Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
156
Tıklama
1
Öne Çıkarma
ChatGPT’nin sahibi OpenAI’ın gelirleri hızla artıyor
M
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

ChatGPT’nin sahibi OpenAI’ın gelirleri hızla artıyor
ChatGPT, Dall-E ve Sora gibi yapay zekaların sahibi olan OpenAI’ın resmi olarak şimdiye kadar ne kadar para kazandığını bilmiyoruz. Firma, mali konular özelinde ağzını çok sıkı tutuyor. Ancak ortaya çıkan ve CEO Sam Altman’a dayandırılan yeni bir rapor gösteriyor ki OpenAI, gelirlerini iki katına çıkarmayı başarmış.OpenAI, gelirini ikiye katladıCEO Sam Altman, geçtiğimiz günlerde çalışanlara verdiği iddia edilen bilgiye göre OpenAI’ın yıllık geliri 3,4 milyar dolar seviyesine yükselmiş durumda. Bu rakamın 2023 yılında 1,6 milyar dolar, 2022 yılında ise 1 milyar dolar olduğu belirtiliyor. Aktarılanlara göre OpenAI, gelirlerinin çoğunu ürün ve hizmetlerinden elde ediyor.Bilindiği üzere ChatGPT’nin Plus sürümü aylık 20 dolar. Gelirin önemli kısmı buradan geliyor. Ayrıca firma aynı zamanda geliştiricilere büyük dil modellerini kendi uygulama ve hizmetlerinde kullanmak hizmetler de sağlıyor. Ayrıca kurumsal taraf planları da bulunuyor. Ek olarak bu yıl, Microsoft Azure aracılığıyla yapay zeka modellerine erişim sunarak yaklaşık 200 milyon dolar gelir elde edecekleri belirtiliyor.Ayrıca Bkz.Apple, ChatGPT entegrasyonu için OpenAI’a para ödemiyorMicrosoft, OpenAI’ın en büyük destekçisi konumunda ve Azure platformunda OpenAI'ın teknolojilerini kullanarak işletmelere hizmetler sağlıyor. Bahsedilen 200 milyon dolar buradan geliyor. OpenAI, bu haftanın başında Apple ile de bir ortaklık kurdu. Ortaklık kapsamında ChatGPT, doğrudan iPhone, iPad ve Mac'lerdeki işletim sistemine bağlanıyor. Ancak bu anlaşmanın herhangi nakit ödeme içermediği söyleniyor. OpenAI ise halihazırda adını açıklamadığı ancak GPT 5 olması beklenen gelişmiş bir modeli üzerinde eğitime başlamış durumda.
Kaynak:https://www.engadget.com/openais-revenue-is-reportedly-booming-230324957.html

 Haberi Portalda Gör

Hayatım boyunca çok uçuk paralar okudum. Ama galiba ilk defa hakediyor dediğim bir firma. Şu an hiçbir şey yapmasalar bile fikir o kadar iyi ki tek bir kelime bile edemem. Devrim ç...
Yoruma Git
Yorumun Devamı fatihgeyikci - geçen ay +3
F
geçen ay
Yüzbaşı

Hayatım boyunca çok uçuk paralar okudum. Ama galiba ilk defa hakediyor dediğim bir firma. Şu an hiçbir şey yapmasalar bile fikir o kadar iyi ki tek bir kelime bile edemem. Devrim çünkü bu.
X
geçen ay
Yarbay

Sistemi aktif tutmak için günlük milyonlarca dolar harcamıyorlar mıydı? Bir kaç sene para yakacaklar sonra kara geçilecek muhabbeti vardı sanki.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

D
4 hafta
Yarbay

Şu adamın gay olduğunu öğrenince tiksindim. Yakıştıramadım:((
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.