Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Artık anakartların üzerinde doğru dürüst parça yok

V veysi89 Konu Sahibi
3 yıl (81 mesaj)
Arkadaşlar, farkettiniz mi bilmiyorum. Artık anakartların üzerinde doğru dürüst parça yok. Kalite artık düşmeye başladı. Benim emektar gigabyt 890 anakartıma bakıyorum üstü parça dolu yeniler intel Amd farketmiyor bomboş..Ryzen sisteme geçeyim dedim ama açıkçası tırstım biraz.< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >kalitenin düşmesiyle ne alakası var yahu eski teknolojideki parçaları kaldırıyorlar kuzey köprüsünü falan işlemciye taşıdılar orası kalktı

3-4 ün yaptığını tek pa...
Yoruma Git
Yorumun Devamı B-2 Spirit - 3 yıl +7
Bu mantıkla hala tüplü televizyon kullanmamız lazım
Yoruma Git
Sawyer258 - 3 yıl +5

B B-2 Spirit
3 yıl (4702 mesaj)
kalitenin düşmesiyle ne alakası var yahu eski teknolojideki parçaları kaldırıyorlar kuzey köprüsünü falan işlemciye taşıdılar orası kalktı

3-4 ün yaptığını tek parçaya verdiler boşluk oldu
A AMC
3 yıl (14540 mesaj)
Ey allahım
S Sawyer258
3 yıl (1001 mesaj)
Bu mantıkla hala tüplü televizyon kullanmamız lazım< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


G Guest-0FDA1336A
3 yıl (3568 mesaj)

V veysi89 Konu Sahibi
3 yıl (81 mesaj)
Bir misal vereyim Yaşı yetenler bilir eskiden çamaşır mak. kazanları çelikti taş gibi makinalardı senelerce kullanılırdı artık hepsi plastiğe döndü artık garanti süresini bitiren şanslı sayılıyor. Arabaların da bundan on sene önceye kadar motor blokları dökümden yapılırdı, şimdi hepsi alüminyum.aradaki sağlamlık farkını siz hesaplayın..

Bilgisayarlar da özellikle anakartlar şu anda bu süreci yaşıyor..Üreticiler parçaları düşürerek ufaltarak maliyetlerini düşürüyor ve ceplerini dolduruyor.Tabii bu arada kalite de düşüyor..Aslında bu çok daha derin bir konu ancak yukarıdaki yorumlara bakıyorumda ne kadar anlatsam da anlayacağınızı zannetmiyorum.
D dodofran
3 yıl (1729 mesaj)
sadeleşmenin küçülmenin neresi kötü ki. ekran kartları da mesela soğutmaya çözüm bulunup işlemci en olmadı ram boyutune küçültülmeli. teknoloji iyidir.
W Whippoorwill
3 yıl (17069 mesaj)
Birde TUF serisini örnek vermişsiniz hocam.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


A Athlon 840 Kaveri
3 yıl (2497 mesaj)
Evet eski anakartlar daha etli butlu dolu dolu iştah açıcı duruyor. Eski efsane anakartları bende çok seviyorum. Özellikle 775 ve 1155 soketin üst düzey anakartları çok güzel duruyor.

Fakat yeni anakartların boş görünmesinin sebebi kalitenin düşmesi değil teknolojinin gelişmesi.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.