Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Komşunun havlayan köpeğinden bıktım, yardım

U UML Konu Sahibi
12 ay (1432 mesaj)
Yan daireye taşınan komşunun, kendi kapıları her çaldığında ve her açıldığında kapının önüne çıkıp sürekli havlayan bi köpeği var. O ses apartman boşluğunda yankılanıp yatak odamdaki banyonun havalandırmasından yine bana geliyo, bütün evde köpek sesi, sanki evime köğek aldım allah belasını versin ya. Yönetime söylüyorum konuştuk diyolar aylardır böyle, 1-2 gün düzeliyo, sonra yine aynı.

Şikayet falan da uzun süreç araştırdım, ben de onları rahatsız etmeye ses çıkarsam bu sefer başkalarını rahatsız edecem. Ama yine de haftaiçi il çevre müdürlüğüne şikayet edecem, umarım bi ses ölçüm cihazı falan yerleştirirler, en azında kanuni yönden elim kuvvetlenir.

Apartmana bi koku falan bişey koysam da bu köpek kapıya yanaşamasa, insan sağlğına zararı olmayan ama köpeği rahatsız edecek bi koku olur bişey olur yardım lütfen.
B BiletlerBiletxD
12 ay (966 mesaj)
Apartman yönetmeliğinde aksi belirtilmediği sürece dairede hayvan bakmak yasak.Belediyeyi arayın koşulşuz şartsız köpeği tahliye ederler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

U UML Konu Sahibi
12 ay (1432 mesaj)
Yok hocam çok araştırdım, Avrupa Birliği uyum yasaları kapsamında barınma hakkı vs işi varmış. Ancak 65 db üzeri sürekli gürültü yaptığını ispatlarsam mahkemeden sonuç alabilirim anladığım. Mahkemeydi temyizdi derken en az 1 yıl daha bu işkenceyi çekeceğime başka yollar aramaya başladım, çünkü 4 aydır şikayet ediyorum yönetime, bu davarlar anlamıyo.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @BiletlerBiletxD

S Samir_Rallye
12 ay (792 mesaj)
tek care tasinmak benim ust katimda 1 kopek. aprtman etrafinda da 4 tane kopek var. yillardir cok cektirdiler. insanlar duyarsiz kendi zevkleri icin hayvan besliyorlar. baskalari ne olursa olsun. hic birine hakkimi helal etmiyorum. yakinda tasinacagim insallah.
M MyDrama
12 ay (791 mesaj)
apartmanda köpekten şikayet edince hayvan düşmanı sapık cani ilan edilirsiniz, kafadan kontak anlayışsız hayvansever görünümlü özürlüler bütün hakkın kendilerinde olduğunu sanıyor.

ilaveten köpekten köpeğe fark var yazın plaja bile kaç kişi köpeğini getiriyor uslu uslu dolanıp kimisi yüzüp sonra uzanıyorlar, bir keresinde ufak dengesiz bir köpek vardı olur olmadık habire herşeye sahibine bile cırlak sesiyle havlıyordu çevresindeki diğer insanlar bile ister istemez rahatsız olmuştu böyle bir köpeğin üst veya yan dairenizde olduğunu düşünün huzur kalmaz

istanbulda bizim komşununda köpeği vardı günde bir iki defa sesi ya duyar ya duymazdık böyle hayvandan zaten şikayet edilmez. ama her saat başı car carr carr keskin sesiyle çekilmez o köpekte sorunludur sahibi de sorunludur

ben olsam köpek kovucu sprey ve ürünler var alır asansör dahil bütün binanın içine sıkardım, insanın kendi evinde huzuru kaçıyorsa kaçıranın da huzuru olmamalı.
https://www.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/kopek-uzaklastirici-ve-kopek-kovucu-beaphar-sprey-100ml_pdp_583250685
https://www.gittigidiyor.com/evcil-hayvan/3m-kedi-kopek-kovucu-sprey-500-ml-uzaklastirici-egitim-spreyi-uygun-fiyat_pdp_524102831

ayrıca banyo havalandırması açılı kapanır menfez şeklindeyse üstünü kendinden yapışkan düz beyaz kaplama kağıdıyla kapatın ses azalır ama bitmez. banyoda oluşan buharı en yakıno danın camını açarak atmaya çalışın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MyDrama -- 28 Eylül 2020; 23:38:4 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kuklacini
12 ay (1066 mesaj)
Hani haberlerde görüyorsunuz ya komşusunun köpeğini bıçakladı vs.Eğer psikolojik sorunu yoksa tetiklendiği için yapıyor.Herifin evinde köpek var gürültü yapınca balkona çıkartıyor tüm mahalle iyice çeksin diye.Allah yardımcınız olsun eğer mental olarak hayvansever bir çomarsa iyice geçmiş olsun.Lafda anlamaz bunlar.Ülkede hayvan sahiplenmeyi iyice denetlemek lazım gerek eğitim gerek sahiplendirme konusunda eğitemiyecek,besleyemyecek ya da barındıramayacak adamlara ciddi cezalar verilmesi gerek.Avrupada 2 ay yaşadım bulunduğum mahallede sahipli köpekler vardı pek çok cinsten lakin insana rahatsızlık derecede gürültü yapan tek bir haycan yoktu.Hele akşam tek tük ses duyordunuz.
U UML Konu Sahibi
12 ay (1432 mesaj)
Ya hocam sorma, şikayet eden hayvan düşmanı oluyo ama köpekleri sırf çocukları oyalansın diye alıp, bahçesi balkonu olmayan 4 duvar eve hapsedenler hayvansever geçiniyolar sorarsan.

3M spreyi bi denemek lazım, portakal kabuğu yağı alıp onu sıkmayı düşündüm, o da rahatsız edermiş, ama nu ürün daha mantıklı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi UML -- 29 Eylül 2020; 17:48:37 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @MyDrama

F FeaRLe$$
12 ay (33 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: BiletlerBiletxD

Apartman yönetmeliğinde aksi belirtilmediği sürece dairede hayvan bakmak yasak.Belediyeyi arayın koşulşuz şartsız köpeği tahliye ederler.
Keşke insanlar içinde öyle bir yasa olsa la

Senin rahatını kaçıranı belediyeyi arayıp, barınağa (insanlar için özel barınak) gönderebilsen.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


L l.a.c.i.w.e.r.t
12 ay (622 mesaj)
köpek düdüğünü bi araştırDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.