B

Yüzbaşı
02 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
70 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
B
6 yıl
sony walkman nw ws413 repeat sorunu
sony walkman nw ws413 cihazımda repeat play çalışmıyor.Aynı parçayı dinlemede sorun yaşıyorum. sony'ye mail attım onlar da cihazın güncel olup olmadığını sormuşlar.Cihazı en güncel sürümüne 1,02 ye güncelledim fakat değişen bir şey olmadı.Bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
B
7 yıl
Avea hırsız servis çeteleriyle el ele
Anlatacağım konu Çiftçiden esnafa, memurdan politikacılara, tüm ülke büyük bir tehtid altındadır.

Türkiyede birçok kişinin başına geldiği hatta bazı kişilerin başına gelse de bundan haberi dahi olmadan faturası şiştiği bir olaydır.Olay ne mi hemen anlatıyorum.

Avea faturalı hat kullanıcısıyım. İkinci ay faturamın,olması gerektiğinden 14 küsür TL fazla geldiğini görünce avea müşteri hizmetlerini aradım. Onlar ismini dahi duymadığım bir video servisine üye olduğumu, bunun karşılığı olarak aylık tutarın hattıma yansıdığını söylediler. Şok oldum telefonu sadece ben kullanıyorum ve benim yerime başka birinin kullanma şansı da yok parmak izi ile açıyorum.Avea bu konu hakkında servis yetkilileri ile yazışma gerçekleştirip detaylı Yalan bilgiyi alıp bana iletti.

Bu servisi kapatıp bu haksız tutarı ödemek zorunda kaldım. İkinci ay birde ne göreyim aynı fiyat tekrar tarafıma yansımış. Bu sefer de farklı bir servise üye yapıldığımı öğrendim.Bizim bilgilerimizi operatörlerden mi alıyorlar, internette video izlerken ya da indirme linklerine tıkladığımızda bizi bazı yerlere yönlendirip haberimiz olmadan bilgilerimizi mi alıyorlar yoksa marketten indirdiğimiz bazı programlar bilgilerimizi mi çalıyor bilmiyorum ama adamlar düzenini kurmuşlar ve hırsızlıkta sınır tanımıyorlar. şikayetvar.com'a ard ardına bir çok mesaj yazdım. Kızdığım nokta operatörlerin bu hırsız çeteler ile işbirliği içinde olması ve bu konuda avea'ya gelen bir çok şikayet geldiği halde bu güvenlik açığını kapatmıyor oluşu. Eğer ben bilinçli ya da bilinçsiz bu servislere üye olmak istiyırsam bana mesaj gönder böyle bir servise üye olmak istiyorsanız şu numaraya evet yaz gönder de ya da bırak bu servisler kredi kartı bilgisi istesin bizden o şekilde üye yapsınlar. Fakat böyle olursa kredi kartı bilgilerimizi alamayacaklarını biliyorlar o yüzde operatörlerle iş birliği yaptıklarını düşünüyorum.

Sesimi duyurmak için elimden geleni hala yapmayı çalışıyorum. Eminim şu an hiçbirşeyin farkında olmadan bu insanlara para ödeyen faturalı aboneler ya da hattındaki TL'lerin bir anda uçup gittiğini görüp anlam veremeyen bir çok abone vardır.Belki diyeceksiniz "Bu konuda şikayetini yasal olarak yapsana". Şu zamanda bunun için yasal işlem başlatıp bu işlemin sonuçlanması bir yıla yakın bir süre tutar.

Siz siz olun bu konuda çok dikkatli olun ve operatörlerinizin sizi mağdur etmesine izin vermeyin.Bunun için bir çözüm bulana dek sesimi duyurmak için elimden geleni yapıcam.
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.