Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
12
Cevap
532
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Elektrikli Hyundai Ioniq 6, 2023'ün son çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak
B
2 yıl
Moderatör
Konu Sahibi

Elektrikli Hyundai Ioniq 6, 2023'ün son çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacak
Hyundai'nin elektrikli Ioniq 5 ve Ioniq 6 modelleri, Avrupalı otomotiv gazetecilerinden oluşan Autobest tarafından ödüllendirildi. Ioniq 5 zaten ülkemizde satılıyor ve hatta Aralık ayında tek motorlu versiyonu da geldi. Yeni Hyundai Ioniq 6'nin ise 2023'ün son çeyreğinde Türkiye'de satışa sunulacağı açıklandı.Aralarında ülkemizin deneyimli otomotiv gazetecisi Okan Altan'ın da bulunduğu 31 kişiden oluşan Autobest jürisi, Ioniq 6'yı "Autobest Ecobest 2023" yani Yılın Elektrikli Otomobili ödülüyle taçlandırdı. Ioniq 5 ise Autobest Ecobest Challence 2022'yi birincilikle tamamladı ve "En Hızlı Şarj Olan Elektrikli Model" unvanını kazandı. Tüm araçların pil kapasitelerini yüzde 20’den yüzde 80’e kadar şarj ettiği 350kw DC hızlı şarj testinde, Ioniq 5 en hızlı süreyi elde etti.Ayrıca Bkz.Hangi elektrikli otomobiller kışın daha çok menzil kaybı yaşıyor? İşte cevabıHyundai’nin Elektrikli Global Modüler Platformu (E-GMP) ile üretilecek olan Ioniq 6, hem stressiz bir sürüş keyfi hem de performans sağlayan üstün bir güç ünitesi (77.4 kWsa) sunuyor. Hyundai tarafından geliştirilen yeni nesil pil teknolojisiyle birlikte 100 kilometrede 13,9 kWh’lik bir tüketim elde ediliyor.Hyundai’nin yeni elektriklisi IONIQ 6, tek şarj ile 614 km yol giderek BEV araçlarda zirveye oynuyor. Ayrıca IONIQ 6, 0.21cd gibi ultra düşük bir sürtünme katsayısıyla en verimli modellerden biri. Yeni Hyundai Ioniq 6 ile ilgili haberimizden daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 Haberi Portalda Gör

Y
2 yıl
Yüzbaşı

...ama kimse alamayacak< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
F
2 yıl
Binbaşı

Sen ben alamayacağız ama yok satacak.

Bu mesajda bahsedilenler: @YaKuBuX
[
2 yıl
Yarbay

%10 ötvden gelirse iyi satarS
2 yıl
Yüzbaşı

haberin en faydalı kısmı, ioniq 5 küçük batarya, tek motor versiyonun geldiğini haber vermesi olmuş. %10luk dilimle güzel bir fiyat gelir mi diye hyundai web sitesine baktım ve 1 milyon 650bin liralık fiyatı görünce hayal kırıklığı ile kapattım sayfayı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
2 yıl
Yarbay

Hyundai'ın Genesis markası gibi Ioniq markasına da güzel bir logo bulması lazım. Türkiye'de milyonları bulur ama kimse Hyundai'ye Türkiye o paraları vermez onun yerine gider premium markalara yönelir onları tercih eder. Hyundai isterse ağzıyla kuş tutsun isterse dünyanın en iyi otomobilini üretsin Hyundai her zaman hyundai'dır. Türkiye'de kimse Hyundai'ye o paraları vermez. Ioniq 5 tutulmadı ki kaldı ki Ioniq 6'nın tutulmasını beklemek tamamen hayalperestliktir
E
2 yıl
Yarbay

ayıp etmişler :) 700e çekip %10 a soksalardı iyi olurdu. euro/dolar 1in altında olsa 700binin altında kalırdı sanırım

https://ev-database.org/car/1476/Hyundai-IONIQ-5-Standard-Range-2WD


https://ev-database.org/car/1662/Hyundai-IONIQ-5-Long-Range-2WD


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @S_O_S
S
2 yıl
Yüzbaşı

gerçekten ayıp etmişler, kia niro bile %10luk dilime girmesin diye çaba gösterip en dolusunu getiriyorlar. arz talepdeki dengesizlik olmasaydı %10a sokarlardı arabalarını


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @e_capkan
E
2 yıl
Yarbay

millet Toplanıp kendisi ithal eder yakında
mg4 ü getirenler 1milyon kusure satıyorlar
25bin Euro ya satılacak diyorlardı o araç için< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @S_O_S
S
2 yıl
Yüzbaşı

tek ilan var 1350 bin lira yazmış, arkası o çirkinlikte bir arabaya o kadar para verilmez :D


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @e_capkan
E
2 yıl
Yarbay

770bin tl olmalı
şu modeli

https://ev-database.org/car/1708/MG-MG4-Electric-64-kWh< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @S_O_S
D
2 yıl
Yarbay

Fakir yine alamayacak zengin yine alacak
T
2 yıl
Yarbay

tesla ya rakıp dıyorlardı bende merak edıyorum gelınce bı test surusu yapalım bakalımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.