L

Teğmen
30 Ocak 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
14 üye
Görüntülenme (?)
775 (Bu ay: 8)
Gönderiler Hakkında
L
dün
Yurt dışından kesintisiz para gönderi?
Arkadaşlar yurt dışına çalışan bir arkadaşım var, para gelirken çok kesinti oluyor, bunu kripto olarak nasıl yollayabiliriz kesintisiz şekilde?
L
4 gün
Muhasebeci varsa emeklilik tazminatı yrd?
Arkadaşlar herkese selam, biraz uzun yazacağım isteyen 2. Paragrafa geçebilir. eşimin annesi emekli oldu ve bu ay işten ayrılıp tazminatını alıp köyüne yerleşecek, hayattan bütün beklentisi köyündrn bir ev alıp hasretini çektiği kardeşleriyle birlikte bir hayat sürmek. 28 yıldır aynı iş yerinde çalışıyor ve burada tuvalet temizlemediği mi kalmamış aşağılanmadığı mı kalmamış dalga geçilmediğimi kalmamış, adamlar alması gereken primlerine kesik atarken son model 3 tane araç çekiyorlar kapıya öyle de hayasızlar. Kayın validem de çok iyi niyetli bir kadın ben onların ekmeklerini yedim yıllarca diye adamlara minnet duyuyor ama adamlar şerefsizin önde gideni herkes farkında zaten bunun, yaptıklarıyla kanser etmişler kadını ama atlattı çok şükür. bu yüzden annem diyeyim artık hakkının yenmesini istemiyorum annemin.

İşe giriş tarihi 10.08.1996
Sigorta başlangıcı 2004 (2000 yılında part time 6 ay yapmışlar nedense)
İşten ayrılma tarihi 05.05.2024

Normalin dışında hesaplanmasını&eklenmesini istediğim fark, 8 sene ödenmeyen sigorta priminin elden verilmesi. Sigorta yapmadıkları için eyt den yararlanamama ve yararlansa emekli olacağı tarihten bu güne kadar ki emekli maaşının eklenmesi. Sonuçta 1 yıldır emekli olmuş olacaktı.
Maaşı asgari ücret üzerinden yatırılmış bu arada.
Başka bilgi gerekiyorsa cevaplarım, ilgilenen herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
L
6 gün
Iphone almak daha mı hesaplı?
Yıllardır samsung kullanıyordum, 5 yıldır da xiaomi kullanıyorum(5 yıldır aynı telefon) şimdi değiştirmek isteyince eski telefonum neredeyse hiç para etmiyorz bu arada ilk aldığım gün kadar hızlı ve şarjı da hala 2 gün falan gidiyor çok şaşırtıcı. Bu iphone olsaydı değer kaybı daha mı az olurdu? Şuan bir iphone 12 veya 13 alsam 3-5 yıl sonra değiştirmek istediğimde daha az mı fark öderim yenilerken?
L
7 gün
İstanbul yenir markete gittim fiyatlar çok ucuz.
Bayram dolayısıyla eşimin ailesini ziyarete İstanbul'a, instagramda görmüş eşim yenir market çok ucuz gidelim dedi. Marketin olayı skt yakın ürünleri çok ucuza satıyor, bir kaç foto çektim çok ucuz olanlardan. Diğer ürünlerde bunlar gibi çok indirimli. Genelde gıda üzerine ürünler. < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın >
L
2 ay
Hayırlı olsun İlkkan
Hayırlı olsun İlkkan
Hayırlı olsun İlkkan
Kusura bakma fırsat bulup gelemedik ama
Hayırlı olsun İlkkan.

lan skk
L
3 ay
Matematik/geometri sorum?
Arkadaşlar elimde 3d yazıcı var, internetten 5 gr. ölçekli bir kaşık indirdim. Benim 1 gr. bir kaşığa ihtiyacım var aslında ama maalesef sadece 5 gr. var. bunu 3 boyutlu modeli yüzde kaç oranında küçültürsem 1 gr. lık bir kaşığa dönüşür?
L
4 ay
Peugeot partner tepee 2014 yardım
Arkadaşlar 3 ay önce Peugeot partner tepee araç aldım ve çok memnunum ama bir kaç sorum olacak.

İlk olarak aracın kontağını açtığımda motor yağ ışığı yanıyor ve araç çalışınca sönüyor. Bu normal mi bilmiyorum çünkü kontak açılınca ışıkların çoğu yanıp 3-5 sn sonra sönüyor ama yağ ışığı aracı çalıştırana kadar yanıyor bu kafamı kurcaladı.

Diğer bir sorum bu ışık yanma olayı bugün itibariyle akü içinde başladı, aynı kontak açılınca akü ışığı yanıp araç çalışınca sönüyor. Bu ışık düne kadar yanmıyordu ve aküyü 2 ay önce sıfır aldım.

Son sorum da aracı stop ettikten sonra önde soğutucu bir fan çalışmaya devam ediyor bazen. Sonradan durur mu çalışmaya devam mı eder emin olmadığımdan ben bugün aracı tekrar çalıştırıp 5 dk sonra stop ettiğimde durdu fan bunun nedenini anlayamıyorum.

Yardımcı olan herkese şimdiden çok teşekkür ederim.
L
5 ay
balloon tower defense (btd) oynayan var mı?
Bu tarz defence oyunlarını çok seviyorum başka oynayan var mı forumda? Eskiden desktop tower defence vardı ama kendini geliştirmedi java oyun olarak kaldı. Yeni bir çok oyundan daha eğlenceli geliyor bana özellikle btd.
L
5 ay
Kredi kartı borcu Hk yardım?
Arkadaşlar kredi kartımla büyük bir alışveriş yaptım. Bunu 3 ayda ödemeyi planlıyorum ama işler yoluna gitmezse diye 6 taksit yaptırmak istiyorum. 6 ve 3 taksit arasında faiz farkı oldukça büyük ben bunu 6'ya böldürüp 3 ayda ödersem 3 ay kadar mı faiz öderim ya da banka bunu kabul eder mi biliyor musunuz?
L
6 ay
Trapez çalışınca baş ağrısı
Arkadaşlar bende kronik bir baş ağrısı var, dönem dönem çok oluyor ve bu o dönemlerden biri. Daha önce doktora da gittim migren şüphesiyle ama yok dedi. Çok uzun yıllar olduğu için ağrıya sebebiyet veren bir kaç durumu teşhis ettim kendimce.

Bir tanesi uyku saatimin değişmesi, her hangi bir gün 1 saat bile olsa erken/geç, uyursam veya uyanırsam o gün ağrı başlıyor ve gittikçe şiddetleniyor, bu ağrı trapezlerimden enseme ordan başıma vuruyor genelde. Ağrı kesici ile önlem almazsam ağrı mide bulantısından kusmaya gidiyor.

Diğer bulgu da trapez çalıştığımın ertesi günü yine trapez ve boyun üzerinden başıma bir ağrı saplanıyor, trapezlerim sürekli kasılı gibi hissediyorum. Salı günü sırt günüm mesela ister istemez trapezlerim çalışıyor, cuma günü omuz yapacağım zaman lateral hareketlerine başlayınca daha 2. Sette trapez yorgunluğundan omzumu çalıştıramıyorum. Form hatam vardır diye farklı formlar ve makineler denedim ama sonuç hep trapez ağrısı, kasılması ve oradan başlayan bir baş ağrısı.

Mesleki bir şeylerde olabilir, ben bateri çalıyorum. Ortalama günlük 6 saat bateri başında geçiyor(2 saatte bir 15 dk ara) ve bunlar aktif sahne işleri olduğu için hareket etme şansım yok pek hep oturmak zorundayım bunun da bir etkisi olduğunu düşünüyorum.

Bu tarz bir şey yani trapez yorgunluğu ve devamında baş ağrısı yaşayan var mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.