Merhaba arkadaşlar. Mevcut sistemim nzxt h510 elite kasaya kuruludur. Nzxt x53 240mm sıvı soğutma mevcut. Sıcaklık olarakta çok problem yaşamıyorum. Fakat sıvı soğutma havayı direk içeri verdiği için kasada sıcak hava oluyor mecbur. 1650 tl ye corsair 4000d airflow aldım fakat kararsız kaldım. Hangi kasa daha iyi olur. Corsair de ek olarak öne ayrıca fan almam lazım. Masrafa değer mi yoksa sistemi kullanmaya devam edeyim mi.
Sistem olarak Intel 11600k islemci Asus rog z590 anakart 32gb Ram Asus rog 6700xt ekran kartı 1tb gen4 ssd 6tb harddisk Msi 750w gold modüler güç kaynağı Nzxt x53 240mm sıvı soğutma Nzxt underglow kasa altı aydınlatma.
Sıcaklık problemi yaşanmıyor denmiş , peki işlemci , anakart ve ekran kartı gibi bileşenler kaç derecelerde geziyor yük altında ? Şu an kullanılan nzxt kasa da ?
NZXT H510 flow on panel sizin kasayla uyumlu. NZXT global ile iletisime gecip on paneli gonderiyorlar mi, ne kadar tutar vs ogrenebilirsiniz. olmadi H510 on panel icin 3D baski ile on panel bastirtirsiniz. ya da corsair kasayi geldigi gibi iade edip ayni paraya H510 flow alip (1600 lira su an) sadece on paneli degisip gelen 0 kasayi satarsiniz fiyatini indirip, boylece fan masrafiniz da olmaz kasayi sok tak derdiniz de olmaz. sicakliklarinizda da belirgin dusus olur.
Aslında kasa görüntüsünden memnunum fakat radyatör sadece öne takıldığından sıcaklığı iç sirkülasyona karışıyor. Bu nedenle flow olan kasayida alsam mecbur radyatör öne bağlanıyor. Deneme olarak corsair kasaya montaj yaptığımda işlemci 55 dereceyi ekran kartı da 57 dereceyi geçmiyor. Fan olarakta nzxt nin fonlarının montaj ettim
Nzxt kasada da değerler gayet iyi bu havalarda bile sorun yok. Ama tabi corsair de daha iyi değerler , corsair le devam etmek isterseniz nzxt kasayı satarsınız. Veya yukarda arkadaşın dediği gibi ön panel uyumlu ise veya gönderiyorlarsa o da olabilir. Corsair e montaj yaptıysanız memnunsanız nzxt satılabilir veya karar sizn. Isı değerlerinde bir sorun yok.
Mevcut sistemim nzxt h510 elite kasaya kuruludur. Nzxt x53 240mm sıvı soğutma mevcut. Sıcaklık olarakta çok problem yaşamıyorum. Fakat sıvı soğutma havayı direk içeri verdiği için kasada sıcak hava oluyor mecbur.
1650 tl ye corsair 4000d airflow aldım fakat kararsız kaldım. Hangi kasa daha iyi olur. Corsair de ek olarak öne ayrıca fan almam lazım. Masrafa değer mi yoksa sistemi kullanmaya devam edeyim mi.
Sistem olarak
Intel 11600k islemci
Asus rog z590 anakart
32gb Ram
Asus rog 6700xt ekran kartı
1tb gen4 ssd
6tb harddisk
Msi 750w gold modüler güç kaynağı
Nzxt x53 240mm sıvı soğutma
Nzxt underglow kasa altı aydınlatma.
Şimdiden fikirleriniz için teşekkür ederim.
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >