0

Binbaşı
12 Ekim 2011
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme (?)
61 (Bu ay: 4)
Gönderiler Hakkında
0
3 yıl
Thy Teknik Online Genel Yetenek Sınavı Rezaleti (Patates Sunucular İçerir)
Şimdi arkadaşlar kariyer.net üzerinden thy teknik ilanını görüp part-time mühendis iş ilanına başvuru yaptım. 2 gün önce gelen mail ile online genel yetenek sınavı olacağı yönünde bilgi aldım. İçeriğinde gereken koşullar ve sınav tarihi vardı. (29 Ekim Pazartesi Sınav sistemi 29.10.2018 tarihinde 13:00 - 15:00 saatleri arasında aktif olacaktır. Şeklinde) Ekstra olarak bu sınavda kamera açmamızı istiyorlardı o koşulu da sağladıktan sonra neyse, 13:00 hazırlıklarımı tamamladım sınava girdim sorular güzel gayet iyi güzel geçiyor baya dakikam da var, bu arada sınav süresi 45 dk soru sayısı 40 neyse devam ediyorum tam 20. soruya geldim cevapladım bir baktım ki soru geçişi yapmıyor normalde soruyu işaretlediğiniz an diğer soruya atan bir sistem var, aha dedim gitti patladı serverler neyse 1dk beklemeden sonra diğer soruya geçti ama bir baktım zamanda geçmiş yani zaman durmuyor ama yeni soruya geçiş yapamıyorum böyle böyle 3 soru çözdükten sonra hop sistem tamamen gitti ve 3-5 soruda 10dk harcadım sonra tekrar sisteme giriş yapmaya vesaire çalıştım zorda olsa girdim yine 5 dk bi kayıp var kaldığı yerden devam ediyor ama geri 15 sorum var kalan dakikamda sanırım 13dk falan neyse dedim bari hızlı işaretliyim dedim yok 2 soru sonra tekrar çöktü ve giriş yaptığımda zaman kaybı olmasına rağmen tekrardan 2 soru öncesine döndürdü. Bende kağıda yazı yazıp durumu açıkladım ve kameraya doğru gösterdim onlarda sorunun farkındadır herhalde koskoca server çöktü kaç kere neyse, bu şekilde soruları çözmeye devam ettim 35. soruya kadar hızlı hızlı anca çözebildim.(yine bu arada 30-40 saniyelere varan yükleme süreleri oldu) Sonrasında süre bitince direk sistemden attı 35 soru ve geri dönük 3 sorum vardı onlara tekrar bir bakacaktım yani anlayacağınız 32 soru yapabildim sınavda ki 40 soruyu bitirim rahat rahat 6-7 dk ek sürem kalırdı.

Özetle thy serverlerin patatesliği yüzünden olan bizim sınava oldu. Çok takılmıyorum bu duruma kendi açımdan, ama koskoca thy online sınav yapıyor bunun önceden bu duruma gelebileceğini yoğunluktan vs çökebileceğini mi düşünemiyorlar çok yazık. Ek olarak merak ettiğim bir konu daha var acaba telafi veya tekrar sınavı gibi bir durum olacak mı ? (Kendi açımdan olacağını hiç zannetmiyorum.)
0
6 yıl
widows 10 da windows 7 keyi kullanmak
arkadaşlar ben windows 7 keyi alıp windows 10' a yükselticem peki bu yükseltmeden sonra temiz kurulum için windows 10 iso su ile format atmak istiyorum sonra tekrardan windows 7 keyini girdiğimde windows 10 bu keyi algılıcak ve etkinleştirecek mi acaba ? etkinleştirmiyecekse windows 10 keyi alacağım direk.
0
6 yıl
Humble bundle'dan kredi kartı problemi
beyler bir sorum olacak humble bundle'a ben uzun zaman önce kredi kartı bilgilerimi girerek alışveriş yapmıştım, fakat kredi kartı bilgilerimide alış veriş yaparken kaydemiştim. Kredi kartı bilgilerimi silmeye çalıştığımda nereden yapılacağını bulamadım bu sitede kayıtlı olan kredi kartı bilgileri nasıl siliniyor, bilen biri yardımcı olabilir mi? (not : başka kredi kart ile alış veriş yapabiliyorum fakat ilk girdiğim kredi kartını görüyor mesela direk oyun satın al dediğim zaman telefonuma mesaj geliyor onu girdikden sonra satın almış oluyorum.)
0
8 yıl
edifier x600 hakkında yardım
Problemi şöyle açıklıyım uzun zamandır problemsiz kullandıgım ses sistemine ne hikmetse driver kurmak istedim driver kurdukdan sonra birşeyin değişmediğine karar verince tekrar silmeye karar verdim sildikden bir kaç saat sonra sanki sesin önceki zamanlarda kullandıgımdan az geldiğini fark ettim ne yaptıysam eski haline döndüremedim driver sil tekrar yükle falan filan sonra girişteki jack cıkartıp taktım ve hoparlörden eskisi gibi ses geldigini fark ettim ama bilgisayar üstündeki ses kademesiyle oynadıgım an tekrar eski haline dönüyor ses azalıyordu tekrardan, bunun ses siteminden veya windowstan oldugunu nasıl anlayabilirim ?

Not:Bir kaç gündür pc de durup duruken mavi ekran veya değişik çökme olaylarıylada karşılaştım.
0
10 yıl
galaxy s2 kies güncelleme sorunu
ben galaxy s2 cihazımı kiesde güncellemekteyim ama yaklasık 30 dk dır %10 da kaldı ve sarjda azalıyor ne yapmam gerek (orjinal kullanıyorum hic bir sekilde rom veya root yapmadım) eski sürüm 2.3.5 (acil yardım)
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.