Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
İSTANBUL-BODRUM - Köprülere para bayılmaya değer mi

A alkgs Konu Sahibi
3 gün (677 mesaj)
Sizce istanbuldan bodruma paralı yolları kullanmadan gitmek mantıklı mı? Bugüne kadar genelde paralı yolları kullanıyordum ama artık kantarın topuzu kaçtı. 1-1.5 saatlik kestirme için osmangaziye 150 lira para bayılmak enayi gibi hissettiriyor.(geçmesekte parasını ödüyor olmak ayrı koyuyor ama konumuz bu değil)

Feribotta da maşallah köprüden aşağı kalmıyor fiyat konusunda. Bir de kuyruk beklemesi indi bindisi biraz yorucu oluyor klimalı aracımla müzik açıp yol gitmek daha keyifli geliyor.

Navigasyon uygulamaları
osmangazi üzerinden paralı yolu kullanarak 8 saat(685 km)
Feribot kullanarak 10 saat(616 km)
Körfezden 11 saat(813 km) gösteriyor.

3 saat iyi bir süre gibi ama sizce 150 liraya değer mi?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


R rst78
2 gün (3865 mesaj)
Ege bölgesine sık sık gidip geliyorum.

İlk tecihim Yenikapı'dan hızlı feribottur hep. Neden, Osmangazi köprü parasına bilet bulunabiliyor (Yenikapı - Mudanya). Kuyruk yok, saati belli, saatinde gidip biniyorsunuz. İstanbul'dan çıkış trafiği çekmemek için güzel bir alternatif. Yola doğrudan Bursa'dan trafiksiz şekilde başlıyorsunuz güzel oluyor.

Eğer feribot saati uymuyorsa ya da acelem varsa Osmangazi ve otobanı kullanıyorum, evet pahalı ama sineye çekiyoruz. Bazen zaman kazancı ve yolun rahatlığı baskın gelebiliyor.
E emre1270393
dün (1656 mesaj)
Navigasyonda saatler birbirine yakın gösteriyor çünkü hız limitine göre hesaplıyor. Orta şeritte 140'la gitmek bile selektör tacizine sebep oluyor, abartmıyorum sol şerit ortalama hızı 180.Bu yüzden herkes çok hızlı gittiği için ulaşım süresi kısalıyor. Ben sabırlıyım, hız yapmam diyorsan paralı yolu kullanma çünkü gerçekten çok gereksiz pahalı. Ben sadece Balıkesir'in içine girmeyeyim diye 10dk kadar kullanıyorum o bile 20 lira kadar çekiyor karttan.Yalova feribot sonrasında parasız yolu kullanıyorum ama belki Bodrum'a kadar çekilmez parasız yol
M MetuEs
dün (3899 mesaj)
Aracın iyiyse ve zaman önemliyse paralı yol en iyisi. Bekleme derdi yok, sol şeritte 120 ile giden yavaş araçlar yok. Kaptırıp gidiyorsun çok yorulmuyorsun yolda. Verdiğin paraya değiyor aslında.
Parasız yolda ışıklar var sol şeritten 80le giden tipler var. Her an sollamaya çıkıp ani fren yapmana sebep olan kamyonlar.. Daha yorucu ve stresli oluyor.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.