Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
269
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Arama motoru Bing’te Disney kelimesi yasaklandı
D
3 ay
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Arama motoru Bing’te Disney kelimesi yasaklandıMicrosoft arama aracı Bing Image Creator’de Disney kelimesini yasakladı. Yasağın sebebi beklenmedik şeylerden Pixar ve Disney filmleri afişlerine benzer görüntüler oluşması ve bunun da telif sorunu yaratabileceği olarak açıklandı.Ayrıca Bkz.Geri viteste dünya rekoru kırıldıBing Image Creator aracı, “Disney film posteri” gibi terimler sorulduğunda, Disney’in yazı tipini, renklerini ve tasarımlarını içeren görüntüler üretimi sağlıyordu. Arama aracı, Disney logosunu görsellere koyarak telif sorunlarını gündeme getirdi.Raporlar, Disney’in Microsoft’u olası telif hakkı sorunları konusunda bilgilendirdiği bildirildi. Ardından Microsoft ise “Disney” terimini araçta kullanmayı yasakladı. Ayrıca kullanıcılara bu kelimenin politikalarına aykırı olduğunu belirten uyarılar gösterdi.
Kaynak:https://www.techspot.com/news/100887-fake-disney-posters-prompt-microsoft-reprogram-bing-image.html

 Haberi Portalda Gör

Başlıkta "Arama motoru Bing'de", haber içeriğinde "Bing Image Creator'da" şeklinde yine olta atılmış.
Yoruma Git
brawod - 3 ay +11
Bunlar olta atmaktan başka ne biliyor zaten haber yapacağım diye
Yoruma Git
piratekingxi - 3 ay +4
B
3 ay
Teğmen

Başlıkta "Arama motoru Bing'de", haber içeriğinde "Bing Image Creator'da" şeklinde yine olta atılmış.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
P
3 ay
Çavuş

Bunlar olta atmaktan başka ne biliyor zaten haber yapacağım diye< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @brawod
G
3 ay
Yüzbaşı

Normalde başlıklara tepki gösteren biri değilim, zira başlıklar hep "yanlış anlaşılmaya müsait" olurdu ama tam yanlış diyemezdin. Ama bu kez yanlış anlaşılmaya müsait değil, direkt yanlış bir başlık atılmış. Lütfen düzeltiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi grupima -- 21 Kasım 2023; 11:38:58 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.