Hepsinin maaşa 5k zam yapsa emekli haritayı yine sarıya boyar. Geçiniz bu mağdur ayaklarını. Emekli oyu en kolay satın alınabilecek oydur bunu iktidar da bal gibi biliyor. En az 4 sene seçim de yok. Ne diye boş yere para versin ki zaten enflasyon belası var... Emekli bu parıltılı hayatı kendi seçti 20 yıl boyunca koşulsuz şartsız yarınlar yokmuş gibi mühürü akp ye basarak..
Bizimkiler gitmiş anne tarafı iki sene sonra geri gelmiş 0 gelirle, baba tarafı büyük gelir elde etmiş daha ben doğmadan dedem 9-10 daireyi yemişler. Bana kalan 0. < Resime gitmek için tıklayın >
hep öyle olur zaten hocam bu işler aslında gideni gitmeyeni yok, gelişmemiş gelişmkte olan ülkelerde büyük balık küçük balığı hep yedi ama öyle böyhle değil, onu geçtim halen değişen yok sistem değişiyor şekil değişiyor ama yemek dolaylı yoldan aynı
Türkiye’de emeklilik sistemi geçmişteki genç emeklilik sistemi ve şimdiki EYT ile tam anlamıyla çökmüştür. Kimse Avrupai bir emeklilik hayali kurmasın.
ne kadar zekisin sen öyle. bunca yolsuzluğa hırsızlığa gıkınız çıkmaz. bunca mülteciye gıkınız çıkmaz ama iş emekliye eyt ye gelince vurun abalıya öyle mi? kendi vatandaşına sırtını dönen hükümete gıkınız çıkmıyor tabi. niye çünkü silivriye atarlar diye. ama eyt li dediğin senden benden biri. tek suçlu eyt li size göre.
Paşama bak derken? Ülke şartlarında primlerini maaşın kadar yatıran kaç firma kaç işletme var? Onu geçtim çalışan maaşları hep asgari ücret olmuş. Haliyle işveren de asgari ücretten primi yatırıyor. Çalışan ne yapsın işini mi bıraksın? İşveren, işine gelirse işte kapı işte sapı diyor. Sanki çalışan kişi primlerini kendi belirlemiş, kendisi düşükten yatırmış, istese daha çok yatırabilirmiş gibi saçmasapan cümleler kurmuşsun.
hiç bir muhalif, emeklilerde ayırım yapmaksızın, siz iktidarı desteklediniz, açlıktan geberin türü şeyler yazmaz. muhalifin kanı bozuk olmaz. insanlıktan nasibini almayanlar muhalif olmaz.
eyt vatana ihanet değildir. eyt bir haktır. gerçi tayyip amca seçim kazanmak uğruna çıkardı. ama sonuç olarak bu bir haktır. hala ülkeyi çıkmaza sokan eyt li diyorsun. sana ne desek boş. faiz sebep enflasyon sonuç diye diye ülke battı. üstüne mülteci krizi geldi. bunlara sesin çıkmasın ama eyt ihanettir diyorsun. hadi ordan.
< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @BekirTemel
Bu mesajda bahsedilenler: @Jose_Gökhan
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @Enes Eyibil
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @Enes Eyibil
Siz iki para gelecek diye ülke çıkmaza girdi , emekliler yüksekten prim yapanlar şuan 1 kademe düştü
Bunu savunanlari görünce müstahak diyorum
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @SISU
muhalif olmak onurlu olmaktır.
< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @Enes Eyibil
Peki ondan sonra gelenler enayi mi 7500 gün prim +60 yaş bekleyecek?
Ne güzel İstanbul 42 yaşında emekli ol 30 sene devlet sana baksın var mı böyle düzen dünya da
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @SISU