Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
10
Cevap
236
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Apple’ın iPhone satışları yapay zeka sayesinde canlanabilir
M
geçen ay
Yarbay
Konu Sahibi

Apple’ın iPhone satışları yapay zeka sayesinde canlanabilir
Apple, WWDC etkinliğinde iOS 18, macOS 15, iPadOS 18, watchOS 11 ve visionOS 2 gibi yeni işletim sistemlerini tanıttı. Teknoloji devi, işletim sistemlerinin köklerine yapay zekayı entegre edeceğini de açıkladı. Apple Intelligence adının verildiği ekosistem genelindeki yapay zeka özelliklerinin ise iPhone satışlarının canlanmasını sağlayabileceği söyleniyor.Yapay zeka, iPhone satışlarını artırabilirWWDC etkinliği, yeni işletim sistemleri ve yapay zeka hakkında olmakla birlikte aynı zamanda daha fazla iPhone satmakla da ilgiliydi. Apple, ilk çeyrekte yaşadığı satış düşüklüğü, ABD’deki durağanlık ve yapay zekadaki geri kalmış durumunu önlemek için yapay zekaya başvurdu. 1 milyardan fazla müşteriden oluşan sadık kitlesini tutmak ve gelirleri büyütmek için ise bazı “uyumluluk” sınırlaması da yapıldı.Ayrıca Bkz.Apple Intelligence tanıtıldı: iOS, macOS ve her yere geliyor! İşte merak edilenlerEtkinlikte Apple Intelligence’ın iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia ve visionOS 2 dahil olmak üzere işletim sistemlerinin en son sürümlerinde kullanıma sunulacağı açıklandı. Aynı zamanda Apple Intelligence için A17 Pro veya M1 serisi çipe ihtiyaç olunacak. Bu da iPhone 15 Pro ve Pro Max haricinde diğer iPhone’ların desteklenmediği anlamına geliyor. Dolayısıyla Apple, açıkla yapay zeka özelliklerini öne sürerek yeni satın alımları teşvik etmeye çalışıyor.Apple’ın iPhone satışları yapay zeka sayesinde canlanabilir
Apple’ın bu hamlesi analistleri de ikiye bölmüş durumda. Bazı analistler Apple Intelligence ile firmanın istediği canlanmayı yaratacağını söylüyor. Bazıları ise daha fazla yapay zeka almak için tüketicilerin Apple mağazalarına koşmayacağını söylüyor. Wedbush Securities analisti Dan Ives'a göre ise u büyük bir fırsat. Ives, yaklaşık 270 milyon iPhone'un dört yıldır yükseltilmediğini tahmin ediyor ve Apple Intelligence sayesinde kullanıcıların yüzde 15‘inden fazlasının iPhone 16’ya geçeceğini söylüyor. Bunda ChatGPT ile yapılan entegrasyon hamlesinin de etkisinin olacağı iddia ediliyor.Beğenilsin ya da beğenilmesin, Apple'ın yapay zeka özellikleri her iPhone'a gelmeyecek ve bunları isteyenler yeni bir iPhone almak zorunda. Şirketin son yıllık raporuna göre, Apple'ın Eylül 2023'te sona eren mali yılındaki iPhone geliri, bir önceki yıl 205,5 milyar dolardan 200,6 milyar dolara geriledi. Çin’de ilk çeyrekte önemli bir düşüş yaşandı. Bu durumun Eylül 2024’te tanıtılacak iPhone 16 serisiyle tersine çevrilmesi hedefleniyor. WWDC sonrasında ise Apple'ın hisseleri yüzde 2 düştü.
Kaynak:https://www.reuters.com/technology/apples-ai-push-could-reinvigorate-iphone-sales-customers-look-upgrade-2024-06-11/

 Haberi Portalda Gör

J
geçen ay
Yarbay

Ürün kendi sattırması için ortada elle tutulur birşeyler olması gerek.
D
geçen ay
Yarbay

Hİç sanmıyorum öyle devrimsel nitelikte birşey sunmadılar.
M
geçen ay
Teğmen

Apple’ın işi gücü hile hurda, nerde yenilik yapacak. Satışlarını arttıracağı falan da yok. (Şimdi der ki chat gpt sadece iphone 15 pro max’e özel yemişim iyi ki bir 15 yaptın 1 sene önceki modeli de sal üvey evlat) Sen bu kafayla gidersen bekle iphone alırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MBK3334 VAUVJ -- 11 Haziran 2024; 14:15:2 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

M
geçen ay
Yüzbaşı

Daha ne satsın adamlar tek başına bütün dünyaya telefon sattı.
U
geçen ay
Binbaşı

dün akşam 15 Pro Max sahipleri haricinde bütün bir 15 neslinin kullanıcılarını alenen keriz yerine koyduğu ve o keriz yerine konulanların epeyce bir kısmının da ellerinde tuzlukla yenisini almaya koşayazacaklarını düşününce bu öngörünün gerçekleşmesi çok da şaşırtıcı olmaz.Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
geçen ay
Yarbay

14 Pro sahibi olarak oldukça sinirlenmiştim ama 15 pro sahipleri gerçekten keriz yerine konuldu ..


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @UnicornKnight
Ş
geçen ay
Yarbay

15 Pro'ya da geliyor hocam. A17 Pro çipine verecekler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @galaxyg
L
geçen ay
Yarbay

15 pro'da var
Bu mesajda bahsedilenler: @galaxyg
G
geçen ay
Yarbay

Düzeltiyorum o zaman 15 alanlar diyim gerçi 15 pro ya da sınırlı gelir bence 16 pro ya özel özellik olur kesin ..
Bu mesajda bahsedilenler: @Şıh Hazretleri
C
geçen ay
Binbaşı

Hissetmiş olacağım, 14 PM 256GB Deep Purple' ı 30.000 TL' ye satar satmaz 100.000 TL kredi çektim ve Miami' den 15 PM 1TB Natural Titanium' u 55.000 TL' ye satın aldım...DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.