A

Binbaşı
04 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
71 (Bu ay: 2)
Gönderiler Hakkında
A
7 yıl
Metro/Modern Arayüz Uygulamaları Klavye Girişi Sorunu
Arkadaşlar merhaba. Windows 8.1 Pro kullanıyorum. Lisanslı ve daha önce kampanyadan almıştım.

Sorunum Metro/Modern arayüz uygulamalarını çalıştırdığıda klavye ile değer girmem gerektiği zaman klavyenin hiçbir tuşunun işlememesi. Örneğin outlook uygulamasıını açıyorum mail ya da adres yazmam gereken alanlara hiçbir şey yazılamıyor, 10 parmak uygulaması, explorer... keza klavye ile giriş yapılan bütün alanlar öyle. Klavye hiçbir tepki vermiyor. Daha önce yoktu bu sorun son güncellemelerden sonra oluştu.
Daha önce duyan gören ya da sebebi ve çözümü hakkında fikir sahibi olan yok mu?
A
11 yıl
2003 5.20 d kullanım klavuzu
Arkadaşlar bugün nihayet en sevdiğim kasa (e39) BMW'ye sahip oldum. Temiz bir tane bulmak için aylardır arıyordum. Götürdüğüm servis görünüm ve teknik olarak hatasız deyince hemen aldım.

Yalnız arabanın kullanım klavuzu fransızca ve ben tek kelime Fransızca bilmiyorum. Kendim de yurtdışındayım. Aracın düğmeleri ve fonksiyonları hakkında bir fikrim yok. Yakıt kapağını açabilmek için bile epeyce uğraştım. 2003 model BMW 5.20 d Türkçe ya da İngilizce kullanım klavuzuna nasıl ulaşabilirim?
A
11 yıl
2002 Model A6 Hangisi?
Konu silinmesini rica ediyorum!!!
A
14 yıl
160 LIK HDD 127 GB GÖRÜNÜYOR...
Arkadaşlar emektar dizüstü bilgisayarımda bulunan 40 GB lık HDD kapasite yetersizliğinden artık kanser etmeye başladığından Samsung HM160JC 160 GB Notebook IDE Harddiski alarak eskisini çıkarıp yerine taktım. İşletim sistemini kurduktan sonra HDD nin özelliklerine baktığımda 127 GB olarak görünüyordu. Herhangi bir bölüm ya da partition oluşturmadım. HDD nin gerçek kapasitesini kullanamamamın sebebi ne olabilir, bu sorunu nasıl giderebilirim?
A
14 yıl
Firefox dan Anlayanlar Cevaplasın (Çalışmayan Eklenti)
Arkadaşlar arkadaşımın bilgisayarında Firefox tarayıcısına sekmelere değiştirdikçe dönme efekti veren Tab Effect isimli eklentiyi yükledik ancak bir türlü çalışmıyoruz, eklentinin sayfasında minimum DirectX 8.0 gerekli olduğu yazıyor. Aklıma gelen her türlü çözümü denememe rağmen çözülmüyor. Eklenti benim bilgisayarımda sorunsuzca çalışıyor. Bir türlü çözüm bulamadık. Anlayan varsa yardımlarını bekliyoruz.

Sistem P3 1000 mhz, 512 Ram. FS Notebook.
A
15 yıl
GERİ SAYIM ARACI veya KRONOMETRE LAZIM
Arkadaşlar yazılım genel de sordum bir cevap alamadım, fazla zamanım da kalmadı. Okullar arası bilgi yarışmasında kullanmak üzere analog ya da dijital saat görünümünde zaman sayacına ihtiyacım var. Fulscreen yapıp projeksiyonla yansıtacağım. Örneğin bizim belirleyeceğimiz bir süreye (50 ya da 60 saniye) kadar ilerleyip, zaman bitiminde duracak ve gong çalacak. Flash ya da başka bi uygulamayla yapıp yadımcı olabilecek arkadaş çok büyük bir iyilik yapmış olacak. Süreyi geriye ya da ileriye doğre sayması önemli değil. Sadece süre bitimine kadar ekranda görünsün ve bitişte sesli uyarı yapsın işimi görür.

Örneğin aşağıdaki linkte bir flash uygulaması yapılmış, üzerinde değişiklik yapıp dediğim özellikleri ekleyecek beceride bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

http://www.flashdersleri.com/html_dosyalar...nometreler.html

linkte en üstteki kronometreye yukarıda bahsettiğim özellikler eklenebilir mi? Flash bilgim hiç olmadığı için çözümsüz kaldım. Ya da flash kullanmadan başka bir yöntemle bu özelliklere sahip bir zaman sayacı yapılıp kullanılabilir mi. Zaman ayırıp yardımcı olabilecek arkadaşa şimdiden çok müteşekkirim.
A
15 yıl
FLASH KRONOMETRE (Bilgi yarışmasında kullanılmak üzere)
Arkadaşlar okullar arası bilgi yarışmasında kullanmak üzere analog ya da dijital saat görünümünde zaman sayacına ihtiyacım var. Fulscreen yapıp projeksiyonla yansıtacağım. Örneğin bizim belirleyeceğimiz bir süreye (50 ya da 60 saniye) kadar ilerleyip, zaman bitiminde duracak ve gong çalacak. Flash ya da başka bi uygulamayla yapıp yadımcı olabilecek arkadaş çok büyük bir iyilik yapmış olacak.

Örneğin aşağıdaki linkte bir flash uygulaması yapılmış, üzerinde değişiklik yapıp dediğim özellikleri ekleyecek beceride bir arkadaşın yardımına ihtiyacım var.

http://www.flashdersleri.com/html_dosyalar/kronometreler.html

linkte en üstteki kronometreye yukarıda bahsettiğim özellikler eklenebilir mi? Flash bilgim hiç olmadığı için çözümsüz kaldım. Ya da flash kullanmadan başka bir yöntemle bu özelliklere sahip bir zaman sayacı yapılıp kullanılabilir mi. Yapabilecek arkadaşa şimdiden çok müteşekkirim.
A
15 yıl
İE 7 yi KALDIRAMAMA REZALETİ
Arkadaşlar İE7 yi kaldırıp İE 6 yı yeniden kullanmak istiyorum. Ama uninstall uygulaması çalıştıktan sonra çıkan pencerede İE 7 yi kurduktan sonra bilgsayara yüklediğim onlarca programın listesi çıktı ve İE 7 yi kaldırırsam bu programların da kaldırılacağı uyarısını verdi. Böyle bi rezalet olur mu ya? Adamların programını bile kaldırmıyorsun. O kadar programı yeniden kuracağıma bilgisayara format atarım daha kolay. Var mı bu problemin aşka bi kolay çözümü İE 6 ya mutlaka geçmem lazım.

Şimdi siz sormadan ben söyleyim neden İE 6 kullanmak zorunda olduğumu.http://ilsis.meb.gov.tr adresine kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra (Okul yönetim bilgileridir ancak yetkili kişiler girebilir) kullandığım browserin uyumsuz olduğu uyarısını aldım. İe 5 ve 6 yı destekliyor yani. Neden Opera ve Firefoxla girmedim diye sorarsanız zaten o tarayıcılarda login prosedürü aktif bile olmuyor Bu da Milli Eğitim Bakanlığının ayrı bir tekelci yaklaşımı. O da ayrı bir tartışmanın konusu hakkında sayfalarca yazılabilir ama neyse biz konumuza geri dönelim.

Neyse ben bu İE 7 yi sisteme zarar vermeden nasıl kaldırırım?
A
15 yıl
NFO dosyaları ne işe yarar.
Arkadaşlar torrent sitelerinden indirdiğimiz klasörlerin içinde bulunan veya rapidden ya da başka sitelerden indirilen keygenli tam sürüm program kurulumu klasörlerinin içindeki .nfo uzantılı dosyalara tıkladığımızda kullandığımız bilgisayarın sistem özelliklerini gösteren bir pencere çıkıyor. Şimdi bu .nfo dosyalarının bu klasörlerin içinde bulunmasının sebebi nedir? Sistem bilgisini göstermekten başka ne işe yararlar. nfo uzantılı dosyalrı silersek bir yerlere zarar vermiş olur muyuz? Epeydir kafamı kurcalayan bir konuydu bu.

Bu soruyu sormak için en uygun yer sonuçta bir uygulama uzantısı olduğuna yazılım genel olabilir diye düşündüm.
A
15 yıl
CFOSSPEEDİ KALDIRMAZ OLSAYDIM
Arkadaşlar Cfosspeed deneme sürümünü kullanıyordum, Deneme süresi dolunca programı kaldırdım. İlaç verince randımanlı çalışmıyor çünkü. Hay kaldırmaz olsaydım. Ağ bağlantılarım bölümünde yerel ağ bağlantısı ve kablosuz ağ bağlantısı da uçtu gitti. Usr 9108 wireless modem kullanıyorum notebook donanımı tanıyor. Ancak yeni ağ bağlantısı da oluşturamıyorum ağ bağlantısı oluşturma sihirbazı belli bir yerde sürekli hata veriyor. Cfosspeed i yeniden kurdum ama yine bişey yok. Bu mesajı ayrı diskte kurduğum Pardus Linux la atıyorum. Donanımsal bi problem yok yani. Windows altında yetiştirmem gereken çok önemli işlerim var ve internete bağlanamıyorum. Lütfen yardım.

BU KONUYU NETWORK İNTERNET GÜVENLİK BÖLÜMÜNDE AÇTIM AMA BİR YANIT GELMEDİ, BİLENLER VARSA LÜTFEN YARDIM.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.