlemek için tıklayınız
V
7 ay
Windows mu Linux mu?
Windows kullanmayın başlıklı konuya cevap olarak yazıyorum bu konuyu.
Ben yerine göre Windows yerine göre lazım olunca usb'den linux kullanıyorum. Dual boot falan hiç hoşlandığım şeyler değil. İnsanları rahat bırakın, linux güzellemeleri bazen haklı olsa da sıkıyorr.
Ben oyun ağırlıklı kullanıcıyım mesela, Linux dağıtımları asla birincil sistemim olamaz. Onlar sadece lazım olduklarında kullanılan sistemler benim için. Ama başkası için de birincil sistemi olabilir.
Herkes keyfine baksın insanları bir salın diyorum uzatmıyorum :)
V
7 ay
Neden EBA için sınırsız mobil internet yok?
Verdikleri 8gb afedersiniz de bir halta yaramaz. Teknoloji çağında isteseler sadece EBA için geçerli sınırsız internet verebilirler. Zaten insanlar o interneti sadece eba'da kullanacak bunun ne gibi bir zararı olabilir ki? Hayata geçirmesi çok kolay olsa da eve internet bağlatacak yeni aboneler için insanlar mağdur ediliyor bence. MEB'in buna el atması lazım. Hatta olay genişletilip devlet sitelerinin hepsine erişim için internet paketi olması gerekmemeli, direkt girebilmeliyiz bence. Ayrıca altyapısı olmayan yerler de var. O kişiler mobil internete muhtaç zaten. Mobilde kazanla alıp çay kaşığıyla internet verme politikası var bildiğiniz üzere.
V
8 ay
Ps5 çıkmasıyla dualshock 4 fiyatları düşer mi?
Ps4ü sattığımdan bu yana dualshock 4ün varlığını arıyorum. Bilgisayarda Assetto Corsa, Ets 2 vb oyunlar oynuyordum. Piyasada adamakıllı gamepad olmadığı için yine ds4 alayım diyorum. Beklesem ucuzlar mı acaba?
V
8 ay
Kafasına göre başlayan WINDOWS UPDATE için kolay çözüm
Hizmetlerden devre dışı bırakıp ve hatta gpedit.msc'den de kapattığınız halde yine kafasına göre arkaplanda çalışıp hem internetinizi sömüren hem de sisteminizi yoran illet, yani Windows Update için araştırıp bir çözüm bulmuştum yabancı forumlarda. Burada paylaşmak istedim.
Oyun oynarken ping girmesine, video izlerken veya indirme yaparken hız düşümlerine son.

Adım adım görsellerle anlatacağım. Öncelikle şu zip DOSYASINI indirin.

1. Zip dosyasındaki update dur.bat dosyasını masaüstüne atın
2. update dur.bat dosyasına sağ tıklayıp kısayol oluştura tıklayın.

< Resime gitmek için tıklayın >

3. Daha sonra asıl update dur.bat dosyasına yine sağ tıklayıp özelliklere tıklayın. Öznitelikler kısmındaki gizliye tıklayıp uygula diyin.(masaüstünde gereksiz yer kaplamasın diye)

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

4. Daha önce oluşturduğunuz kısayola (update dur.bat - Kısayol) sağ tıklayıp özelliklere tıklayın.

< Resime gitmek için tıklayın >

5. Kısayol>Gelişmiş sekmesinden yönetici olarak çalıştır kısmını tikleyip uygula diyin. (yönetici çalıştırılmadığında işe yaramıyor)

< Resime gitmek için tıklayın >

Her şey tamam. Bu kısayola bilgisayarı her açtığınızda bir kere tıklayın. Bu kısayol Sayesinde hem hizmetlerden Windows Update'i devre dışı bırakmış oluyorsunuz hem de eğer çalışıyorsa durduruyorsunuz.

Eğer halihazırda Windows Update çalışıyorsa kısayola tıkladığınızda şöyle bir yazı çıkar:

< Resime gitmek için tıklayın >

Eğer zaten çalışmıyorsa bu yazı çıkar:

< Resime gitmek için tıklayın >
V
9 ay
Antiblok hareketi, Kimseyi bloklamıyoruz
Evet değerli forumdaşlar her şey başlıktan anlaşılıyor aslında. İmzamda da yazdığım üzere bugüne kadar hiçbir üyeyi bloklamadım. Hatta bu sebeple birisini blokladığımda ne olduğunu dahi bilmiyorum. Bloklama eylemi 'bence' çaresizliktir. Size göre kafa rahatlığı falan olabilir ama ben kendi fikrimi söylüyorum. Bir üye benim hoşuma gitmeyen bir şey yazıyorsa onu bloklama çaresizliğine düşmem.Ya adamakıllı cevap veririm veya da görmezden gelirim, yazdıklarına tahammül edemeyecek kadar aciz olsam foruma girmezdim. Gerçek hayatta karşıma çıksalar belki sözlü veya fiziksel kavga çıkabilecek kişileri bile bloklamıyorum. Bu harekete dahil olmak istiyorsanız adınızı yazabilirim. Kendimden başlıyorum:
 • Veronicaa
 • Seks Mavisi Gömlek
 • Perturbator
 • strategen
 • Horny Saint
 • Redmi K20 Pro
 • NeoNesil93
 • TheSilentGhost-T

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.