Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Apple, Intel'in modem birimini 1 milyar dolara satın aldı

U ugur7seven Konu Sahibi
geçen yıl (3155 mesaj)Kendi modemlerini üretme fikri olan Apple, uzun bir süredir Intel'in modem birimini almak için uğraş veriyordu. Geçtiğimiz Temmuz ayından beri haberlere konu olan bu satın alma, Intel'in resmi sitesinden açıklandığı üzere tamamlandı.Apple, 2021 iPhone'larda kendi modemini kullanabilirAylardır süren görüşmeler sonrasında Apple, Intel'in mobil birimini 1 milyar dolar ödeyerek satın aldı. Intel'in modem pazarından çekilmesinin ardından Apple, kendi modemlerini üretmek için yeniden yapılanma yerine hazır olan bir birimi satın alma fikrine sıcak bakmıştı. O tarihlerde çip tedarik ettiği Qualcomm ile mahkemelik olan Apple'ın, bu davanın tatlıya bağlanmasına rağmen kendi modemlerini üretme planını ertelemediği veya iptal etmediği görülüyor.

Apple'ın Donanım Teknolojileri kıdemli başkan yardımcısı Johny Srouji konu hakkında: "Uzun yıllar boyunca Intel'le çalıştık ve bu ekibin Apple kullanıcıları için en iyi deneyimleri sağlayan teknolojiler tasarlama tutkusunu paylaştığını biliyoruz. Apple, çok sayıda mükemmel mühendisin büyüyen hücresel teknolojiler grubumuza katılması ve Apple'ın yaratıcı ve dinamik ortamında gelişeceğini bilmesi için heyecanlı." ifadelerini kullanırken, Apple'ın bu satın alma ile birlikte 2021 yılında piyasaya süreceği iPhone modellerinde kendi modemlerini kullanması bekleniyor.
Kaynak:https://newsroom.intel.com/news-releases/intel-completes-sale-smartphone-modem-business-apple/#gs.jkrd4l

 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Apple'ın baştan sonra her detayını özenle hazırladığı M1 modem ile sihirli bir hücresel deneyimi, 5G yeniden tasarlandı, sizin için.

Allayıp pullamadan olmazzz
Yoruma Git
Yorumun Devamı esmerbuyucu - geçen yıl +14
iModem
Yoruma Git
Ohol Oula - geçen yıl +3

W WB
geçen yıl (3256 mesaj)
Kendi ic meseleleri arkadaslar bizi ilgilendiren bi durum yok dagilabiliriz
S ShapeD-WuSSy
geçen yıl (191 mesaj)
Bilgiler daha iyi sızacak.
O Ohol Oula
geçen yıl (2689 mesaj)
iModem

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E esmerbuyucu
geçen yıl (7165 mesaj)
Apple'ın baştan sonra her detayını özenle hazırladığı M1 modem ile sihirli bir hücresel deneyimi, 5G yeniden tasarlandı, sizin için.

Allayıp pullamadan olmazzz

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


B borukuzen
geçen yıl (432 mesaj)
Çok önemli bir satın almaya imza atılmış. Apple mühendisleriyle güncellenecek intel teknolojisi hazır olduğunda, hem en düşük güç tüketimi hem de en iyi çekim menziline sahip olacak şekilde tasarlanıp cihazlara yerleştirilecektir.
A av_erkam89
geçen yıl (155 mesaj)
Fahiş fiyattan yeni bir ürün daha, i-modem gibi..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.