Dolgunun yenilenmesi gerekir. Çünkü dişin dolgu yapılan yerdeki koruma tabakası kaldırıldığından diş savunmasız kalır |
Benim de 3 adet dolgum düşmüştü 1 sene önce. ( Farklı zaman dilimleri içerisinde ) Bir ara bunlar azıttı. 2'si birden çok fena ağrıtmaya başladı. Ha bugün ha yarın gideceğim derken 1 sene oldu. Halâ gitmedim dişçiye . ![]() Sen git dişçiye , hem bizi de bilgilendirmiş olursun. ![]() ![]() |
Işın tedavisi dedinizde, Askerlik nedeniyle dişleri komple bakımdan geçiriyorum ve lazerle tedavi ediyor. şuan için 7 adet eski dolularımı beyaz lazer ile tedavi etti. Dişler insan sağlığı için çok önemlidir, aksatılmaya gelmez. |
1.dolgu yenilenmesi gerekşr 2.dişinde parampirçik 1halde sakıza yapışa yapışa gelebilir oda kuru diş sakın korkma dişim parçalanacak die:)) azı dişim dolgu oldu sonra apse dewam etti kanal tedavisi oldu tekrr dolgu oda düştü yada sakıza yapştı desek doğru yarsı war yarısı yok durumda dişçi wakti geldi |
tamam arkadaşlar kurstan geldim az sonra gidecem.. Dolgu dunden arabada kalmışt araba da servise gitmiş. ![]() |
agili'nin de dediği gibi dolgu yenılenecek.yerine siyah dolgu takılacak ![]() |
Kesinlikle yenilettir, seneler sonra daha büyük acılar ile o dişi kaybetmek zorunda kalırsın. Benim gibi. ![]() |
o dediğiniz olayı ek dolgu yaptıktan sonra lazerliyerek mi yapıyor ? Eğer öyle yapılıyorsa aslında ben pek sağlıklı değil diye biliyorum ... |
onun adı estetik dolgu annemlerde yapıyo eskiden hani siyah renkti ya dolgular filan kötü görünüyodu simdi sanki kendi dişinmiş gibi gözüküyo ![]() Konum dini, siyasi tartışmaya meyilli değil Silineceği açıkça belli bir konuya mesaj atmıyorum Hakaret içermemesine dikkat ettim Diğer bölüm kurallarının farkındayım (tıklayın) Konum forum yönetimi ve işleyişi ile ilgili değil |
Sinirler alınmış, kanal tedavisi yapılmış olsa bile o diş apse yapabiliyor. Bizzat yaşadım. Bi şekilde dolgu hava almış ve apse yapmıştı. Ağrısının da diğer diş ağrılarından eksiği yok fazlası var. Hemen git temzilettir ve tekrar dolgu yaptır derim. |
doktor arkadaşım babası.sağolsun baktı hemen.Beyaz dolgu ( estetik dolgu ) büyük oyuklarda pek duramıyormuş.Temizlenmesini filan istemedi yarın sabaha randeu verdi. Acaba iğne kullanır mı ![]() ![]() |
siyah da olsa olur olamsa da olur. sana yeni 1tane İmplant taktır walla hem siyah dolgudan daha iyi bir görüntün olur kimse anlamaz yapay diş olduğunuda yyok iğnesiz uyuşturacak damardan werecek narkozuu ![]() ![]() |
![]() ![]() |
agiili keens naptın sen testere mi izledin de geldin abi resmen vida sokuyorlar dişe ![]() |
yyok doğal halim (: ee gördüğüm implantlar öyle hep ama siyah dolgu yaptrmak birde diş yaptrmak war temizlettinmi dişleri birde sorun olmaaz:] herhalde derdin arkdaşnn babasına implant istiyorum ama vidasız olsun die walla bu gdişle aynı şeyi bnde yaşıcam azı dişin yarısı gtti kuru diş olduğu için sakıza yapışıyor yarı war yarı yok çokçok az dolgu tabakası kaldı sadece dişte |
Benim bildiğim yenilenmesine gerek yok.Ağzımda 5 tane dolgu var hiçbiri düşmedi allaha şükür![]() ![]() |
ya dolgu işini sormayın.yukarda da yazdıgım gibi dolguyu peçeteye sarıp arabada bıraktım.ertesi gün de alırım diye arabada bıraktım.Kurstan bir geldim araba yok.Bir tanıdık almıştır dedim.Neyse 1-2 saat geçti bir baktım araba servisteki tanıdıgımız bir abiyle geldi ![]() ![]() Neyse.Benim kafam siyah dolgu takmada kaldı.Gerçekten iğne yaparmı ki ? Korkumdan değil Doktordan sonra kursa gideceğim.Ağzımda salyam akmasın istiyorum ![]() |
Yanlız benim dolgu bir garip.Diş Doktorum ilk olarak tüpün içindekini bir tabancaya yerleştirdi.Daha sonra tabancayla dişin içindeki ovuğu doldurdu.En kalın törpüleme aracıyla (
Bunun gibi ağzımda 1 diş daha var.Şuan ağzımda bir ağrı yok.Zaten kanal tedavisiyle de sinirler alınıyordu.
Size sorum şu ;
Acaba o dolgunun süresi dolmuş mudur.Yoksa yenisi mi yapmak gerekir.
İyi günler esenlikler dilerim
Düzeltme:İmla hatası
< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoXLeY -- 4 Ağustos 2009; 9:20:54 >