Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
13
Cevap
381
Tıklama
2
Öne Çıkarma
AMD Ryzen 9000X3D serisi ile “3D V-Cache” işlemciler daha da iyi olacak
M
2 hafta
Yarbay
Konu Sahibi

AMD Ryzen 9000X3D serisi ile “3D V-Cache” işlemciler daha da iyi olacak
Bu yılki Computex'te AMD, Zen 5 mimarili 3D V-Cache işlemcileri konusunda bir şey söylemedi ve elini saklamayı tercih etti. Firma bunun yerine Ryzen 9000 serisi altındaki “X” yongalarını tanıttı. AMD'nin kıdemli teknik pazarlama müdürü Donny Woligroski’ye göre firma, yeni Zen 5 çekirdek mimarisiyle güçlendirilmiş yeni nesil Ryzen 9000X3D “3D V-Cache” ailesi için bazı önemli detaylar üzerinde çalışıyor.AMD Ryzen 9000X3D işlemcilerden yeni detaylarOyun söz konusu olduğunda AMD’nin 3D V-Cache işlemcileri devasa önbellek miktarlarıyla rakipsiz konumda. Bu nedenle Computex fuarında AMD’nin Zen 5 temelli 3D V-Cache işlemcilerden bir şeyler görmek istiyordu. AMD bu konuda bir şey söylemese de Woligroski, aktif olarak X3D işlemcilerini geliştirdiklerini ve bunların daha iyi olacağını doğruladı.AMD Ryzen 9000X3D serisi ile “3D V-Cache” işlemciler daha da iyi olacak
Detay verilmemiş olsa da Ryzen 9000X3D CPU serisi için bazı farklılaştırmalar yapılacağı ima ediliyor. Bu, X3D işlemci ailesinin çeşitli 3D V-Cache yapılandırmasıyla gelebileceğine işaret ediyor olabilir. AMD, işlemciler arasındaki farkları daha fazla belirginleştirmek istiyor olabilir. Bir başka varsayım da AMD'nin 3D V-Cache'i APU modelleriyle entegre etmeye çalışabileceği, ancak bu zorlu bir mühendislik gerektirecektir.Ayrıca Bkz.AMD Ryzen 9000 işlemciler duyuruldu: İşte çıkış tarihi, fiyat ve performanslarıŞu anda ister Ryzen 5 5600X3D, ister Ryzen 9 7950X3D ya da 1GB L3 önbelleğe sahip EPYC 9684X olsun, 3D V-Cache dilimi tek yığında 64MB boyuta sahip. Belki de Ryzen 9000X3D serisinde çift 3D V-Cache yığınları içeren versiyonlar göreceğiz. AMD'nin üçüncü nesil 3D V-cache için elinde ne olursa olsun, muhtemelen yılın ilerleyen dönemlerine kadar Ryzen X3D modelleri hakkında bir şey duymayacağız. AMD, Ryzen 7000 ailesinden neredeyse altı ay sonra Ryzen 7000X3D modellerini piyasaya sürmüştü. Dolayısıyla Ryzen 9000X3D için de muhtemelen 2025’in ilk çeyreğini beklememiz gerekebilir.
Kaynak:https://wccftech.com/amd-ryzen-9000x3d-3d-v-cache-cpus-zen-5-cores-offer-cool-new-features-better-ryzen-7000x3d/

 Haberi Portalda Gör

M
2 hafta
Yarbay

Zahmet olacak amaD
2 hafta
Yarbay

X3D işlemciler 2025 te değil bu yıl eylül ayında çıkacakmış bilginiz olsun.Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
2 hafta
Yarbay

Erken geleceğine dair söylentiler var evet bakalım neler olacak

Eğer arrow lake den önce geliyorsa intelin güzel bir nesil ile geldiği bilgisini içeriden almış olabilirler ya da arrow lake ten hemen sonrasında düşünülüyorsa da 7000 x 13000 gibi olacak denebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi defaulticus -- 11 Haziran 2024; 12:36:35 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @DH Misafiri
M
2 hafta
Yarbay

9000 serisi klasik tip ve optimize X3D olmak üzere 2 formatta çıkarılırsa çok iyi olur. AMD'nin böyle birşey yapabilmesi imkanı var mı? bilemiyorum. genel'de üretim ve stok sorunu yaşatarak iş yapan AMD'nin iki seriyi birden çıkarmasını geçtim stok sorunu yaşatmadığı bir dönem olmadı ki? :))

AMD'nin taaa DX4/150 dönemlerinden beri süre gelen bu kronik sıkıntı adeta firmanın normal çalışma şekli bu diyebiliriz.
H
2 hafta
Yüzbaşı

Yapay zeka amd ekran kartlarini iyi patlatti islemcisi de patlasa da kurtulsak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Headlong Into Carnage -- 11 Haziran 2024; 20:10:16 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 hafta
Yarbay

Neden size ne faydası olacak?

Ekran kartı konusunda tekel olursa XX30 olacak karta XX70 der fiyatına da şimdiki alıştığımız XX90 fiyatını paha biçer o zaman görürsünüz patlasa da kurtulsak demeyi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Headlong Into Carnage
H
2 hafta
Yüzbaşı

benim ekran kartiyla bir olayim yok ki.. ben metin tabanli kodlamayla ugrasiyorum isterse Nvidia kartlar 2 milyon lira olsun< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mugetsuga
M
2 hafta
Yarbay

Tamam birader senin olayın yoksa senin istediğin firma batabilir, patlayabilir ve kurtulabilirsin o zaman


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Headlong Into Carnage
H
2 hafta
Yüzbaşı

patlasin guzel olur< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Mugetsuga
G
2 hafta
Çavuş

AMD yanlış yapıyor. 3D işlemcilerin kısa zaman sonra geleceğini bilen bir müşteri neden şimdi performansı çok uçmayan işlemcilere para versin ? 5000 serisinde çok güzel hamle yaptı, önce Ryzen 5000 dedi, sonra sadece bir tane 5800X3D getirdi ama performans uçuyordu. Şimdi ise önce normal performanslı işlemcileri çıkar, sonra daha üstünlerini çıkar. Bana böyle kazıklamak gibi geliyor.
V
2 hafta
Yarbay

X3D çiplerinin tasarımı bozuk. 2 CCD arasında asimetri olduğu için, frekans ve termaller bozuluyor.

Düzeltilmeli.Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
2 hafta
Yarbay

Bunu özellik olarak pazarlıyorlar :)
< Resime gitmek için tıklayın >

Bu mesajda bahsedilenler: @V4LKyR
D
2 hafta
Binbaşı

Bekliyoruz yeni kralı gelsin bakalım.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.