Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5938
Cevap
0
Tıklama
21
Öne Çıkarma
Cevap: KEENETIC Extra Dsl Modem ve Keenetic Viva ve Air Mesh Router [ANA KONU ] ( İnceleme , Openwrt ) (307. sayfa)

Z zhee
22 sa. önce (1787 mesaj)
Hocam aynı sorunu bu gece yaşadım ve çıldırdım diyebilirim. Modem saat başı internet ışığı kırmızıya dönüp tekrar geliyordu.

Netflix vs izlerken TV'den bu problemi yaşadım ve ardından PC'ye geçerek torrent başlattım ve bingo başlattıktan 3dk sonra internet ışığı kırmızı oldu.

Bu şunu gösteriyor ki işlemci veya ram şişiyor ve net gidiyor. Tamamen FW kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama donanımsal ise de cihaz değişimi isteyeceğim. 3.5.2 ve 3.6 da denedim sonuç bu şekilde.
Bu mesajda bahsedilenler: @0quz28

Z zhee
22 sa. önce (1787 mesaj)
Keenetic forumda bir arkadaş benim problemin aynısından bahsetmiş. Düzgünce çalışırken 3.5.2 sürümüne geçtik ve ardından 3.6 derken stabilite çöp oldu.

Arkadaşın sorunu direk benimkiyle aynı.

Omni DSL modem 3.5 ve üstü versiyonlar'da (3.6 Alpha 2) ağa bağlı bir cihazdan torrent açınca birkaç dakika sonra modem üzerindeki internet simgesi turuncu olup yanıp sönmeye başlıyor CPU kullanımı %100 oluyor ve DNS gidiyor 1.1.1.1 şeklinde internet bağlanabiliyorum fakat domainler çalışmıyor hemen ardından birkaç dakika sonra modem arayüzü girilemiyor ve modem kitleniyor. Telnet, SSH, FTP SFTP vb... gibi servislerin hepsi kapanıyor sorunu çözmek için tek çare modemi kapatıp açmak oluyor.
Sorun nereden kaynaklı diye birsürü test yaptım. (3.5, 3.6 stabil ve alfa versiyonları yükleyip test etmek), (Birsürü ek uygulamaları kapatmak vpn, torrent istemcisi gibi), (DNS olarak normal 1.1.1.1, 8.8.8.8 veya DoT DoH Cloudflare, Google denedim hepsinde'de sonuç aynı oldu), (Modem ayarlarını sıfırlamak), vb...
Normal bir dosya upload edince sorun olmuyor fakat bir torrent açınca tahminimce çok fazla bağlantı sayısından dolayı biryerde bir sorun oluşuyor. 
ve modem log dosyası baştan aşağı bu hata mesajıyla dolu. Birkaç gündür modemi 10-15 kere fişinden çıkar tak yapmışımdır bu sorun yüzünden lütfen en kısa sürede sorun nereden kaynaklanıyorsa düzeltin. 
[I] Oct 24 17:32:18 kernel: br0: port 4(ra4.1) received tcn bpdu
[I] Oct 24 17:32:18 kernel: br0: topology change detected, propagating


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O Orion578
14 sa. önce (187 mesaj)
Arkadaslar keenetic extra dsl modem ile araniza katildim bir sorunum var, cekim kalitesi zaten yerlerde onu fark ettim iki duvardan sonra hiz ucte bir dortte birlere dusuyor ancak bazen hiz 1-3 mbitlere dusuyor ve telefonu dibine sokmama ragmen hiz yerlerde bu durum servis saglayicisi ile alakali mi modemle mi bilmiyorum fikir verebilirseniz sevinirim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

_ __sin__
7 sa. önce (599 mesaj)
Önce cihaz listesinden modeme kaç mbit ile bağlandığını kontrol et. Eğer modemin yakınlarında bile orada 1mbit 2mbit ile bağlanıyorsa problem var demektir. Fakat orada yüksek ve sen speedtest den düşük hız alıyorsan genel de sorun servis sağlayıcıdan kaynaklı oluyor. Eğer hızlı limiti koymadıysan.< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __sin__ -- 30 Ekim 2020; 19:41:22 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Orion578

0 0quz28
6 sa. önce (1975 mesaj)
Ben sorunu modemin güçünü keserek, cihazın soğumasını sağlayıp tekrar çalıştırmak ile çözdüm. Daha sonrada 1 saat geçti tekrar 1 kere gitti tekrar çıkart tak yaptım düzeldi. Şuan 1.5 gündür problem yok düzgün stabil çalışıyor sanırım modemin bazı ayarlarında bug vs var bundan dolayı şişiyor ve kafayı yiyor ama dediğiniz gibi eski sürümde yoktu. Çözmeden önce keenetice mesaj atmıştım. Modemi kendilerine göndermemi istediler bende şuanlık halletiğimi ve yedek modemim olmadığı için gönderemeyeceğimi söyledim. Eğer ilerde devam ederse yedek modemde bulursam fw ile düzelmezse göndereceğim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @zhee

Z zhee
4 sa. önce (1787 mesaj)
Sorunu 3.4.12'ye dönerek hallettim. Bir çok kişi forumlarda bundan şikayetçi olmuş bu sebeple ben de FW düşürdüm ve şu an gayet stabil.

Açıkçası böyle bir hatayı nasıl görmezden geliyorlar anlamıyorum. Birden çok istemci açık olduğu an özellikle Torrent hemen 35-40Sn içinde gidiyor ve torrenti durdurunca anında net geliyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @0quz28

T Turalyon
4 sa. önce (161 mesaj)
3.4.12 fw sini nereden temin edebiliriz ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.