K

Yarbay
09 Kasım 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
55 üye
Görüntülenme (?)
419 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
K
3 ay
Şakak ve Yanaktaki Çukurları İzleri İçin Lazer Tedavisi
Selamlar arkadaşlar. şakaklarımda ve tek yanağımda dermaroller ve kimyasal peeling ile geçiremediğim görselde çok büyük ibi görünmese de yukardan bir ışık vurduğunda ciddi kötü görünen derin oldugunu düşündüğüm sivilce izlerim mevcut. Bunları lazer ile kalıcı olarak yok etmek mümkün müdür? Sizce ihtiyaç var mı böyle bir tedaviye yoksa gereksiz midir?
K
4 ay
45'lik Plakları Nasıl Deneyebilirim?
Elimde bol miktarda 45 lik plak var fakat kondisyonlarını bilmiyorum. Plakçalarım da yok bunları nasıl deneyebilirim tavsiyeniz var mı ?
K
4 ay
Pizza Lazza Online Sipariş Rezaleti
Bir internet sitesinden aldığım kodla Pizza Lazza'nın kendi sitesinden sipariş vermek istedim.
Görünen 2 şubeden bana yakın olanını seçtim. Bekledim 2 saat oldu. Hava soğuk kar var az kişi çalıştırıyorlardır diye düşünerek ses etmedim. Web sitesinden kontrol ettiğimde siparişim de fırında görünüyordu. Neyse 2 saat oldu gelen giden yok aradım şubeyi. Beyefendiler bölgelerinde ikamet etmemem sebebiyle siparişi reddetmiş. Kodla aldığım için benim kod da yanmış oldu.

Siparişi reddetmek nedir? Yakın olan başka şubeye yönlendirirsin o şube yapar teslimatı.... İptal edilen siparişimle ilgili hiçbir bildirim mail telefon vs gelmedi... İyi niyetli düşünüp ses etmedim iyi ki aramışım akşam yemeğine kadar bekleyecektim yoksa.

Muhatap bulabilmek için genel merkezlerini arayayım dedim ki o da ne? Bu firmanın bir merkezi sipariş numarası yok. Muhtemelen şubeleri de Franchise usulü diye tahmin ediyorum. Birinin diğerinden zerre haberi yok. Bir şubeyle bir sorun yaşadınız diyelim acil durumda arayacağınız bir merkezi telefon numarası yok. Büyük bir firma olduğunu sanıyordum bildiğin bakkal zihniyetiyle çalışan bir firmaymış. Umarım bir daha işim düşmez.
K
4 ay
N11'den Aldığım Kulaklığın İlandakinden Farklı Olduğunu 1.5 Yıl Sonra Fark Ettim
Acınası ama gerçek. Cihazı 1.5 yıl önce n11.com dan aldım. Mikrofonlu kulaklık Frisby marka. Ürün geldiğinde modelini çok sorgulamadım resim benziyordu kullanmaya başladım. Şimdi ürün arızalanınca faturasına ve gelen ürünün modeline baktım birbirinden farklı. Ürünü garantiye verirken sorun yaşar mıyım? Firmayla görüşsem bu ürüne özel fatura keserler mi? Benim de eksiğim var bu konuda kabul ediyorum. Sizce nasıl bir yol izlemek gerekir cihazı garantiye vermek istiyorum.
K
4 ay
170-200 TL Aralığında Mikrofonlu Kulaklık Tavsiyesi (Hepsiburada)
Elime çek geçecek bu fiyata alabileceğim f/p bir ürün öneriniz var mıdır? Genelde masaüstü bilgisayarımda oyun oynarken veya discorddan sohbet ederken kullanacağım. Gamer tarzı ürünler olması şart değil. Şimdiden teşekkürler tavsiyeleriniz için.
K
4 ay
Dövizle Değer Kaybetmeyecek Yatırım Araçları
Bilindiği gibi birçok yatırım aracıyla TL cinsinden yatırım yapıyoruz. BTC-borsa altın gibi. Altın bile aslında döviz cinsinden alınmış olmasına rağmen bozdurduğumuzda elimize TL alıyoruz. Dolayısıyla bu para aslında döviz arttıkça eriyor. BTC var diyelim bunu bozdurunca TL alıyoruz fakat TL döviz cinsinden değer kaybettiği için aslında ettiğimiz kardan zarar ediyoruz. Bunu önlemek için hani yatırım araçlarına yönelebiliriz?
K
4 ay
Elektronik Atıklarınızı TEGV Ücretsiz Topluyor
##LÜTFEN KONUYU ÖNE ÇIKARALIM##
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı elektronik atıklarınızı ücretsiz toplayıp eğitim desteğine dönüştürüyor. Ben geçen yolladım tavsiye ederim bu tarz atıkları çöpe atmak ciddi milli israf. İçlerindeki bakır ve altın alaşımları geri dönüştürülüp kullanılıyor. TEGV de bundan para alıyor. Dilediğiniz PTT şubesine 902513042 koduyla atıklarınızı ücretsiz teslim edin.

Bozuk veya çalışan tüm ürünlerinizi yollayabilirsiniz örnekler ( bozuk mouse, kumanda,Vcd player,Kablolar,Bozuk adaptor sarj aletleri,Ampuller,Ledler,Kulaklik,üçlüpriz,Saat,monitör,hoparlor,ceptelefonu)


< Resime gitmek için tıklayın >
K
4 ay
USD 8.50 iken Fiyat Arttıran Çakal Esnaf 7.10 'da Neden İndirmiyor
Bu firmaların çakallığından gına geldi. Dolar 1 liradan fazla düşünce neden fiyatlar hala ısrarla artmaya devam edebiliyor? Bu nasıl bir çakallıktır ben bunu anlayamıyorum? Sorsan hepimizin harcaması döviz derler. Türkiyede ben artan fiyatların sebepler kalktıktan sonra düştüğünü göremedim.
K
5 ay
Yeni PC Oyunlarındaki Optimizasyon Sorunları
Özellikle son yıllarda çıkan oyunlar hem senaryo olarak hem de oynanış olarak bana keyif vermemeye başladı. En basitinden Cyberpunk ı bekliyoruz oyun çıkıyor bir sürü saça sapan optimizasyon sorunuyla birlikte. Dünyanın parasını verip sistem kuruyoruz alıyoruz oyunu oynayamıyoruz keyifle. Oyuna lafım yok güzel oyun ama neden artık çoğu oyunda bu sorun oluyor? Batman arkham knight da bu şekildeydi 6-7 ay sürdü oyundaki optimizasyon sorununun çözülmesi. Madem optimize değil neden çıkarıyorlar? Gerekirse 1 sene geç çıkarsınlar adamakılı oynayalım. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?
K
5 ay
Toplumdaki "ATANAMADIM" Mağduriyeti Neden Kaynaklanıyor?
Yıllardır anlam veremediğim bir konudur bu sürekli gündem oluşturmaya çalışıp atanamamaktan şikayet edenler... İnsanlar 2 yıllık tıbbi sekreterlik, laboratuvar teknikerliği, x öğretmenligi vs okuyup "Atanamadık" diye twitterda orda burda ağlanıp sızlanmayı kendine nasıl hak görebiliyor? Ben muhendislik çıkışlıyım çoğu mühendis atanamadık diye ağlamadan etmeden buldugu ilk özel sektör işine başlar şartları ne olursa olsun... Bu meslek gruplarındaki atanamadık mağduriyetine yatma alışkanlığı nereden geliyor? Bu bölümlere kayıt yaptırırken devletle sözleşme mi imzalıyorlar mezun olunca garantili devlet kadrosuna alınacaklarına dair? Devlet böyle bir söz mü veriyor bu ogrencilere kayıt yaptırırken? Mezun olur olmaz KPSS ile devlete atanacakları algısına nereden kapılıyorlar? Bunu nasıl bir hak olarak görebiliyorlar?

İnsanlardaki bu devlete kapağı atayım yatayım zihniyetinden cidden bunaldım ve bence bu toplumdak en büyük kangren sorunlardan biri. Özel sektör diye birşey yok mu ülkede ? Komunist rejimde mi yaşıyoruz? Neden başka meslek mensupları "ATANAMIYORUZ" diye ağlanıp sızlanmıyorken bu bazı meslek grupları nasıl bir refleksle sırf devlete atanamıyorlar diye böyle bir mağduriyet şımarıklığına girebiliyor?

Not: Bu söylediklerimi sadece bu hükümet dönemi veya önceki hükümetler için söylemiyorum yanlış anlaşılmasın genel bir problem bu muhtemelen başka partiler de gelse bu saçmalık sürecek.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.