Bu haftaki broşürü gördüm volta rc 5 modeli 40 bine veriyorlar . CG piyasasını da sildi a101 ve volta motor. Stok kaç adet bilemiyorum ama keşke herkes alabilse https://volta.com.tr/model/rc5/ |
ÖTV adı altında bir çeşit ambargo uygulanıyor ülkemiz vatandaşlarına. Yani cep telefonu olsun, otomobil olsun vb birçok yaşamda genel ihtiyaçlara uygulanan bir ambargo çeşidi ama adı vergi diye geçiyor tabi yersen. ABD'nin iran a uyguladığı ambargoya bakıyorum ama iran halkı ucuza araba alıyor akaryakıt alıyor yani bizim gibi ağır şartlara ulaşamamış o ambargo. Bİzim yediğimiz ambargo çok daha ağır |
Adamlarda enflasyon maks %55 yani çalıştığının karşılığını bize göre daha fazla alıyorlar kısaca. Yani bizim neyimiz eksik :D |
Millet ilaç alıp hayal dünyasına dalıyor. Sonra gerçeklerle yüzleşince antidepresan etkisi de ortadan kalkıyor ama bu seferde çok büyük kayıplar yaşanıyor. Yani antidepresan aslında çok zararlı uzun vadede . İç savaşta olan ülkemizde antidepresan çok tehlikeli kanımca |
İkinci el satılık otomobil ilanı geçen seneden bu yana yüzde 500 arttı. Geçtiğimiz yıl dijital platformlarda 200 bin satılık otomobil ilanı bulunurken, son günlerde ise bu rakam 1 milyona kadar çıktı. Malum ikinci el araç alınca yapılan masraflar artık sıfır araç fiyatını bulabiliyor. Hatta birçok dolandırıcılıklarda mevcut. Geçen yıla göre ilan sayısı 5 katına çıkmış durumda https://www.yenisafak.com/ekonomi/ikinci-elde-bir-milyon-arac-satista-4619389 |
Ülkede 50 yasinda insanlar emekli olamiyorken EYT EYT diye sayıklarken, emeklilik yaşını 65 yapmak vatana vatandaşına ihanet değil mi? Emeklilik imkansız zaten ne 65 i yani? |
Arkadaşlar 2. el araba alanlar arabanın yarısı kadar sandık motor , kapak , turbo vs masraflar yapabiliyorlar o nedenle birde ekstradan bu otomatik vites arızaları da eklenince olay daha da farklı boyutlara geliyor malumunuz ülkemizdeki otomobillerin ortalama yaş ortalaması artık 15 lerde. Yani parçaydı ustasıydı ne kadar tamiri olur yada yedek parça veya orjinal yenisi bulunur mu bunları ülkemizde yapabilen usta bulunur mu bu ve bunun gibi faktörler daha da çok başınızı ağrıtabilir o nedenle bunlarla uğraşmak ekstra sıkıntı yaratacak gibi . Görünen köy kılavuz istemez |
Bugun bayilerde araçları inceledim hatta lazermetre ile arka koltukları ölçtüm. Yani bu b sınıfı c sınıfı milimetre muhabbetleri tamamen algı. İç hacimleri birebir aynı . Motor güçleri benzer. Golf yerıne i20 , polo yerine i10 tercih etmek tam bir f/p oluyor. Daciada da duster hakkını vermem lazım tam bir arazi aracı olmuş. Yani Türkiyede yaşıyoruz gidipte paran olsa bile bir porsche falan almak tamamen vatanseverlik yanı onlara da kızmıyorum açıkcası |
Hurda indirimi muhabbetleriyle milyonlarca araç hurdaya ayrılmıştı yıllardır. Yenı bir yasa daha çıkarsa trafikteki araçları yaş ortalaması su an 14,5 yanı 2024te 15 i geçecek mlsf. Bu durumda binecek araba dahi bulamama riski yok mu? Zira sıfır aracları genelde şirketler ve rent a carlar alıyor artık |
Artık millet dolandırılmaktan anladı ki sıfır araba almak daha mantıklı. Çünkü çok daha fazla para ve zaman kaybı yaşadı hukukende devlet organları tarafından yıpratıldı bundan sonra egea fiorino gibi araçlar sıfır satılarak daha çok rekorlar kırar. 2. elle artık uğraşmaz millet. şu an dürüst galerici varsa da kurunun yanında yaşta yanar artık millet ya sıfır araç alır yada zaten parası yok anca eş dost tanıdığı araç satacaksa evveliyatı bilinen aracı alır.
Kısaca galerici 800 e aldığı aracı 600 değil 400 e bile satamaz artık bu ülkede sektörde dolandırılmayan kalmadı artık insanlar 2. el araba almaya tövbe etti. Konuyla ilgili avukat tanıdığınız varsa ona sorun artık dava sayısını icra sayısını hatta dolandırılıp artık tc hukukuna güvenmeyen ve dava bile açmayan insan sayısını hatta ve hatta sanayide aracını tamir ettiremeyip birde sanayide dolandırılan insan sayısını avukatlar size anlatsın. Bu ülkede hakim savcı maaşını alıp sıfır passat superb audi vs alır halkı anlayamaz zaten