selamlar belli bir kiloya kadar kas kütlesi kazandım ama son 6 ay ertuğ evrekli ile çalışıp hiç bir sonuç alamadım beklentim doğrultusunda çalıştığınız online koçlar varsa memnunsanız tavsiye verir misiniz
diyeceksiniz neden memnun kalmadın 6 aylık bir eğitim aldım boy 190 148 kilodan 94 kadar düşmüştüm hocayla çalışmaya başlamadan önce ilk ay sonunda 90 kiloya kadar düştüm sonrasında aynı düzende yemek yememe rağmen 2300 küsür kalori bu arada :) haftada 6 gün idman söylendiği şekilde beslenme alınan suplementler ve sonuç %20 gelişme yoktur belkide basit bir örnek vermek gerekirse bench press de hocayla başlamadan önce 40 kg kaldırabiliyordum şuan 60 kg kaldırabiliyorum başka bir örnek lat pulldown 65 kg kaldırabiliyordum şuan 75 anca :) ve 6 aydır haftada 2 kez göğüs 2 sırt idmanı yapıyorum verdiği programın bana uymadığını gelişemediğimi belirtsemde uzun vadeli sonuca güvenerek 6 ayımı çöpe attığımı düşünmeye başladım ve onunla çalışmayacağım ne kilom azaldı ne göbeğim eridi yalan yok üst vücudum t-shirt giydiğimde parçalı gözüküyor omuz kaslarım lif lif görünüyor ama bu benim için yeterli bir sonuç olmadı etrafımdaki herkesin ağırlıkların artmamasını düşük kaloriye bağlıyor boyuma oranla kilomunda az olduğunu söyleyenler var açıkcası dipsiz bir kuyuya düştüm ertuğ hocaya göre benim daha fazla yağ kaybetmem lazım :) kilo vermem lazım yaz yaz bitmez düşüncelerim :) bu konuda uzun süredir idman yapan yada koç önerecek varsa çok memnun olurum
Güzel azim tebrikler. İstersen antrenman programı ve beslenme konusunda yardımcı olmaya çalışırım. Bende aynı yollardan birkaç kere geçtim :) Sezon sezon alıp veriyorum kiloyu :) Ama hiç başlamadan bile rahat söyleyebilirim ki 2300 çok düşük kalori. Diyet için yeterli. Ama kas gelişimi için nereden baksan az olduğu bariz. Kalori arttır. Antrenmanına tekrar göz gezdir. Çok hızlı toparlanırsın.
Bana yardimci olabilirmisin spor geçmişim var gecen ay spora gittim full disiplin beslenme + antrenman ama 5 kilo verebildim toplam 4 kilosuda 2 gün boyunca yemek yememistim ödemden yani 104kgyim
çalıştığınız online koçlar varsa memnunsanız tavsiye verir misiniz
diyeceksiniz neden memnun kalmadın
6 aylık bir eğitim aldım
boy 190
148 kilodan 94 kadar düşmüştüm hocayla çalışmaya başlamadan önce
ilk ay sonunda 90 kiloya kadar düştüm sonrasında aynı düzende yemek yememe rağmen 2300 küsür kalori bu arada :)
haftada 6 gün idman söylendiği şekilde beslenme alınan suplementler ve sonuç %20 gelişme yoktur belkide
basit bir örnek vermek gerekirse
bench press de hocayla başlamadan önce 40 kg kaldırabiliyordum
şuan 60 kg kaldırabiliyorum başka bir örnek lat pulldown 65 kg kaldırabiliyordum şuan 75 anca :) ve 6 aydır haftada 2 kez göğüs 2 sırt idmanı yapıyorum verdiği programın bana uymadığını gelişemediğimi belirtsemde uzun vadeli sonuca güvenerek 6 ayımı çöpe attığımı düşünmeye başladım ve onunla çalışmayacağım
ne kilom azaldı ne göbeğim eridi yalan yok üst vücudum t-shirt giydiğimde parçalı gözüküyor omuz kaslarım lif lif görünüyor ama bu benim için yeterli bir sonuç olmadı
etrafımdaki herkesin ağırlıkların artmamasını düşük kaloriye bağlıyor boyuma oranla kilomunda az olduğunu söyleyenler var açıkcası dipsiz bir kuyuya düştüm
ertuğ hocaya göre benim daha fazla yağ kaybetmem lazım :) kilo vermem lazım
yaz yaz bitmez düşüncelerim :)
bu konuda uzun süredir idman yapan yada koç önerecek varsa çok memnun olurum