S

Yüzbaşı
13 Aralık 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
7 üye
Görüntülenme (?)
178 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
S
3 gün
Ev Elektrik Sigortası Lütfen yardım
Arkadaşlar oturduğum ev Toki'ye ait. 4 yıldır bu evde oturuyorum. Son zamanlarda özellikle fırın çalıştığında bu sağda işaretlediğim sigorta atıyor. Mesela hemen atmıyor. Fırın çalışıyor, 15-20 dakika sonra, fırın iyice ısındığı zaman atıyor. Hemen kaldırınca kalkmıyor hatta. 2-3 dakika bekledikten sonra kaldırıyorum, öyle kalkıyor. Bugün mesela öyle ekstra çalışan birşey olmadığı halde attı. Elimi ellediğimde sıcaktı. Acaba neden olabilir? Değişmesi mi lazım? Ne diye arayacağım mesela? Alsam kendim takabilir miyim? Malum yasaklar vs.


< Resime gitmek için tıklayın >
S
6 gün
Bilgisayarımda Google hesabı senkronize edilmiyor
Arkadaşlar 3 tane farklı bilgisayarda, ayrıca 2 telefonda kullandığım google hesabında şöyle bir sorunum var. Bizim çocuk ne yaptıysa bilgisayarın birinde chrome geçmişini temizlemiş. Kullandığım bir sürü şifre vs. otomatik geliyordu. Tabi sildiği için şimdi şifreler gitmiş. İçlerinde şifrelerini hatırlamadığım yerler bile var.

Ancak şöyle bir durum var. Diğer bilgisayarı açıyorum orada sıkıntı yok. Telefona bakıyorum orada da sıkıntı yok. Geçmiş de görünüyor. Otomatik şifreler de var. Ama silinen bilgisayarda bir türlü getiremedim. Chrome sildim, kaldırdım tekrar yükledim. Ancak düzelmedi. Senkronize et dedim. Onu da en son silinmiş haline senkronize etti.

Geçmişi, şifreleri vs. nasıl senkronize edebilirim? Nasıl geri getirebilirim? Yardımcı olursanız sevinirim.
S
12 ay
Windows 7 için en sorunsuz Office sürümü hangisi?
Arkadaşlar excel ile ilgili bir sorun yaşıyorum. 15-20 sayfadan oluşan 12 mb civarı bir hesap tablosu var. Aylık hesap dökümleri vs. Ancak son 1 aydır dosyayı düzgün açamıyorum. Mesela nisan ayını mayıs ayına kopyalamak istiyorum. Yapıştır deyince bilgisiyar kitleniyor. Excel yanıt vermiyor diyor. Bayağı bir böyle devam ediyor. 8-10 denemeden sonra ancak yapıyor. Bugün yaklaşık 2 saatir açmaya çalışıyorum açamıyorum. Sürekli kitleniyor. 2016 kurdum, 2013 kurdum ama hepsinde aynı. Sorun dosyada mı office de mi anlamadım.

Acaba win 7 için en düzgün çalışan sürüm hangisi?
S
geçen yıl
Usb Bellek Görünmüyor
Arkadaşlar, ben de bir tane kingpoint marka usb bellek var. Bilgisayar bir türlü usb yi görmüyor. Farklı bilgisayarlarda da denedim. Sorun aynı. Usb yi takınca, ses geliyor. Harf olarak sürücüde görünüyor. Ama tıklayınca, disk yerleştirin diyor. Yine bilgisayar yönetiminden baktığımda, usb yi söküp takınca orada da görünüyor, ama boş ve işlem yapılamıyor. Sorun nedir, çözüm nedir?

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
S
3 yıl
En ucuz hat ve tarife hangisi?
Arkadaşlar faturasız hat almak istiyorum. Bugün gezdim. Vodafone 69 TL dedi. 35 TL içinde olacak, yani kullanabilirsiniz dedi. Türk Telekom 59 TL dedi. İçinde kullanabileceğimiz 40 TL olacak dedi. Pttcell 49 TL dedi. İçinde kullanacağımız 1 TL olacakmış. BİMcell 40 TL. İçinde TL yok...Şimdi sorum şu. Faturasız hat alıp faturasıza taşısam nasıl olur? Veya başka operatöre geçsem. Faturalı hatlar da ücret yok dediler. Ama tabi telsiz kullanım ücreti, vergi v.s. aylık faturaya yansır imiş. Taşıma durumunda onlar nasıl oluyor? Bu fiyatlara göre Türk Telekom daha karlı gibi. 20 TL ücret oluyor. 40 TL bakiye kalıyor. Pttcell de de 10 TL ye 500 dakika Pttcell lilerle, 500 dakika her yöne paket var. Bu benim işimi görür. Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim, özellikle bu taşıma konusu nasıl oluyor?
S
3 yıl
Termosifon mu şofben mi?
Arkadaşlar ev merkezi sistem... Isı pay ölçer sistemi diye kazık bir sistem... Sıcak su da aynı şekilde merkezi sistem. Ev giriş kat. Kazan en üst katta. Bu yüzden su hem geç ısınıyor hem yeterince sıcak değil. Normal suyun m3 ü 1 TL ise sıcak suyun m3 ü 2 TL... Aylık 5-6 m3 su kullanıyoruz. Yani aylık fazla ödediğimiz tutar 30-40 TL.. Ama sorun suyun sıcak olamaması. Çözüm kısmını geçelim. Çünkü yönetim Toki. O yüzden sıcak su için şofben mi termosifon mu daha iyi olur? Hangisi daha iyi olur?
S
3 yıl
Karasal prizden uydu yayını alabilir miyiz?
Arkadaşlar binada merkezi sistem var. Türksat, digiturk ve Karasal anten... Üçü de tek kablo ile geliyor... Odalardaki primlerin sadece birisi uydu kablosu için. Diğerleri karasal anten girişi. Sorum şu : karasal olan prize resimdeki 1 deki gibi kablo bağlasak kablonun diğer ucunu uydu alıcısına bağlasak resim 2 deki gibi sinyal alabilir miyiz?

< Resime gitmek için tıklayın >
S
4 yıl
Yanlışlıkla Harddiski birleştirdim verileri nasıl kurtarırım?
Arkadaşlar bilgisayara format atacaktım. Win 7 ultimate kuracaktım. C D olarak ikiye bölünmüştü harddisk. C yi silip tekrar format atacaktım. C yi sildim. Sonra yeni bölüm oluşturmadı. Denerken bir baktım C D gitmiş ve harddisk birleşmiş. Tüm belgelerim D de idi. Nasıl geri getiririm. Henüz format atmadım. Harddiski birleşmiş görünce bıraktım... Acil yardım...
S
4 yıl
Merkezi Sistem Hakkında Yardım.
Arkadaşlar bir sorum olacak. Benzer konulara baktım ama benim sorunuma benzer bir konu bulamadım. Yeni bir eve taşındım. Binada merkezi sistem var. Hem uydu, hem telefon kablosu daireye geliyor burada kutudan odalara dağılıyor. Binada Türksat, Digiturk ve karasal anten varmış. Prizler sadece bir tanesi hem uydu hem karasal anten girişi var diğer odaların ki sadece karasal anten girişi.

İki giriş olan şu şekil.
< Resime gitmek için tıklayın >

https://mini.donanimhaber.com/images/upfiles/665198/2e2705d7-5de7-4574-9d68-6a656df2bb45.jpg


Başka bir iş için usta çağırmıştık. Aynı zamanda uydudan da anlıyormuş. Odalara giden tüm kabloları kontrol edip hangi kablo hangi odanın üzerine yazdık. Normalde merkeziden gelen kablo 6 lı bir splitter a bağlıydı. Ama ustu böyle olmaz bu şekilde çalışmaz dedi.


< Resime gitmek için tıklayın >Splitter dan kabloları çıkardı. Bu prizi taktı. Bunun anten girişinden splitter a bir kablo bağladı. Diğer kabloları yine splitter a bağladı. Karasal her prizde çalışır dedi. Uyduyu da nerede izlemek istersen o kabloyu bunun uydu çıkışına takarsın dedi.

Dün dediğini yaptım ama bir türlü sinyal alamadım. Tüm kabolaları denedim sinyal yok...
Acaba neden olabilir, sorun nerede?
Yardımcı olursanız sevinirim...
S
4 yıl
Evde panodan odalara internet nasıl dağıtılır?
Arkadaşlar yeni taşındığım evde merkezi sistem var. Uydu ve internet içerideki panoya gelip, buradan tüm odadaki prizlere dağıtılmış. Yani tüm odalara buradan hat gidiyor. Önce uydu için yaptığımızı söyleyeyim. Uydu tek kablodan geliyor araya bir switch koymuşlar ve hepsini buraya bağlamışlar. Binada Türksat ve Digiturk uyduları ile karasal anten varmış. Uyduya bakan usta, bunu yanlış yapmışlar, bu şekilde olmaz dedi. Kabloları tek tek denedik, hangi kablo hangi odaya gidiyor üzerine yazdık. Araya şu üçlü olan prizlerden ekledi. Karasal antenden aldığını switch e bağladı. Karasal hepsinde çalışır şimdi dedi. Ama uyduyu hangi odada kullanacaksan o odanın kablosunu prizdeki uydu yerine takacaksın dedi. İnternetini de böyle yapmışlar dedi. Onu da yine tek odada kullanırsın dedi.

İnternet kablosunu ise bir tane kabloya bağlamışlar. Cuma günü internet için gelen arkadaş kablolara bakmış, prizleri kontrol etmiş ve merkeziden gelen kablonun mutfağa giden hatta bağlı olduğu görmüş. Ve modemi mutfağa bağlamış. Benim sormak istediğim bu araya ne bağlayabiliriz de gelen hat tüm odalara gitmiş olur? Yoksa modemi farklı odaya bağlamak istersem o odanın kablosunu bulup merkeziden geleni o kabloya mı bağlamam lazım? Bundan başka bir çözüm yok mu? Yani kısaca ben istiyorum ki tüm prizlerde hat olsun. Modemi bilgisayarın yanına bağlayayım. Veya orta odaya bağlayım oradan wifi daha rahat çeksin. Mutfak ve dip odalar arası bayağı uzak. Dip köşelerde wifi sorunlu oluyor...

Hatta ait resimler şu şekilde...


< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.