Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
188
Cevap
0
Tıklama
127
Öne Çıkarma
Cevap: Amirallerin Seçimi Eliyle Vermesi (2. sayfa)

D Dinocan Gökçek
8 ay (1263 mesaj)
Kero askeri vesayet hikayesini git başka yerde anlat, daha geçen hafta tarikata giden amirallere sahip çıkanlar bu hafta 180 derece dönüyor maşallah sübhanallah barekallah< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 3 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kerimcem

M Mugetsuga
8 ay (5342 mesaj)
Emekliye ayrılmış amirallerin işi değilmiş laf söylemek, bu iş muhalefetin işiymiş

Muhalefet zaten hakkını verin ya da vermeyin yeri geldiğinde çok iyi muhalefet yapıyor ve o zaman bile dediğiniz "Böyle muhalefet mi olur?" oluyor.

Bahanelere gerek yok.
K kerimcem
8 ay (6218 mesaj)
yaaa açok cici eleştirisel bir cümle açıklama nedemezsin :)

"Aksi halde;
Türkiye Cumhuriyeti, tarihte örnekleri olan, bunalımlı ve bekası için en tehlikeli olayları yaşama risk ve tehdidi ile karşılaşabilecektir."

bir 1980 ler cezaevi hatırası 220 voltu pipiden verme kısmı hatırlatması eksik kalmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kerimcem -- 4 Nisan 2021; 13:25:32 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Dinocan Gökçek

M Mugetsuga
8 ay (5342 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Dinocan Gökçek

Kero askeri vesayet hikayesini git başka yerde anlat, daha geçen hafta tarikata giden amirallere sahip çıkanlar bu hafta 180 derece dönüyor maşallah sübhanallah barekallah
Hocam bırak şuna laf anlatmayı. 40 yaşında ya vardır ya yoktur kendisi tutturmuş 40 yıl öncesinin hikayelerini anlatıyor. 2021 yılını 40 sene öncesiyle bir tutarak bahane üretiyor aklınca.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M Mugetsuga
8 ay (5342 mesaj)
Akp döneminde büyümüş bir Y kuşağı ve peşinden gelen bir Z kuşağı var. 80ler masalını anlatmayı bırak o yüzden
D Dinocan Gökçek
8 ay (1263 mesaj)
Hocam çoğu kişi keroyu bloklamıştır ama ben bloklamadım, bloklamam.Çok eğlenceli hikayaler anlatıyor valla< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mugetsuga

M Mugetsuga
8 ay (5342 mesaj)
Başta eğlenceliydi de artık kısır döngüye girmiş hep aynı hikayeler. Arada özneleri değiştiriyor o kadar.
Bu mesajda bahsedilenler: @Dinocan Gökçek

U ugurss222
8 ay (226 mesaj)
Zaten bu ses çıkarmayalım diye diye her şey oldu. İstanbul seçimlerinde tepki olmasaydı o da gidecekti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ugurss222 -- 4 Nisan 2021; 13:38:11 >


G Guaire
8 ay (3619 mesaj)
Burdan mağduriyet kasmak o*uruktan nem kapmaya benzer.

Vatandaşın gerçek gündemini bundan sonra çakma mağduriyetler ile değiştiremezler.

Ak Parti gemisi hızla su almaya devam ediyor. Zira kaptanları da mürettebatı da bu işi götüremiyor artık. Gemi batarken bunlar resital vermeye kalkıyor.
R ressi1
8 ay (2253 mesaj)
Arkadaş bu adamlar karşı devrimci sen bu adamlarla niye karşı oldukları değerleri tartışıyorsun, ikna edebilir misin, fikrini değiştirebilir misin? Hayır! Akp tabiki buradan mağduriyet çıkaracak, elinde bir koz vardı, sarıklı amiral yakalamıştın, adamlar kendi tabanlarına bile bu durumu açıklayamıyorken sen gidip bir bildiri hazırlıyorsun ve elindeki silahı gidip iktidarın eline veriyorsun.

Türkiye'nin derdi ekonomidir, Cumhuriyeti ve değerlerimizi korumak istiyorsak karşı cepheyi parçalamalıyız bunu da ancak ekonomi ile yaparız. Bizim jeopolitikçi amiraller ise karşı tarafın gücüne güç katıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ressi1 -- 4 Nisan 2021; 13:51:49 >


F fluox
8 ay (3030 mesaj)
ehhhhh sıktı sizin pasif kalma tekniğiniz.Kendiniz pasif kalabilirsiniz ama diğerlerine köstek olmayın bare.Ergenekon ile balyozda ordunun içinden geçtiler çıktınız ses etmeyelim dediniz, cumhuriyeti yıktılar sesiniz çıkmadı.Şimdide sesini çıkaranlara lanet kusuyorsunuz.Ona sesimiz buna sesimiz çıkmasın diye diye 20 senedir kaybettiniz.Ekonomik kriz var ona da ses etmeyiniz, belki sıkılır giderler.

Akp neye sesiniz çıkmıyorsa üstüne gitti ve yaptı sizde öküzün trene baktığı gibi baktınız.Hala da anlamamakta direniyorsunuz, kimse iktidarı altın tepside elinize sunmaz.
T TheCaliph_ Konu Sahibi
8 ay (29086 mesaj)
Arkadaşlar böyle bir açıklama sıradan Avrupa ülkesinde alkış alabilecekken bu ülkede nefret uyandırır. Aynısını e-muhtıra olayında gördük. Seçimlerden 3 ay önce yayınlanan bu e-muhtıra, 3 ay sonraki seçimlerde AKP'ye rekor kırdırdı. Tek parametre bu değil ama AKP bu işi iyi kullanır.

Yani senin şu dönemde yapacağın en iyi şey ekonomiden yürümek olur. Bu halk işin içine ordudan isimler girdiği zaman antipatik bakıyor.

Umarım bugün kırılma noktası olmaz bizim için.


Bu mesaja 6 cevap geldi.

C caga_89
8 ay (261 mesaj)
Bu bildiri masal değil. 3-5 moruğun işi hiç değil.

Güç dengesi değişiyor. Benim anladığım bu< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R ressi1
8 ay (2253 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: TheCaliph_

Arkadaşlar böyle bir açıklama sıradan Avrupa ülkesinde alkış alabilecekken bu ülkede nefret uyandırır. Aynısını e-muhtıra olayında gördük. Seçimlerden 3 ay önce yayınlanan bu e-muhtıra, 3 ay sonraki seçimlerde AKP'ye rekor kırdırdı. Tek parametre bu değil ama AKP bu işi iyi kullanır.

Yani senin şu dönemde yapacağın en iyi şey ekonomiden yürümek olur. Bu halk işin içine ordudan isimler girdiği zaman antipatik bakıyor.

Umarım bugün kırılma noktası olmaz bizim için.
Valla hocam bir ben mi böyle düşünüyorum diyordum, ağzına sağlık. Adamlara savaş ilan ediyorlar ama burası zaten karşı-devrimci bu oluşumun sahası, savaş yerini sen belirleyemezsen savaşı kazanamazsın.
P pyramidhead52
8 ay (30 mesaj)
Ben pek katılmıyorum açıkçası. Benim çevremde gördüğüm artık insanlar iktidarın mağdurum da mağdurum edebiyatını pek sallamıyor. Tencere boş çünkü.

Kendi alanlarındaki bir konu ile ilgili pek tabii ki açıklama yapabilir amiraller, bunda yanlış bir şey yok. Mesleki yeterliliği olanların konuşması aslında en verimlisidir ancak Türkiye'de nedense her şey tek bir kişinin kararına bakıyor.

Zaten kırılması gereken algı devlet=hükümet algısı. Montrö konusunda gerçek devlet bu adamlar benim açımdan. Hükümetler gelip geçicidir. Mağduruz edebiyatı yapanların deniz yetki alanları konusunda ne gibi bir mesleki birikimi var, adamların konuşması neden zorlarına gitti asıl tartışılması gereken konu bu.
Y yşahin
8 ay (567 mesaj)
Bu bildiriden sonra Ak Parti'nin hisseleri ve oyları yüzde %50 arttı. Teşekkürler amüreller.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


H hapocod
8 ay (10671 mesaj)
Tencere boş kardeşim tencere, 1 2 günlük sahte gündemleri halk yemiyor artık.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


D Dr. Surgery
8 ay (467 mesaj)
Birkaç yıl önce olsa dediğinde haklısın ancak artık AKP halkta karşılığı olmayan bir oluşumdur.
R REV0
8 ay (821 mesaj)
Ayasofya imami kadin haklarindan, dis politikaya, NATO'dan Rusya'ya kadar her halta yorum yapabiliyor.
3 hesabi var, biri turkce, biri ingilizce biri de arapca tweet atiyor.

Askerligini yedek subay olarak yapanlar, televizyonda guvenlik uzmani, stratejist olarak aciklama yapiyor, sonraki programda covidle iligili tartismalara katiliyor.

Ekonomi okumamis adamlar, MB'nin, TUIK'in basina ataniyor.

Ama onlarca sene asker olarak, gerek orduda gerek yurtdisinda atese olarak, quasi-diplomat olarak, stratejist olarak hizmet vermis, tez yazmis, arastirma yapmis adamlar, alanlari olan bir konuda aciklama yapinca "HOOOOP DARBE AUUUUU" diye yorum atiliyor.


Milleti keriz mi saniyorsunuz yoksa cakma muhalefet olarak takilmak hosunuza mi gidiyor ?

Onu yapma, bunu konusma, yok iktidara malzeme cikarma. Ama ayasofya imamina serbest, birakin bu isleri. Avatarinda Ataturk fotosu tasiyan kripto akpliler bu zekalarini twitter'da kullansinlar. Montro'nun iptal edileceginin, lozan'dan cikilacaginin bu kadar acik oldugu bir donemde, bu bildiriyi muhalefet partisi degil amirallerin yazmasi asil rezalettir. Turkiye'de muhalefet partisi olmadiginin acik resmidir sadece.

AKP'lilerin hop darbe aloooo auuuu demesinden ziyade, muhalefet partilerinin oturup dusunmesi lazim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.