İlk sayfada yazılan olan kapalı kasa kullananlar için filtre önerisi var oraya bi bakın hocam . |
Hocam şöyle bir güncelleme yapayım: Son mesajımdan beri herhâlde 3-4 defa daha doldur boşalt yaptım tankı. Bu sırada suyun tadının biraz daha iyileştiğini hissettim ama en başından beri saçmalamış da olabilirim ![]() Şöyle ki eşim hafta başından beri evde yoktu ve ben de biraz hastaydım ama tat algımda bir farklılık olabileceğini hiç düşünmemiştim (yediğim yemeklerin tadını alıyordum nihayetinde) ama koku alamadığımı fark etmiştim. Eşim eve geldiğinde sudan tattırdım ve bana suyun tadının çok güzel olduğunu, içiminin çok rahat olduğunu söyledi ![]() Anlayacağınız hastalığımdan dolayı tat algım allak bullak olmuş ve boşu boşuna suya acı demiş olabilirim ![]() Sonuç olarak şu an hem FLT filtrelerden hem de Bioetix filtreden gayet memnun kaldığımızı söyleyebilirim. Yine tamamen iyileşince tekrar yorum yapacağım ama şimdilik benim tat ile ilgili söylediğim hiçbir şeyin dikkate alınmamasında fayda var ![]() Yalnız sanırım sistem bir yerden hava alıyor her açtığımda tükürür gibi birazcık hava yapmış bir şekilde su veriyor çünkü ![]() |
Hidrojen gazı oluşturuyor hocam filtre , o olmasın isterseniz , filtreyi bir öne alabilirsiniz . Tadından böyle memnunsanız bekleyen su da ilk bardakta olur , sonrasında pek olmaz . Güle güle kullanın |
Bir ön derken? Post karbonun arkasına mı? Bir de Bioetix filtre ile gönderilen basınç tahliye vanasını taktım ama o %100 kesmiyor öyleyse. Benim bağlantım şu şema ile birebir aynı şu an açıkçası: < Resime gitmek için tıklayın > |
Tatlandırıcı ile yeri değişecek , o vana 7 psi üzerinde çıkarsa filtre içindeki basınç , onu tahliye etmek için , o kadar artması için en az bir iki hafta hiç sistem çalışmaması lazım , ya da tank olmaması lazım . |
Hocam sizin geçenki yavaş akım denemesinde pH çok mu yükseldi, ondan sanırım ikiye böldünüz? İkinci kalan içeriği nasıl saklamak lazım? Bir de şuan tat oturdu mu nasıl? |
Evet yavaş akışta içerik fazla olduğu için tat da farklı geldi , pH da . Cam kabın içine çıkarıp kurutup poşete koyup kuru ve güneş görmeden nemsiz bir yerde muhafaza edebilirsin . Hızlı akışta her bardakta ayrı tat ayrı pH durumu bana göre değil , tadına da alışamıyorum . Oldum olası hep yavaş akışta kullandığımdan mıdır nedir tadı güzel gelmiyor . Karbon takmazdım mesela , karbonlu hızlı denedim yine aradığım gibi olmamıştı , şu an pH 7 civarında orp -250 lerde , bana göre böyle saha lezzetli , gramajlı olarak ayırmadım ama göz kararı ikiye böldüm . |
Anladım hocam. Bu shel kap için ayrı bir housing alıp onun içine mi takılıyordu size zahmet bı tarif eder misiniz? Hayırlı bayramlar bu arada.![]() |
https://www.ncssuaritma.com.tr/10-inc-inline-doldurulabilir-mat-beyaz-filtre-kabi.html?search=Dolduru&description=true Dişli fitting de lazım iki tane . Bu kabı aldım ben , çok güzel malzemesi var , bu kadar etmez ama maalesef , doldurulabilir shell kap diye daha uyguna da bulabilirsin , kalitesi nasıl olur bilemem , bildiğin inline filtre sisteminin açılır kapanır kapaklı hali , Etix filtrenin içi görünür halde zaten , herhangi bir tarafından süngerlerden sonra su çıkış noktalarına doğru olan yerlerden herhangi bir şeyle filtreyi kesip süngeri çıkarıp taşları bi yere söküyorsun , daha sonra göz kararı yarı yarıya shell kaba istersen kafana göre istediğin kadar taşlardan koyup , membran sonuna takıyorsun . Daha sonra filtreden geçen suyu tanka gidecek şekilde çıkışa tee takıyorsun . Yavaş akışta benim suyumda ortalama 7-8 civarı pH verir , ilk bağladığında düşük olur bir hafta on güne pH yükselir . Her su da bu pH da olmayabilir , eğer pH düşük kalırsa, en küçük olan taşlardan biraz daha ekleme yapabilirsin . Düzenleme yazım hataları |
Teşekkürler |
Rica ederim iyi bayramlar size de |
FLT markasının 3625, 3626, 3627 ve 3628 filtrelerini almak istiyorum. En uygun nereden alabilirim? Ayrıca mineral filtresi eklemek istiyorum. Bu konuda tavsiyeleriniz nedir? |
https://forum.donanimhaber.com/mesaj/yonlen/158647252 Eticwater da nakitte yüzde 20 forum indirimi dahil en uygun orası olur herhalde , kendi mağazalarının olduğu bir ilde iseniz gidip direk mağazadan da fiyat alabilirsiniz . |
Filtek kapaklı inline set kullanmayı düşünüyordum. Bir de mineral ve alkali filtre eklemek istiyordum. Filtek setlerini araştırıken bir yere denk geldim. Filtek seti boyut olarak biraz büyük olduğu için cihazımın kasasına sığmayacağını söylediler. Ben de 3lü Filtek, quick karbon ve vontron membranlı seti 504+KDV, B12 filtreyi 197+KDV ödeyerek aldım. Ayrıca hazır filtre yenilerken yenileme kitini (shut off, flow ve check valve) de 69+KDV ödeyerek aldım. Membran açma anahtarı almıştım. Stokta olmadığı için yollayamadılar. Bugün kargo elime ulaştı. Membran harci değişimleri yaptım. Normalde filtreler değişeli 6-7 ay olmuştu. Belki bir iki ay daha giderdi. Fakat evdekilerin su kalitesinde düşme şikayetleri olunca NFS onaylı filtreler ile değişim yapmak istedim. Membran kapağını açamadım. Bir sonraki filtre değişimine kadar idare edeceğini düşünüp değişimini ertledim. Membran modeli ULP1812-80 üzerinde bulunan QR kod ile sorgulattığımda orijinal çıktı. Alkali filtrenin bağlantısını hem satın aldığım yerin desteğiyle hem de internetten başka bir filtrenin şemasıyla şu şekilde yaptım Üçlü filtreler shut off in kısmına giriyor. Shut off out kısmı membrana gidiyor. Membran arıtılmış şu çıkışından shut off in Oradan out üzerinden tatlandırıcı filtre Tatlandırıcı filtrenin bir ucu tanka diğer ucu B12 filtreye B12 filtre de musluk çıkışına Shut off titreme yaptı. Sorduğumda filtrelerin yeni olduğu için basınca alışması gerektiği, tankı iki kere doldur boşalt yaptığımda çözüleceği söylendi. Şimdilik tecrübelerim bu şekilde. Tecrübe aktarımı olmasını istediğimden paylaşmak istedim. |
titreme geçti mi shut of markası belli mi ? |
Tatlandırıcıdan B12 filtresine giden kabloyu biraz uzun tutmuşum. Onu kısalttım. Şu anda bir sorun yok hocam. Markası yazıyorsa görmedim üzerinde de ürünün sayfasında da. |
Bu konuya keşke gelip direk reklam yapacağınıza yukarıda insanların sorduğu sorulara bir cevap verme zahmetinde bulunsaydınız. |
Şu anda takılı olan filtreler şu şekilde
< Resime gitmek için tıklayın >
Membran filtrenin kutusunun kapağını açamadığım için fotoğrafını çekemedim
Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @ZevkiSefa