Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
26
Cevap
630
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Gazze’de yaşananların soykırım olduğuna inanmıyoruz. (2. sayfa)
N
geçen ay
Binbaşı

Burada bin tane mesajım var ve cizgim de pek değişmedi ama bir türlü sana anlatamadım kendimi Babush. Türkiye cumhuriyeti, halkı, Türk dünyası dışında geri kalan benim için tınn'dır, yani umurumda değildir. Bir de Boşnakları ve Arnavutlari severim biraz, muhtemelen göçmen kanı var bende. İsrailin yaptığı beni neden bağlasın ya da neden itiraf edemeyeyim? Burada bana israil, ermenistan, Yunanistan üzerine ithamlar çok anlamsız kaçıyor.
Kafandaki soykırımı tanımlarsan ona göre cevap veririm demiştim. Soykırım tartışmalı bir kavram. Tanımı genis tutarsan herşeyi soykırıma sokabilirsin, ve o zaman fazla önemi kalmıyor. Herhangi bir şehir bombalandığında buna soykırım diyebilirsin, sebep o sehirdeki herkesi hedef almış oluyorsun, herkesi öldürmek istiyorsun gibi bir anlam ve niyet çıkıyor. Osmanlının her işgaline soykırım diyen var mesela.
İsrailin yaptığına da hangi bakış açısından baktığına göre değişir. Nazi tarzı bir soykırım yok ama seni kırmamak soykırım diyeyim, zeytin dalı uzatmış olayim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
geçen ay
Yarbay

PKK'ya da devlet diyorsunuz yani. Tam beklediğimiz gibi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @babus0606
B
geçen ay
Binbaşı
Konu Sahibi

sizde özgür bey kemal bey gibi olayları yumaşatma huyunuz adamlar soykırımını kabul etmeniz için atommu atmaları gerekiyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Navi
N
geçen ay
Binbaşı

Hayat siyah beyaz değildir, ara renkler de vardır.
Senin sorunun biraz da bu. Ya on ya off mode'dasın.
Mesajımın ilk paragrafini yine anlamadın değil mi? Bana ne israilden? Niye yumusatayım? İsraille ticaret yapmıyorum sonuçta. Onlarla bir bağım yok.
Olaya duygusal değil mantıksal yaklaşıyorum.
Soykırımdan ne anlıyorsun onu söyle ona göre cevap vereyim diyorum. Bazı insanların tanımına göre neredeyse her savaşa soykırım diyebilirsin. Sonra birgün sen de soykırımla suçlanabilirsin. Bu yüzden bu kelimeyi az öz kullanmakta fayda vardır uluslararası platformlarda.
Yine sorayım, soykırım tanımın nedir? Onu söyle ben de cevap vereyim. Bir sehri bombalamak ve binlerce sivili oldürmek soykırım dersen, bu da soykirımdır.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @babus0606
N
geçen ay
Binbaşı

Konuda 2 azili akpli var

Cevap vermeye degmezler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Naruto45 -- 20 Mayıs 2024; 12:2:12 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

B
geçen ay
Binbaşı
Konu Sahibi

soykırım olması için sizin kiriterler nedir. öldürülenlerin hiristiyan olmasımı.?
Bu mesajda bahsedilenler: @Navi
B
geçen ay
Binbaşı
Konu Sahibi

sizin lafınız o teröristle mücadale edilir devletler savaşır.
Bu mesajda bahsedilenler: @Karbon 12
G
geçen ay
Çavuş

Ben filistine üzülmüyorum zamanında Osmanlıyı sattılar Araplar orada isyan etti Osmanlıya karşı. Yahudilere de üzülmüyorum çünkü zamanında heron verip bize bir ton sıkıntı çıkaran israil.

Ete para vermeyin yiyin birbirinizi.

Sadece üzüldüklerim suçsuz günahsız çocuklar.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

N
geçen ay
Binbaşı

Evet süper, şimdi çözdün olayı. Hristiyan ya da yahudi öldürülmesi lazım soykırım için.
Bu kaçıncı pismanlığım. Uzun uzun yazıyorum bir de. Beyhude çaba... ne yazarsam yazayım gram gitmiyor, yine en başta kafandaki neyse o kalıyor. Benim zoruma ne, uğraşıp duruyorum anlatmaya.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
B
4 hafta
Binbaşı
Konu Sahibi

ha şöyle kendinede itiraf gerçekleri.
Bu mesajda bahsedilenler: @Navi
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.