Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
137
Tıklama
0
Öne Çıkarma
KoçSistem, yapay zeka insan kaynakları uygulaması KAI'yi tanıttı
M
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

KoçSistem, yapay zeka insan kaynakları uygulaması KAI'yi tanıttı
Türkiye’nin önemli bilgi teknolojilerinden birisi olan KoçSistem, insan kaynakları yapay zeka uygulaması KoçSistem Artificial Intelligence (KAI)’yi tanıttı. KoçSistem’in “yapay zeka ekip arkadaşı” olarak tanımladığı KAI, kişiselleştirilmiş çalışan deneyimi ile iş gücünde ve operasyonel süreçlerde verimlilik artışı sağlamayı hedefliyor. KoçSistem tarafından tasarlanan ve ilk aşamada şirket içi aktif edilen KAI, yakında tüm kurumların hizmetine sunulacak.KoçSistem’den yapay zeka uygulaması: KAIYapılan açıklamaya göre KoçSistem’in yapay zekası KAI, insan kaynakları uygulamalarının yanı sıra tüm şirket içi süreçlerde aktif görev alacak. Kişiselleştirilmiş çalışan deneyimi sunmayı ve çalışanların doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmalarını amaçlayan KAI, şimdilik şirket içinde kullanılacak. Ancak ilerleyen süreçte bir ürün olarak müşterilerin hizmetine de açılacak.KoçSistem, yapay zeka insan kaynakları uygulaması KAI'yi tanıttı
7/24 erişilebilir şekilde tasarlanan KAI, son derece net ve doğal bir iletişim dili kullanıyor. İş süreçlerinde proaktif ve yaratıcı olacak şekilde kodlanan KAI, çalışma arkadaşlarının kendisiyle iletişim kurmasını beklemeden, hedeflenen iş ve süreçlerde doğrudan diyalog başlatarak iletişimi yaygınlaştırabiliyor.Ayrıca Bkz.Apple, ChatGPT entegrasyonu için OpenAI’a para ödemiyorKoçSistem Genel Müdürü Mehmet Ali Akarca, günümüzde işletmelerin yapay zeka algoritmalarının gücünden faydalanarak iş akışlarını kolaylaştırdıklarını, hedef kitlelerine ilgi çekici ve kişiselleştirilmiş deneyimler sunmak için adeta birbirleriyle yarıştıklarını ifade etti. Bu bağlamda KAI’nin önce kendi iş süreçleri için KAI’yi tasarladıklarını söyleyen Akarca, “KAI, çalışma arkadaşlarımızın her soru ve sorununa çözüm bulmaya çalışıyor, doğru bilgiye en hızlı şekilde ulaşmalarını sağlıyor. Önümüzdeki dönemde iş gücünde ve operasyonel süreçlerde de KAI aracılığıyla verimlilik artışı sağlamayı hedefliyoruz. Yapay zeka insan kaynakları uygulamamız KAI’yi çok yakında tüm müşterilerimizin hizmetine sunmak için çalışmalarımızı aralıksız yürütüyoruz” dedi.KoçSistem İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı Asena Akbalcılar Aşkın, kullanım oranı artıkça öğrenmeye ve gelişmeye devam eden KAI ile çalışan deneyimini iyileştirmeyi ve verimliliği artırmayı hedeflediklerini belirtiyor. Aşkın’a göre KAI, jenerik cevaplar vermeyen; sürekli öğrenen ve kişisel deneyim sunan bir yapay zeka uygulaması. Ek olarak KAI, tek bir uygulama üzerinde tüm modülleriyle aynı platformda yer alıyor. Haberi Portalda Gör

A
geçen ay
Yarbay

Sanırım Apple Intellegence adlandırmasından sonra bu tür tanıtımları çok göreceğiz. Keşke arkasındaki teknolojiyi ve hangi LLM'i kullandıklarını da anlatsalardı. Bu konular detaylandırılmadıktan sonra "xyz Intelligence"i yaptık duyurularının benim için hiçbir kıymeti harbiyesi yok. Açık kaynak yapay zekaları alıp eğiterek bir arayüz tasarladıktan sonra "ben de yapay zeka yaptım" demek sıradan kullanıcı için bile kolay hale geldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 13 Haziran 2024; 14:31:36 >


M
geçen ay
Yarbay

@alaz1903

Sizin için anlamı olmayabilir ama doğrusu bu, çünkü basite aldığınız altyapı dediğiniz sistem zaten bir keşif gibi. rakipleri'de var ve aynısını kurmanız için milar dolar harcamanız gerekiyor, siz diyorsunuz ki altyapıyı bilmek istiyorum ama bu bilgi size bir fikir veremez, tıpkı bulut hizmetleri gibi satılan AI hizmetlerini basite indirgemek yerine birşeyler yapabildiğiniz alanda ilerlemek en iyi seçenektir.
Bence küçümseyerek bakmak yerine olur yerinden tutmaya çalışmak lazım, güzel bir iş çıkarmışlar şimdi bunu pazarlama aşaması var ve ne kadar başarılı olacaklarını merak ediyorum, zaten pazarlama olmayacaksa açıkcası sadece kendi iç yapılarındaki bir gelişimi reklam yaptıklarını düşüneceğiz diyebilirim. umarım yanılmıyorumdur.


OPEN AI gibi bir girişim kurup sistem tasarlamak en başta çok maliyetli ve nispeten zor, rakipleri'de gırla diyebileceğimiz kadar fakat o sistemleri kullanıp hayatın içinde bir yerlerden tutup AI'deki gücü otomatize ve öğrenerek gelişecek bir sistem kurmak iyi bir iş daha doğrusu üzerine gidilecek bir alan, KOÇ sistem en zoru yapmak belki bırakıp gidilecek bir işe girişmek yerine bir yerden tutmuş ortaya bir şeyler çıkarmış tebrikler diyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_clk -- 13 Haziran 2024; 14:49:04 >

Bu mesaja 1 cevap geldi.
A
geçen ay
Yarbay

Yazılanı anlamadan "sizin için anlamı olmayabilir" gibi bir yargı oluşturup yerellikle ilgili her haberde kullanılan beylik ifadeler ve kalıplaşmış sözlerle cevap yerine öncelikle "benim için kıymetli olmadığını" belirttiğim yeri bir kez daha okumanızı öneririm. Burada yapılan iş küçümsenmiyor, yapılan işin değerini anlayabilmek için arkasındaki sürecin ve dayalı olduğu teknolojiye dair süreçler hakkında -haydi detaylı olmasını geçtim-en azından genel olarak bilgi verilmemesinin pek anlamlı olmadığından söz ediliyor. Elbette ki sıfırdan bir LLM oluşturmanın maliyetinden ve arka planında yatan zorluklardan haberdarım. Bunu bana tekrar anlatmanıza gerek yok. Ben sürecin arkasında yatan teknoloji ve işbirlikleri hakkında bilgi verilmeden "yapay zeka oluşturduk" demenin -en azından teknoloji meraklıları için- çok kıymetli olmadığını ifade ediyorum. Nitekim önümüzdeki günlerde pek çok şirketten bu tür haberler gelecek. Ben de süreci detaylı olarak anlatanların haberlerini anlamlı bulmaya devam edeceğim. Saygılar, iyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alaz1903 -- 13 Haziran 2024; 16:2:53 >


Bu mesajda bahsedilenler: @mehmet_clk
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.