Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
58
Cevap
3452
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Euro NCAP, yeni Dacia Jogger'a 1 yıldız verdi
B
2 yıl
Moderatör
Konu Sahibi

Euro NCAP, yeni Dacia Jogger'a 1 yıldız verdiEuro NCAP'in güvenlik derecelendirmelerinde bu haftaki konukları yeni Honda HR-V, DS 4 ve Dacia Jogger oldu. HR-V ve DS 4'ün dört yıldızla derecelendirildiği testlerde Dacia Jogger'a bir yıldız verilmesi dikkat çekti.Aslına bakılırsa Dacia Jogger, doğrudan çarpışma testlerine tabi tutulmadı. Söz konusu model, geçen yıl test edilen ve iki yıldız alan Sandero Stepway ile aynı platformun yanı sıra gövde panellerinin çoğunu paylaşıyor. Dolayısıyla, ekstra uzunluğu ve yeniden tasarlanan arka bölümüne rağmen Sandero ailesinin geçen yılki sonuçlarını devraldı diyebiliriz.Dacia Jogger'ın derecelendirmeleri:
  • Yetişkin yolcu koruma : % 70 (Sandero'da %70)

  • Çocuk yolcu koruma : %69 (Sandero'da %72)

  • Zarar görebilecek yol kullanıcıları : %41 (Sandero'da %41)

  • Güvenlik yardımcısı : %39 (Sandero'da %42)Peki geçen yılki sonuçlara göre değerlendirildiyse neden Sandero Stepway'in iki yıldız aldığı yerde Jogger bir yıldızda kaldı? Yapılan açıklamada, 7 kişilik aile otomobili Dacia Jogger'ın üçüncü sıra koltuklarda emniyet kemeri hatırlatıcı sunmadığı ve yan perde hava yastıklarının arkadaki yolcular için yeteri kadar koruma sağlayamadığı için bir yıldız daha kaybettiği ifade edildi.Ayrıca Bkz.Yeni BMW X7 SUV tanıtıldı: İşte tasarımı ve özellikleriEuro NCAP'tan yapılan açıklamada, " Dacia Jogger, alıcıların standart olarak beklediği aktif güvenlik özelliklerinden yoksun olmakla kalmıyor, aynı zamanda aracın bazı temel pasif güvenlik özellikleri bile otomobil üreticilerinin büyük çoğunluğu tarafından belirlenen endüstri standardına uygun değil." ifadelerine yer verildi.Sonuç olarak, Dacia Jogger, Avrupa'daki 7 kişilik aile otomobilleri arasında fiyat olarak giriş seviyesini oluşturuyor. Aktif ve pasif güvenlik ekipmanları tarafında da bunun karşılığını veriyor. Çarpışma testlerinde ise tıpkı Sandero Stepway gibi (ki zaten onun üzerinden derecelendirildi) çok kötü bir sonuç elde etmedi. Zira Sandero Stepway için yapılan açıklamada, "sadece çarpışma testleri üzerinden değerlendirilseydi dört yıldız alırdı" şeklinde bir açıklama yapılmıştı.Dacia'dan açıklamaDacia ise daha önce olduğu gibi Euro NCAP'in yıldızlarını çok da önemsemediklerini yineleyen bir açıklama yaptı. Şirket, müşterilerin kullanmak veya para ödemek istemediği özellikleri ve teknolojileri araçlarına eklemeyeceklerini belirtti. Açıklamanın devamında, "Jogger, homologe edilmiş ve Avrupa güvenlik yönetmeliklerine uygun, güvenli yeni bir C segmenti otomobildir. Güvenlidir ve yolcuları yüksek bir standartta korur." ifadelerine yer verildi.Dacia Jogger, bu yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye'de de satışa sunulacak.

 Haberi Portalda Gör

4 teker 1 tabut
Yoruma Git
khanstern - 2 yıl +43
Modern toros
Yoruma Git
Nerd Miner - 2 yıl +30
Dacia çöp arabalar üretiyoruz demek yerine müşteriler emniyet kemeri hatırlatıcısı ve perde hava yastığı istemiyor demiş. Kahkaha attım. Arkadaş dalga mı geçiyorsunuz? Hangi m...
Yoruma Git
Yorumun Devamı McLaren64 - 2 yıl +25
A
2 yıl
Çavuş

Hiç vermese yine şaşırmazdım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

H
2 yıl
Yüzbaşı

Çokda güzel duruyodu araç.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

X
2 yıl
Binbaşı

Bu bile bizde 380 - 400 liradan başlar şu koşullarda.

Vay arkadaş...< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
V
2 yıl
Binbaşı

Arkası bildiğin volvo.
K
2 yıl
Yarbay

4 teker 1 tabut
S
2 yıl
Yarbay

4.sinif dünya ülkeleri icin ideal bir aracti oysaki< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

K
2 yıl
Yarbay

Facia ile Volvo markasının aynı konu başlığında bile bir araya gelmesi mantığa aykırı.

Edit: Evet D değil F , yanlış basmadım Facia

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi khanstern -- 13 Nisan 2022; 20:3:2 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

N
2 yıl
Yarbay

Modern toros< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

B
2 yıl
Yarbay

Aynı platformu kullandığı Clio 5 beş yıldız alırken Jogger' in bu kadar düşük puan alması ilginç.

Videoyu izlemek için tıklayınızBu mesaja 1 cevap geldi.
P
2 yıl
Binbaşı

Aynı alt yapı var ve benzer paneller kullanıyorlar diye teste girmemiş olması ilginç. Farklı bir model olduğu için teste girmesi gerektiğini düşünüyorum açıkçası. Ncap şüpheli davranıyor bazen.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

A
2 yıl
Er

Dacia hiç bir zaman beğendiğim bir araba olmadı. Renault'yu da pek sevmem ama Dacia bence sadece 4 teker 1 motor... Yeni Sandero Stepway otm 180.000 e piyasaya çıkınca nasıl acaba dedim ama bir videosunu izledim ki hemen vazgeçtim. Altına sadece boya atmışlar, hiç plastik koruma yok. Bütün yol sesi içeride, özellikle davlumbazların içi hemen paslanır! Birim gidip göreyim, test sürüşü yapayım demiştim, derhal kafamdan sildim. Benim hâlen kullandığım 9 yıllık Hyundai i30 arabam onun yanında Rolls Royce kalır! Bugün bu arabaları 350-400 binden aşağıda da satmıyorlar! Hatta 500.000 lerde!????Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
2 yıl
Yarbay

renault u sev yada sevme umrumda değil ancak avrupa modellerde renault her zaman sağlam ve güvenilir olmuştur ve 5 yıldız almıştır ( clio - megane - talisman - kaleos - kadjar - captur ) vs.
Bu mesajda bahsedilenler: @ASV1957
R
2 yıl
Yarbay

şaka gibi.

ciddi ciddi ilk kez bir dacia modeli gözüme hoş gözükmüştü. bunun sonuçları ne olacak şimdi? avrupa'da satılamayacak sanırım doğru mu?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
2 yıl
Yarbay

Sandero Stepway'in iki yıldız aldığı yerde Jogger neden bir yıldızda kaldı?

--> Yapılan açıklamada, 7 kişilik aile otomobili Dacia Jogger'ın üçüncü sıra koltuklarda emniyet kemeri hatırlatıcı sunmadığı ve yan perde hava yastıklarının arkadaki yolcular için yeteri kadar koruma sağlayamadığı için bir yıldız daha kaybettiği ifade edildi.

şirketin cevabı:

--> Şirket, müşterilerin kullanmak veya para ödemek istemediği özellikleri ve teknolojileri araçlarına eklemeyeceklerini belirtti.

pişkinliğe gel. üçüncü sıraya emniyet kemeri hatırlatıcısı ve yolcuları "gerçekten koruyabilen" perde hava yastığı da istemiyormuş müşteriler. sökün o zaman "hıyar" lar. bunlar olsa da, olmasa da aracınız basbayağı çağının gerisinde; güvensiz. 1-2 yıldız ile bu iş olmaz. dacia sadece ucuz değil, aynı zamanda kötü bir marka.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kalsiyum 17 -- 13 Nisan 2022; 21:56:13 >

M
2 yıl
Yüzbaşı

acil kanunlarda değişiklik lazım bildiğin tabut bunlar tabi önce fiyatların aşağı çekilmesi lazım
C
2 yıl
Yarbay

Euro ncap 1 yıldız verdi.

Pekiyi aldım, öğretmen bir verdi gibi olmuş.

Euro ncap mi 1 yıldız verdi yoksa jogger mi bir yıldız aldı. İkisi farklı şeyler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

P
2 yıl
Yüzbaşı

Avrupa'da satılacak Avrupa homologasyonlarını sağlıyor< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @r0x
P
2 yıl
Yüzbaşı

Perde hava yastığı önemli ancak kemer hatırlatıcı benim için önemli değil kemer takılı olduğu sürece kazada güvenlik durumunu değiştirmiyor. Şahsen araçta koltuğa oturur oturmaz elim otomatik olarak emniyet kemerine gider. Ncap in güvenlik donanımları konusunda çok yıldız kistigini düşünüyorum 1 yıldız alıyor ama clio 5 ile aynı altyapı yani donanımlı olsa 5 yıldız mı olacaktı bunu anlayamadım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.