Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
7
Cevap
264
Tıklama
3
Öne Çıkarma
Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldı
M
geçen hafta
Moderatör
Konu Sahibi

Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldı
Apple'ın katlanabilir mobil cihaz teknolojisine ilgisi çok açık, zira teknoloji devi konuyla ilgili pek çok patent almış durumda. Şirket geçtiğimiz günlerde bu alanda kullanılmak üzere yeni bir katlanabilir ekran patenti aldı.Ayrıca Bkz.Apple Watch X geliyorABD Patent ve Ticari Marka Ofisi, çatlamaya karşı dayanıklı katlanabilir ekranı tanımlayan yeni bir Apple patentinin tescil edildiğini duyurdu. Söz konusu yenilik katlanabilir cihazların en büyük problemlerinden biri olan kırılganlık sorununu çözebilir.Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldıPatent detaylarıUS-20230011092-A1 numaralı patent esnek bir alt tabaka, ince film transistör katmanı ve koruyucu bir katman dahil olmak üzere çeşitli katmanlardan oluşan bir ekranı tanımlıyor. Koruyucu katman, ekranın hasar görmeye en müsait kısmı olan esnek alt tabakada çatlamayı önlemek için tasarlandı.Apple, çatlamaya dayanıklı katlanabilir ekran patenti aldı
Apple ayrıca kendi kendini onaran bir ekran için de patent aldığını belirtelim. Şirket bu sayede ekranlarda oluşan ufak çizikleri ortadan kaldırmayı hedefliyor. Katlanabilir iPhone veya iPad'in ne zaman piyasaya sürüleceği merak konusu. Şimdilik söylentilere konu olan bu cihazların çıkış tarihine ilişkin bir bilgi bulunmuyor.
Kaynak:https://www.phonearena.com/news/Apple-secures-a-patent-for-crack-resistant-foldable-display_id145022

 Haberi Portalda Gör

Bence apple a yakışan katlanabilir yüzeylerden birini komple çentik yapmak...
Yoruma Git
Guhong01 - geçen hafta +5
yurt dışında katlanabilir Samsung'lar baya rağbet görüyor.

yanımdaki adam açtı tablet yaptı filmini seyretti, email attı.

note'dan sonra Samsung'un bir fare daha yak...
Yoruma Git
Yorumun Devamı oly1786 - geçen hafta +4
F
geçen hafta
Binbaşı

Katlanabilir ekranlara Apple başka bir bakış açısı getirecek bir şekilde ürün çıkarmasını bekliyorum. Enine veya dikine katlanması yerine uzayıp genişleyebilen bir telefon tasarımı bence Apple adaha çok yakışır bir iş olacaktır.Bu mesaja 1 cevap geldi.
O
geçen hafta
Binbaşı

yurt dışında katlanabilir Samsung'lar baya rağbet görüyor.

yanımdaki adam açtı tablet yaptı filmini seyretti, email attı.

note'dan sonra Samsung'un bir fare daha yakaladı gibi.
G
geçen hafta
Yarbay

Bence apple a yakışan katlanabilir yüzeylerden birini komple çentik yapmak...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @faniseyler
R
geçen hafta
Yüzbaşı

Her yeni modelde çentiği de biraz küçülttün mü bu iş olur.
Bu mesajda bahsedilenler: @Guhong01
D
geçen hafta
Yarbay

Katlanabilir telefonların $500 bandı altına inmesini merakla bekliyorum. Oldukça yenilikçi bir teknoloji benim nezdimde. 3-5 sene içerisinde fiyat performans telefonları görürüz umarım.
S
geçen hafta
Yüzbaşı

İşte şimdi gerçekten katlanabilir bir cihaz geliyor. Yaparsa Apple yapar.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.