Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Çavuşoğlu: S-400 konusunda ABD ile anlaştık

@ @WP VOLK@N Konu Sahibi
4 ay (2149 mesaj)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün katıldığı toplantıda Türk dış siyaseti ile ilgili açıklamalarda bulundu. Ankara'da gazetecilerle bir araya gelen Çavuşoğlu, "S-400 sorunu için ABD ile ortak çalışma grubu kurma konusunda anlaştık" dedi.

< Resime gitmek için tıklayın >
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu bugün 2020 yılı dış politika değerlendirme toplantısında açıklamalarda bulundu. Ermenistan, AB ve ABD ile ilgili açıklamalarda bulunan Çavuşoğlu’nun açıklamaları uluslararası basının da dikkatini çekti.
Birçok yabancı ajans açıklamalara “son dakika” ibaresiyle yer verirken özellikle Çavuşoğlu’nun ABD ile ilgili açıklamaları gündem oldu.
Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yaşanan S-400 gerilimi ile ilgili açıklamalarda bulunarak, “S-400 sorunu için ABD ile ortak çalışma grubu kurma konusunda anlaştık” dedi.

ÇAVUŞOĞLU: AB İLE VİZE SERBESTİSİ GÜNDEMDE
 
Çavuşoğlu, Avrupa Birliği ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, “Gelecek yıl AB ile ilişkilerin daha pozitif ortamda geçmesi için biz hazırız. Reforma ağırlık veriyoruz ve buna ivme kazandıracağız, Reform Eylem Grubu toplantısını gerçekleştireceğiz. AB ile Ocak ayında karşılıklı ziyaretler olacak, Gümrük Birliği’nin modernizasyonu, Doğu Akdeniz’den vize serbestisine kadar birçok konu ele alınacak” dedi.
Çavuşoğlu, son aylarda ilişkilerin gerildiği Fransa konusunda ise, “Fransa samimi ise ilişkilerimizi normalleştirebiliriz; ama bize karşı eylem ve söylemlerine sessiz kalmamız mümkün değil. Fransa ile ilişkilerin normalleşmesi için büyükelçilerimiz bir çalışma yapıyor” ifadesini kullandı.

Kaynak:https://www.patronlardunyasi.com/haber/Cavusoglu-S-400-konusunda-ABD-ile-anlastik/244932Geçmiş olsun, kışta geldi soba borusu niyetine kullanırız artık.
Yoruma Git
@WP VOLK@N - 4 ay +3

@ @WP VOLK@N Konu Sahibi
4 ay (2149 mesaj)
Geçmiş olsun, kışta geldi soba borusu niyetine kullanırız artık.
L Lyons.
4 ay (989 mesaj)
S400 ve F35 için değilde CAATSA’nın savunma bakanlığına verdiği hasardan ötürü olduğu söyleniyor hocam yani yaptırımlar içinmiş. Yakında tam detaylar belli olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N nazaman
4 ay (564 mesaj)
Kullanılmadan duracak öyle .

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


T The Red Fox
4 ay (1977 mesaj)
gitti paralarımız.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.