D

Yarbay
14 Ağustos 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme (?)
537 (Bu ay: 16)
Gönderiler Hakkında
D
19 sa.
Bu iş bitmiştir
Yok ekonomi kötü, yok dolar yüksek, yok enflasyon yüksek, yok gıda fiyatları yüksek, yok ev araba fiyatları yüksek. Bunlar boş iştir, halk Erdoğan'ın politikalarını onayladı. Zaten açık açık söylemişti, faizler düşük olmaya devam edecek diye.
Halk halinden memnun ki iktidarı tekrar seçti. 2020 model Corsa F aracım var , ama şahinleri filan sevinç konvoyunda gördüm. Demek ki memnunlar o yüzden dolar 50 TL'de olsa, et 1000 TL'de olsa halkın bunlar pahalı demeye hakkı yok.
D
3 hafta
Stellantis grubu ne yapmak, nereye varmak istemektedir.
Peugeot fiyat listesine bakalım 1.6 benzinli motora sahip 1 tane bile araç yok. 508'in bile benzinlisi yok, 508 alan adam gazlamak için alır 1.5 dizelle mi gazlayacak alan kişi.

Aynı şekilde Opel ve Citroendede bu şekilde. 1.6 motora sahip araçlar yok. Türkiye'ye 1.2 leri kitlemişler, rezillik gerçekten. Biz 1.6 hybritleri beklerken 1.2lere mahkum kaldık...
Corsa F kullanıcısı olarak stellantis grubunu kınıyorum, bu kafayla rekabet gücünüzü azaltıyorsunuz haberiniz olsun.
https://kampanya.peugeot.com.tr/fiyat-listesi/


https://talep.citroen.com.tr/fiyat-listesi


https://www.opel.com.tr/uygulamalar/fiyat-listeleri.html
D
2 ay
En iyi müzik dinleme programı hangisidir?
Normalde youtubeden indirip telefona atıp o şekilde müzik dinliyordum da artık uğraşasım gelmiyor. Hangi müzik dinleme programını önerirsiniz? Birde bu programların hepsi araçlarda çalışıyor mu?
D
2 ay
Lenovo Legion 5 ler yanıyor. İndirim geldi, Legion 5 pro ryzen 6800h+3070ti 33,200 TL
https://www.newegg.com/global/tr-en/storm-grey-lenovo-legion-5-pro-16arh7h-82rg001lus-gaming/p/N82E16834646956

Legion 5 pro 6800h + Rtx 3070ti li versiyon 33.200 TL
Süreci basitçe anlatayım, ürünü sipariş verdikten sonra 5 günde Türkiye'ye geldi ürün. UPS ile görüştüm mail attılar vekaletname örneğini ve vekaletnameyi göndereceğim adresi. Vekaletname örneğini kişisel olarak düzenleyip flash ortamında notere gittim. Noterdeki görevli flash ortamında aldı bazı düzenlemeler yaptı. 2 sayfa şeklinde çıkardı verdi. Vekaletnameyi PTT kargo ile gönderdim birde APS (Acele posta servisi) sözde çok yavaş gitti. Siz başka kargoyla gönderin derim. Vekaletname ulaştıktan sonra, Ünsped Gümrük Müşavirliğinden , bana atanmış gümrük müşaviri ulaştı. Bazı sorular sordu mail yoluyla, sorular aşağıda. Bu soruları soruyor. Ürün faturalarını resimlerini vs. istiyor. Şunu hatırlatayım, ürünü aldıktan sonra UPS kargo ürünün faturalarını size mail olarak atıyor. Onları da gönderin gümrük müşavirine. Gümrük işlemleri biraz yavaş ilerliyor 1 haftayı geçik bekledim gümrük girişi yapılsın diye. Gümrük müşavirine de mail atıyordum hergün gelişme var mı diye. Cuma gece mail attı ürününüzün gümrük çıkışı yapıldı, artık UPS kargo ile görüşeceksiniz diye. Şuan ürünü aldım kullanıyorum, vekalenetname ücreti hariç bir ücret ödemedim.
Kısacası böyle işliyor süreç.

Gümrük müşavirinin sorduğu sorular.

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

3070Tİ legion 5 pro bende satın aldım, sadece vekaletname ücreti ödedim noterde. Gümrükte ekstra ücret ödemedim, kargom geldi resimlerini aşağıya attım. Resimlerle çok uğraşamadım, o yüzden pek kaliteli değiller. Resimleride ileriki zamanlar güncelleyeceğim.
Bence değerlendirilebilinir, Türkiye de fiyatlar uçmuşken.
Ürün gelince detaylı bir konuda açacağım zaten. (Müsait olunca :=))ÖNEMLİ!!!!!!!!!!!!!!!!

Yakın zamanda 20.03.2023 tarihinde vekaletname alan bir arkadaş ücretin 744 TL olduğunu söylemişti, şuan yine aynı fiyattır. Siz yine de bulunduğunuz notere sorun ücreti.

Bireysel Vekaletname Örneğidir. Benim kargom ups ile geldiği için , Upsnin anlaşmalı olduğu Ünsped Gümrük Müşavirliğine göre düzenlenmiş Vekaletnamedir. Sizin ürününüz farklı kargo ile gelirse , o kargo şirketinin anlaşmalı olduğu Gümrük şirketi farklı olabilir. Bu yüzden alt kısım farklı olacaktır. Kargo şirketinizden gümrük işlemlerini hangi firmanın yapacağını öğrenip ona göre vekaletname düzenleyin ve kargo firmanızdan vekaletname örneği isteyin. Konuyu okumadan vekaletname vermeyin kimseye, yanlış firmaya vekaletname verirseniz siz sorumlusunuz bu konuda sorumluluk kabul etmiyorum.Sizin GÜMRÜK ŞİRKETİNİZ FARKLIYSA SON KISMI DEĞİŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR!!!!< Resime gitmek için tıklayın >
UPS nin anlaşmalı olduğu ÜNSPED GÜMRÜK MÜŞAVİRLİĞİ'ne uyarlı vekaletname örneğidir.Sizin GÜMRÜK ŞİRKETİNİZ FARKLIYSA SON KISMI DEĞİŞTİRMENİZ GEREKMEKTEDİR!!!!https://www.mediafire.com/file/eypn1ijotkl8fa9/Vekaletname_Bireysel.docx/file< Resime gitmek için tıklayın >


Ürünü teslim aldım, vekaletname ücreti hariç başka bir ücret ödemedim. Tabi ürün amerikan prizle geliyor dönüştürücü almayı unutmayın. Bendeki adaptör 300 watt olduğu için gerçekten büyük, bildiğiniz takoz :)))


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 ay
Faizsiz kredi nereden alabilirim
30 bin TL civarı paraya ihtiyacım var, denizbanka başvurdum ama onda da kredi kartı veriyor o şekilde oluyormuş. Bu şekilde nerelerden kredi bulabilirim, eşimde bende öğretmenim oda kredi alabilir.
Yardımcı olursanız çok sevinirim.
D
3 ay
Yağ mı? Bu nedir?
Bugün kaputu açtım ve bu şekilde bir manzarayla karşılaştım. Aracım 2020 model opel corsa otomatik , 43 bin küsür kmlerde. Yağ çubuğunu da yakın zamanda çıkarmadım belki 3 hafta olmuştur çıkaralı ordan dökülse bile şimdiye kaybolmuş olması gerek değil mi? Yağda da bir azalma görmedim.
< Resime gitmek için tıklayın >
D
3 ay
SSD önerisi Gen4
Lenovo legion 5 pro dizüstü aldım, içinde 512 gb ssd ile gelecek. Bende 1 ya da 2 tb m2 ssd alıp depolama kapasitesini arttırmak istiyorum. Dramli olan bir ssd almak istiyorum tavsiyelerinize açığım.
D
3 ay
Adayımız belli, aday yıpranmasın diye açıklamıyoruz.
Evet hani aday belliydi? Yıpranmasın diye açıklanmıyordu?


https://www.ulusalturk.com/yipranmasin-diye-1-senedir-bekledikleri-aday-49122h.htm
D
3 ay
Amazon ya da Neweggden laptop alma
D
6 ay
Değer kaybı için SBM'den exper ataması
Aracımda 25 Bin TL kadar bir hasar kaydı oluştu. Karşı taraf %100 kusurlu, değer kaybı için karşı tarafın sigortasına başvuru yaptım ama exper ataması yapılması gerekliymiş. SBM'den exper atama işlemini yapıp mı işleme devam etmem gerekiyor? Nasıl bir yol izlemem gerekiyor yardımcı olur musunuz.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.