Allahım çok şükür :D bu kafada olan birtek ben değilmişim ![]() ![]() Aynısını geçen gün ben yaptım.Mahallede laf olur iyiki bi arabası var derler diye çektim tenha bir köşeye aldım temizlik malzemelrini A dan Z'ye heryerini temizledim.sizin resimleri görünce inanın içimde bir huzur doldu. ![]() ![]() Size tavsiyem o klima on/off tışları baya yıpranmış görünüyor.Onları plasti dip'le kaplayabilrseniz yıpranmış plastik aksamlarda plasti dip çok güzel duruyor. |
Yav bir sicak firsatlar bir boyle adamlar işte ![]() ![]() |
En temiz iş kendi yaptığın iştir diye boşa dememişler :) |
Gecenlerde bende yaptım. Sicak su ve arap sabunu ile. Bırakın bezi bembeyaz su en son simsiyahti. Inanilmaz bir fark oldu dosemeler parlamaya basladi artik.![]() |
Oto yıkamacılara vermeye içim sinmiyor evime giderken hep önünden geçerim son ses müzik açarlar arabanın orasını burasını kurcalarlar işleri bitince tam köşe yola koyuyorlar gelsin de vursunlar diye. Yerim müsait olduğu için hep kendim yıkıyorum iç dış seviyorum yapmayı ![]()
Teşekkürler.Leke üzerine sıkıyorum sonra temiz bir bezle siliyorum bu kadar hemen çıkarıyor zaten.
Aynen öyle teşekkürler.
Tavan aslında temiz gözüküyordu söylediğiniz gibi yıkayınca pisliği ortaya çıktı aslında 1-2 leke vardı onları silecektim sadece sonra aradaki farkı görünce tüm tavana giriştim ![]() |
gecen pazar bende giristim koltuklara. daha once turtle wax kullaniyordum yesil tuplu olandan memnunda kalmistim ama aklimda hep kosla vardi neyse pazar gunu baya ugrastim lekeleride cikardim ama su lekesi kaldi bu sefer. Bu hafta turtle wax ile tekrar ugrasacagim koltuklarla |
Tavanı nasıl temizlediniz ? Sonradan sarkma sorunu olmaz mı ? |
Eski renault 19 aracımı aspirins ile temizleyeyim demiştim bem beyaz yapmıştı her yeri ![]()
Spreyi sıkıp siliyorum temiz bir bezle.Niye sarkma yapsın ki daha eskinden farklı bir sprey kullanıyordum yine oto için sarkma falan olmadı. |
konsolda ne kullaniyorsun ? ben sonax mat effect kullaniyorum uzun suredir ama baska urun denemek istiyorum varmi tavsiyen ? |
yine konuda linkini yandığım sonax temizleme ürünü plastik içinde işe yarıyor. Önceki sahibi sanırım bir şey yapıştırmış sonra sökmüş eski resimdeki lekeler vardı spreyi sıktım biraz bekleyince kabarmaya başladı kazıya kazıya aldım asıl zamanımı o aldı zaten |
Laguna nın full paketi galiba bu,incelemesi yok mu ? F/p aracıdır kendileri zamanında almak istemiştim lakin yedek parça yüzünden herkes uzak dur demişti ![]() Yalnız araçta çok aşınma olmuş,km ne kadar ? Fransız yapımı bir araç için eskime payı fazla gibi.Benim 98 clio 1 yanında kaymaktı ![]() İncelemeye 1998 clio mk1 yazıp ulaşabilirsiniz. |
Valla ben cok miskinim hep yikamaci arkadasima birakiyom saolsun kendi arabasi gibi yikar ic dis parlatir ayrica parada almaz bedave ![]() |
Bende böyle bir ürün alacağım yakında. Bizimkilere kalsa bej arabaya koyu renk kılıf takacaklar, ellerinden zor aldım valla ![]() |
güzel çalişma olmuş |
Araca sonradan kılıf takmak hiç hoş olmuyor
En full versiyonun bir altı expression plus versiyon aldığımdahttp://forum.donanimhaber.com/m_99802887/tm.htm böyle bir konu açmıştım. Aracı 107 binde aldım şuan 131 bine geldi.Aldığımdan beri sadece sağ cam düğmesi bozuldu ben almadan önceden ustalar dedi alma sorun yaşarsın parçası pahalı diye ama temizini bulunca sorun olmuyor ben gayet memnunum. Aracı 26.250 Aldım ilk sahibinden donanım olarak ciddi anlamda bol Dijital klima otomatik kapanan aynalar soğutmalı torpido cabasse ses sistemi yağmur sensörü 4 12v giriş vs vs şuan yeni araçlara bakıyorum bir çoğunda olmayan özellikler. Deformasyon her renault da olduğu gibi malesef. Memnunum daha 2 yıl rahat binerim daha çok uzun yolda kullandığım için tüm ihtiyaçlarımı karşılıyor. @cantyouseebaby26 teşekkürler. |
Bunlarda bonusu olsun aracın içini dışını temizleyerek temizlik çalışmalarının sonuna geldim ![]() < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > < Resime gitmek için tıklayın > |
emege saygi seviyorum boyle detailing konularini. silme islemini neyle yaptin ? birde sicak su kullandinmi ? son olarak koltuktaki lekeler agir lekelermiydi ? |
benim koltuklar siyah ne olcak bilmiyorum |
Araç içinde sıcak su kullanmadım 1 tane bez 1 tanede konudaki linkini verdiğim ürün sıkıp sildim sadece. Leke konusunda çıkarmadığı leke pek olmadı 1-2 yerde sarılık vardı onları tamamen almadı ama baya azalttı daha az belirgin belki bir kaç kere daha silersem gider ama çoğunu alıyor örneğin şimdi vereceğim lekeleri %100 çıkardı. Leke varsa denemenizi öneririm < Resime gitmek için tıklayın >
Açık renkli koltuklarda bir elin arabada olması gerekiyor kirlendikçe silince sıkıntı olmuyor. |
Bir kaç günlük aracın üzerine düşmüş durumdayım çalışmaları paylaşıyorum ki yapmak isteyen olursa yardımcı kaynak olsun diyehttp://forum.donanimhaber.com/m_116940358//tm.htm#116966677 far temizlik uygulamamı paylaşmıştım
bugün ise aracın içinde ciddi vakit harcadım 6-7 saat sürdü sanırım çalışmalarım.
Koltuklar , tavan döşemesi ve ön paneli temizledim.Aracı sık sık süpürür ve temizlerim sigara içmem nasıl bu kadar kir çıktı anlam veremiyorum.Aracın ön göğüsteki lekeler aldığımda vardı temizlemek 25.000 km sonra nasip oldu
Tavan döşemesinde spreyi sakın sıkmayın beze sıkıp silin yine çok sıkmayın sarkma yapabilir dikkatli olmalısınız tavanda çok kirli değilse bulaşmayın
Kullandığım ürünhttp://www.hepsiburada.com/sonax-xtreme-nano-arac-ici-temizleyici-p-OTSON221241 tavsiye ederim daha önce ucuz bir ürün kullanmıştım koltuğun rengini bozuyor bunu ne kadar sıkarsan sık öyle bir şey yapmıyor.
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Çıkan kir kusura bakmayın
< Resime gitmek için tıklayın >
Bonus,
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Sağlıcakla kalın
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrcnd -- 1 Ekim 2016; 15:48:34 >