Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
83823
Cevap
5371212
Tıklama
73
Öne Çıkarma
Adios kart ile Dünyayı Keşfe Çıkıyos!-Kampanyalar!-Gezi İpuçları!-
S
12 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

< Resime gitmek için tıklayın >

-------------------------TÜM SEYAHAT KREDİ KARTLARI KONUSUNDA BİR FACE GRUBU OLUŞTURDUK, KONSANTRE BİLGİLER İÇERİYOR, DAHA SONRA BU BİLGİLERİ KONUDA PAYLAŞIYOR OLACAĞIZ, AKTİF BİLGİSİ OLAN ARKADAŞLAR LÜTFEN PM ATINIZ

ADİOS KARTTA VE ADİOS PREMIUM KARTTA PUANLAR ŞİMDİLİK KESİNLİKLE SİLİNMEMEKTEDİR

Sevgili arkadaşlarım aşağıda okuyacağınız bu konu (İLK MESAJ) 4 ana başlık halindedir:

1. GÜNCEL WORLD PUAN KAMPANYALARI VE PUAN YÜKLENME TARİHLERİ
2.AKTİF ADİOS KART SEYAHAT KAMPANYALARI
3. SIK SORULAN SORULAR SSS VEE SEYAHAT İPUÇLARI (MUTLAKA OKUYUNUZ)
4. SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KREDİ KARTLARI KARŞILAŞTIRMALARI1. GÜNCEL WORLD PUAN KAMPANYALARI VE PUAN YÜKLENME TARİHLERİ :

https://www.worldcard.com.tr/404

KİŞİYE ÖZEL KAMPANYA:

Aylık belli bir tutar harcamanız karşılığında müşteri hizmetleri size kişiye özel bir world kampanyası tanımlayabilir, normalde yılda 2 kere tanımlanabilen bu kampanya sayesinde extra world puan kazanabilirsiniz. Ykb internet sayfasından başvurabilirsiniz, yada lütfen müşteri hizmetlerini arayınız.

Ayrıca bazen kısa mesaj olarakta kampanya gelebiliyor,
----------------------------------------------------------------------------------------------

Temassız alışverişlerde 2 kat world puan kazanın!

35 TL ve altı alışverişlerinizi Worldcard'ınızın temassız özelliği ile yapın, 2 kat Worldpuan kazanın!
Paylaş

Kampanya Koşulları
Temassız işlemlerden kazanılan puanlar bir sonraki ayın ilk haftasında kartlara yüklenecektir.


--------------------------------

2.AKTİF ADİOS KART SEYAHAT KAMPANYALARI:

http://www.adioscard.com/kampanyalar/seyahat-kampanyalari/ak-28


---------------------------------------
3. SORU VE CEVAPLAR, SEYAHAT İPUÇLARI :
Öncelikle bu kampanyalar neden yanıyor kartınız nasıl kullanılır puan nedir avans puan nedir bu konuyu açalım:
Adios card Yapı Kredi Bankası nın bir kredi kartıdır.
Özelliği bu kartla yaptığınız alışverişlerden kazandığınız puanları ...........buraya dikkat------ seyahat harcamalarınızda 3 kata hatta bazı kampanyalarda 7.5 kata kadar değerli kullanabilirsiniz.
Bunun için ykb seyahat hattını arıyorsunuz onlar sizi setura bağlıyorlar. İstediğiniz otel, uçak,tur,cruise, mavi yolculuk vs gibi seyahat harcamalarını çoooook ucuza yapabiliyorsunuz (YAKLAŞIK 3 TE BİR FİYATA). Heleki adiosun senede bir kaç kere yaptığı kampanyalara denk gelirseniz otostopla gidemeyeceğiniz fiyatlara dünyanın çeşitli ülkelerine gidebiliyorsunuz.
Kartınızda puan olmasa bile avans puan kullanabiliyorsunuz konuyu şiddetle okumanızı tavsiye ederim. Bu konu sayesinde dünyayı dolaşabilirsiniz. Tecrübeleriyle yardım eden arkadaşlara bi teşekkür ederseniz ışığımızı dahada arttıracaksınız.SSS (SIK SORULAN SORULAR)

quote:

Orijinalden alıntı: oft01819

Herkese merhaba,
"10 Adımda Adios'lu Hayata Giriş Rehberi", umarım Adios'u yeni keşfetmiş arkadaşlara, en çabuk nasıl puan toplarım diye düşünenlere biraz yol gösterir...

1- Kampanyaları takip etmek Adios'un en önemli unsuru...
Bunun için de ilk yapılması gereken kampanya şartlarını dikkatle okuyup kampanyanın başlangıç bitiş tarihleri ile katılım için SMS gerekip gerekmediğine dikkat edilmeli...
2- Sadece kendinin değil, eş, dost, akraba, komşunun ...vs ihtiyacı Adios'la, e-ticaret kampanyalarından karşılanmalı...
Acil olmayan ihtiyaçlar bekletilmeli. Alınacak ürünün fiyatı yüksekse "en fazla 200 TL kazanılabilir" ibareli kampanyalar tercih edilmeli...
3- Bazı kampanyalar bir başka kampanya ile birleşiyorsa yani yaptığınız harcama her iki kampanyaya dahil oluyorsa bu fırsatlar kaçırılmamalı...
4- Birçok kampanya kart bazında değil, müşteri bazında olduğundan harcamalarınız yoğunsa eşinize (varsa tabi 😊) de ayrı kart çıkarıp kampanyalardan ikişer kez yararlanma, birbirinize puan aktarma, kampanya biletlerinden toplam 4 tane alabilme gibi avantajlardan yararlanabilirsiniz.
5- Yılda 2 defa kişiye özel tanımlanacak kampanyalar kaçırılmamalı... Bir sonraki ay böyle bir talepte bulunulacaksa, harcamalar içinde bulunulan ay kısılmalı, bekletilmeli....
6- Sık yapılan harcamalardan olan yemek (restoran) harcamasında tek seçenek şimdilik Multinet... Her yüklemenize %5 worldpuan veren Multinet için kartınıza bakiye tanımlı otomatik yükleme talimatı da verebilirsiniz (örn: Bakiyem 20TL'nin altına düşünce 100 TL yükle gibi)
Tabi sonrasında Multinet üye işyerleri tercih edilmeli...
7- Keşke eskisi gibi akaryakıt alırken de puan kazanabilsek değil mi? Yine de bazı şehirlerdeki arkadaşlar benim gibi şanslı olabiliyor 😊 %4'e varan puan veren akaryakıt istasyonları mevcut. (Ayda 4 defa depoyu dolduran biri 40 TL puan kazanabilir. Siz 20 TL kazanmış olsanız yıllık 240 TL yapar)
8- Gıda kampanyalarına katılmak istiyorsunuz ama evde eksik yok. Üzülmeyin. Özellikle Kipa, Real ve Migros'ta kredi kartınızla, alabileceğiniz ya da hediye kart olarak yükleme yapabileceğiniz seçenekler mevcut. Bol bol alın. Kampanya bitince bir sonraki kampanyaya kadar çoktan bitmiş gitmiş oluyor.
9- Bazı kampanyalarda 'altın' kampanya kapsamında olabiliyor. Zaten alacaksanız ya da kazanacağınız tutar alım-satım arasındaki farkı karşılıyorsa alınabilir.
10- Doğum gününüz... ADİOS sizi unutmadı. Joker vadaa seçeneği ile hem fiziki poslardan (üye işyeri olan) hem de bazı sanal poslardan (hepsiburada.com gibi) 3 kat fazla worldpuan kazanılabilir...
Seyahat Harcamalarında Worldpuan'ların Daha Değerli Kullanımı:
adios kart ile Yapı Kredi Seyahat Hattı üzerinden yapılacak seyahat harcamalarında Worldpuanlar belirli katsayılar ile çarpılarak daha değerli kullandırılmaktadır. Döviz kuru ve toplam seyahat bedeline göre katsayılar aşağıdaki aralıklarda değişmektedir.

Adios Classic için:

< Resime gitmek için tıklayın >


Adios Premium için:
< Resime gitmek için tıklayın >
Özetle : Bir seyahat seçtiniz örneğin uçak bileti: 900 tl değerinde. Adiosta kat sayı ortalama 2.45 olduğu için uçak biletinizi yaklaşık 370 tl lik world puanla alabiliyorsunuz

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Avans Puan olayı:
Puanlarınız seyahate yetmiyorsa avans puan kullanabilirsiniz. Avans puanı 1 yıl içinde ödemek zorundasınız. Hatta şöyle yapın: Sürekli avans puan kullanıp eksi bakiyede kalın böylece süreli puanlarınız silinmez örneğin 1 temmuzda yüklenip 8 temmuzda silinecek puanınız var. Zaten avans puan kullanıp eksi bakiyede olduğunuz için puanınız silinmez ve kullanmış olursunuz.(şu anda puanlar silinmemektedir)
-puan kazanımı nasıl oluyor her kullanımda mı veriyor yoksa uye işyerlerinde mi sadece gecerli
aylık 5000 tl kullanım için ne kadar puan gelir ??
her kullanımda puan kazanırsınız. Ama uye işyeri olunca 2 ila 4 kat arası artabilir puanlar. Ayrıca yapılan kampanyalara gore extra puan gelebilir. 5000 tl kullanımda en kotu ihtimal 100 tl kampanyaya denk gelirseniz play %25 kampanyası gibi 1250 tl puanda kazanabilirsiniz bu çok uç bir örnek tabi.

Limitinize göre kullanılabilecek Avanspuan miktarı:

200 WP= 1 TL WP HESABINA GÖRE ÇIKARILMIŞTIR:

Kart Limiti TL Avanspuan Limiti WP
0 - 500 15 TL WP
501 - 1.000 75 TL WP
1.001 - 3.000 150 TL WP
3.001 - 5.000 250 TL WP
5.001 - 8.000 375 TL WP
8.001 - 10.000 500 TL WP
10.001 - 60.000 625 TL WP
60.001 ve üstü 750 TL WP
-------------------------------------
Avans Puanı 1 yıl içinde kapatmazsam ne olur:

Kampanyaları takip ediyorsanız çok kısa sürede kapaymanız kuvvetle muhtemel.
Kullanılan Avanspuan'ların 1 yıl içinde kapatılmaması veya kredi kartının herhangi bir nedenle kullanıma kapatılması halinde, kapatılmayan Avanspuan'ların TL karşılığı kart sahibinin hesabına borç kaydedilir. Kapatılmayan Avanspuan'ın Türk Lirası karşılığı, eksik kalan her bir puanın, hizmetin satın alınması esnasında kullanılan katsayı ve kart hesabına borç kaydedilecek günün TCMB Euro satış kuru ile çarpılması yoluyla bulunacak ve Bankanın ilk talebinde ödenmesi gerekecektir.

Müşteri hizmetleri size seyahati alırken bu katsayıyı söylüyor.

ÖRNEK:
500 tl avans puan kullandınız. Bunun 150 tl sini 1 yıl içinde puan olarak kapadınız.
1 yıl sonra euro kuru 2.5 olsun. Puanı aldığınız sırada müşteri hizmetleri temsilcisi tarafından söylenen çarpan ise 0.0068 olsun.

KALAN 350 tl puan = 350 x 200= 70000 WORLD PUAN ( TL CİNSİNDEN puanı, world puana çevirmek için 200 tl ile çarpılır. )
Ödeyemediğiniz 70 000 world puan x (euro kuru 2.5) x 0.0068 =1190 tl hesabınıza borç yansıtılır.
BU TUTAR SİZE YÜKSEK GELMESİN ZATEN PAUNI KULLANIRKEN YAKLAŞIK 3.5 İLE ÇARPILDIĞINI DÜŞÜNÜN :
350 X3.5 = 1225 TL EDER YANİ BANKA SİZDEN KULLANDIĞINIZDAN DAHA DÜŞÜK CEZA ALMIŞ OLDU.
kaçırdığım bir yer varsa üstadlar eklesin lütfen...
----------------------------------------------------
Başkasına bilet almak:
Puanlarla yapılan tüm seyahat harcamalarında, seyahat edecek yolculardan EN AZ BİRİNİN SOYADININ,; ASIL VEYA EK KART SAHİBİ SOYADI ile aynı olması gerekmektedir.
Yada seyahat edecek kişiye ek kart çıkararak ve puan kullanım yetkisi vererek bilet alabilirsiniz.
---------------------------------
PUAN AKTARIMI :
Anne, baba, kardeş, eş ya da çocuk gibi birinci dereceden akrabalık bağı olan adios kart kullanıcıları ile puanları birleştirebilirsiniz. Puanları birleştirmek için 444 0 444 Yapı Kredi Telefon Bankacılığı'nın aranması gerekmektedir. Puanlar bu kişilerin dışında bir kişiye devredilemez
Puan transferi için, Eşler arasında evlilik cüzdanı fotokopisinin genel merkeze fakslanması isteniyor. Kardeşler arası puan transferinde herhangi bir belge istenmiyor.(kimlik bilgilerinde sorun olmayacak)..Sadece transfer edecek kişi müşteri temsilcisini arayıp talimat veriyor 2 gün sonra diğer karta süresiz olan puanları aktarılıyor. Süreli puanlarıda konuda aktaranlar var. Ayrıca 1 derce akrabanız dışında başka bir kişinin kartına o kişiye kendi kartınızdan ek kart çıkartarak puan aktarımı yapabilirsiniz.

örnek dilekçe: (seyahat sigortası, puan aktarımı vs için)
YAPI KREDİ BANKASI GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE

* * * * no'lu kredi kartımdaki Worldpuanların tamamının/* kadarının oğlum/kızım/eşim abcd ABCD'nin * * * * no'lu kredi kartına aktarılması hususunda gereğinin yapılmasını arz ederim.

Tarih
İmza
efgh ABCD

Dilekçenin altına da abcd ABCD ve efgh ABCD'nin arkalı önlü kimlik fotokopilerini koymanız ve bu dilekçeyi 0262 647 27 06 no'lu telefona göndermeniz gerekiyor.

----------------------------------------------------
KART LİMİTİ NASIL ARTTIRILIR:

Müşteri hizmetlerinden talep edebilirsiniz. Genelde gelir belgesi ile beraber şubeye istiyorlar. Ne bulursanız götürün. Araba ruhsatı, ev tapusu vs gelirinizi belgeleyecek herşeyi verin. Ayrıca otomatik olarak arttırılıyor limitiniz belli zamanlarda.
Şirketseniz direkt şubenize başvurun çok hızlı arttırıyorlar.
---------------------------------------------------------------------------
KART TİPİNİ DEĞİŞTİRDİĞİMDE PUAN SİLİNİRMİ?

Örnek:PLAY CARDDAN ADİOSA ÇEVİRDİM PLAYDEN KAZANDIĞIM PUAN SİLİNİRMİ VS.:


KAZANDİGİNİZ PUAN KARTA ÖZEL BİR KAMPANYA İSE PUAN YÜKLENME TARİHİNDE PUANI KAZANDIĞINIZ KARTTA KALMANIZ GEREKMEKTE ,DAHA SONRA SİLİNME TARİHİNDEN ÖNCE ADİOSA GEÇERSENİZ PUANINIZ SİLİNMEZ
GENEL BİR KAMPANYA İSE PUAN SİLİNMEDEN ÖNCE KART TİPİNİ ADİOSA ÇEVİRİN PUANINIZ SİLİNMEZ
----------------------------------------------
KART ÖZELLİĞİNİ NASIL DEĞİŞTİRİRİM: (PLAY- ADIOS ; ADIOS --PLAY VS.)
Ykb telefon Bankacılığını aramanız yeterli. Ya da internet bankacılığından değiştirebilirsiniz. Kart özelliğiniz anında değişir. Yeni kartınızın gelmesini beklemenize gerek yok.
----------------------------------------------
KART ÖZELLİĞİ DEĞİŞTİĞİNDE EK ÜCRET VARMI :
Kart özelliği değiştiğinde ek ücret alınmaz. Basım ücreti olarak 5 TL alınır ve kartın kendine ait aidatları vs. kendi tarihinde alınır.
--------------------------------------------------
KART ÖZELLİĞİ DEĞİŞTİĞİNDE YENİ KART BASILIRMI:
Evet basılır.
--------------------------------------------------------------
KART ÜCRETİ:
Eğer kartı sürekli kullanıyorsanız genelde iptal ediliyor. Adios kullanıcısı zaten aktif kullanıyor Zaten verdigi avantajlar karşısında kart ücreti önemsiz kalıyor
-----------------------------------------------------------
SORU: şimdi pegasusun biliyorsunuz bir kampanyası var.
biz adios ile bu kampanyadan bilet alabilirmiyiz bookinturkey de pegasus çıkmıyor.
acaba seturu arasak olurmu ?
eger olursa neredeyse bedavaya yurtdışına gidebiliriz. ?


CEVAP: Setur Türkiye deki tüm genel havayollarıyla anlaşmalı, alabilirsiniz
--------------------------------------------------------------
SORU: Avans puanımı kapatabilirmiyim bu adios card la puan kazanabilirmiyim.
CEVAP: Kazanamamak için çok beceriksiz olmak lazım. Kesin kapatırsınız. Ama kampanyaları takip ederseniz ballı kaymak olur. Mesela bir arkadaş :
özdilek kampanyasından 30
23 nisan kampanyasından 23
world 20 yıldan 50
carrefour kampanyasından 25
şansıma tanımlı bir kampanyadan 25 lira
bu harcamalardan biriken 18 lira normal puan olmak üzere toplam 171 lira puan toplamış.
Ben bir gecede metro gros market % 25 word puan kampanyasında 500 tl puan kazanmıştım. Bu extrem bir örnek tabi.
-----------------------------------------------
SORU:Adiosla 399 TL Amerikaya gidiş dönüş kampanyasına katıldım. Hazırdaki puanlarım düşüldükten sonra 75 TL puan borçlandım. Peki yeni bir bilet alabilmek için önce bu avans puanlarımı kapatıp artıya mı geçmem lazım yoksa borçlu halimle de yine avans kullanarak başka bilet alabilirmiyim?

CEVAP: Amerika biletiniz hayırlı olsun. Yeniden avans puan kullanmak için -5000 WP = -25 TL olmanız gerekli.
-----------------------------------------------
SORU:Arkadaslar diyelimki benim 400 liralık puanım ve 250 liralık da süreli puanım var.toplam 650tl. Şimdi uçak bileti aksam süreli puanlarımdan kullanmış olurum değil mı? Yani normal 400 liralık süreli puanım durur silinmesi gereken puanlarımı bu sekilde kullanmayı düşünüyorum
CEVAP:Önce süreli puanlar gider.
-----------------------------------------------

SORU: GİDECEĞİM YERLERİN MEVSİMSEL DURUMUNA NASIL BAKABİLİRİM :
CEVAP:Şu siteden bakabilirsiniz gideceğeniz yerlerin mevsimsel durumuna.
http://www.thebesttimetovisit.com/
WWW.WUNDERGROUND.COM
-------------------------------------------------------------
SORU: YAPI KREDİ BANKASI SEYAHAT HATTINI ARAMADAN ÖNCE OTELLERE NERDEN BAKALIM:
Yurtiçi ve yurtdışı için yapı kredi bankası setura bağlıyor bu yüzden:
www.setur.com vewww.bookinturkey, otellerin detaylı şehirdeki haritası için booking.com

seturun otel baktığı sistemler:
http://magbs.gta-retail.com/
http://travel.ian.com/

----------------------------------------------------

Adios la Otel Rezervasyonu nasıl yapılır:
Arkadaşlar yardımcı olması açısından adiosla otel rezervasyonu konusuna açıklık getireyim:
otelinizi önce bookinturkey.com dan seçmenizi tavsiye ederim.WWW.BOOKING.COM DAN HARİTA ÜZERİNDE YERİ DAHA RAHAT BELİRLEYEBİLİRSİNİZ.
www.bookinturkey.com a girip şehri ve kişi sayısını seçiyorsunuz yurtdışı oteli seçecekseniz sizi otomatik olarak seçtiğiniz şehirle birliktehttp://travel.ian.com adlı siteye yönlendiriyor. burda şehirdeki tüm otelleri en çok tercih edilme sırasına göre görüntülüyorsunuz. isterseniz fiyat ve yıldıza göre sıralama yaptırabilirsiniz. bir başka sorgulama siteside:http://magbs.gta-retail.com/
DİKKAT: Sıralamanızı yaptıktan sonra sağ üstteki haritada gör seçeneğinden otelleri şehirde nerede bulunduklarını görebilirsiniz. böylece gezeceğiniz yerlere en yakın otelleri seçip seyahatinizi planlayabilirsiniz.
en az 4 otel seçmenizi tavsiye ederim. Bazen tarih ve yer sorunu olabiliyor. Veya seturun ekranında seçtiğiniz otel çıkmayabiliyor.

daha sonra iki seçeneğiniz var setura gitmek veya ykb seyahat hattını aramak:

setura giderseniz oteli söylüyorsunuz ve rezervasyonu yapıyorsunuz isterseniz punalarınız 3 kata kadar değerli kullanabiliyorsunuz

ykb seyahat hattını ararsanız seturun istanbuldaki ofisine bağlıyorlar. oteli söylüyorsunuz ve rezervasyonu yapıyorsunuz isterseniz puanlarınız 3 kata kadar değerli kullanabiliyorsunuz.

oteli önce araştırmazsanız kendi seçtikleri otelleri size söylüyorlar. beğenmezseniz tekrar başka oteller tavsiye ediyorlar ve bu böyle gidiyor. ama genelde sizin seyahat rotanız bütçeniz otel zevkiniz size özel olduğundan oteli önce siteden seçmeniz faydanıza olacaktır.


-----------------------------------------------------
SORU: YURTDIŞI ARA DESTİNASYONLARA BİLET ALMAK :
sinagpur-bangkok , Bangkok-Phuket ve Phuket-Singapur arasında uçak bileti almam gerekiyor. tek yön olucak hepsi. bu konuda deneyimli olan arkadaşlar hani firmaları tavsiye eder ve ne şekilde bir yol izlemem gerekiyor ucuz bilet bulmak için ?
CEVAP:Benim yaptığım bookinturkey.com dan tarihi ve yeri girerek en ucuz şirketi en az aktarma ve duraklama saatlerini bulup, setur acentesine gidip bu bileti almak oluyor. Hatta setura gidince tarihleri söylüyorum ilk teklifi onlardan bekliyorum belki gözden kaçırdığım ya da nette gözükmeyen bir kampanya vs olur diye benim bulduğum rakama gelmezse uçuş nolarını söyleyip biletlerimi alıyorum.
--------------------------------
SORU: UÇAK BİLETİ VEYA OTEL ; --- İPTAL İADE VEYA DEĞİŞİKLİK--- YAPıLABİLİYOR MU?
CEVAP: PUANLARLA ALINAN KAMPANYALI BİLETLERDE KESİNLİKLE İPTAL İADE DEĞİŞİKLİK YAPILAMAZ. DİĞER BİLETLERDE BİLET ALINMA TARİHİ 30 GÜNÜ GEÇTİKTEN SONRA İLGİLİ HAVAYOLUNDAN ŞANSINIZI DENEYEBİLİRSİNİZ.
OTELDE BELLİ BİR TARİHE KADAR DEĞİŞİKLİK YAPILABİLİYOR BELLİ TARİHTEN SONRA CEZA ALINIYOR VEYA DEĞİŞİKLİK YAPILAMIYOR
BU BİLGİLER KESİN DEĞİL MH LERİNDEN TEYİT ETMEK GEREKİR.


Thy den rezarvasyonu yaparak setura yönlendirmek:
- hopdedikks verdiği bilgi:


THY'den rezervasyon yapıp, rezervasyon koduyla yapı kredi seyahat hattını aradığımızda bu rezervasyonu kullanarak puanla bilet alabiliyor muyuz?
-


Evet , (daha önce de yazdığım gibi) THY'den yapılan rezervasyonlarda Xze & q27 ile yönlendirme yaptırmak kaydıyla bu mümkün, Yapı Kredi için Q27 Vakıf için Q25
Telefonla THY'den yapılmış rezervasyonları sonradan da yönlendirme yaptırabilirsiniz. (Kampanyalı biletse kampanyanın bitmemiş olması gerekiyor)

SORU: HIZLI PUAN KAZANIMI İÇİN BEN ŞİMDİ MARKET KAMPANYASINA KATILACAĞIM AMA MESALA AYDA 5 KERE 75 TL HARCAYAMAM :
CEVAP: Marketlerin hediye kartlarından alıp 5 ayrı günde para yükletebilirsiniz. Daha sonra market alışverişi ihtiyacınız olduğunda hediye kartınızı kullanarak, istediğiniz miktarda harcama yapabilirsiniz.
-----------------------------
WORLD LOUNGE KULLANIM ESASLARI :
Dış hatlara çıkacak arkadaşlar pasaport kontrolunden sonra World Lounge a uğramayı ihmal etmeyin.
Adios kullanıcıları kendileri ücretsiz olarak kullanabilirler. Adios Premium yanlarında bir misafir sokabilir. Normal adios kartınız varsa eşinizinde yararlanabilmesi için gitmeden önce ona bir ek kart çıkarın. Ayrıca 1 çocuğunuz da adios kart ve adios Premium kart la ücretsiz olarak girebilir.
Dış hatlara çıkacak arkadaşlar pasaport kontrolunden sonra World Lounge a uğramayı ihmal etmeyin.
Adios kullanıcıları kendileri ücretsiz olarak kullanabilirler. Adios Premium yanlarında bir misafir sokabilir. Normal adios kartınız varsa eşinizinde yararlanabilmesi için gitmeden önce ona bir ek kart çıkarın. Ayrıca 18 yaşından küçük 1 çocuğunuz da adios kart veya adios Premium kart la ücretsiz olarak girebilir.
Ücretsiz yiyecek ve içecek dışında :
World Lounge' da Karim Rashid tasarımıyla yaratılmış bir rüyaya davetlisiniz.
Dinlenmek, kendinizi dinlemek ya da sadece biraz televizyon izleyip zaman geçirmeniz için özel olarak tasarlanmış odalar... Seyahat öncesi rahatlayıp, yorgunluğu üzerinizden atmanız için masaj koltukları... Dinlenirken işinizi takip etmenize yardımcı olan kesintisiz internet erişimi ve ofis araçlarıyla Business Center... Ve uçmadan ayaklarınızı yerden kesecek daha birçok hizmet Worldlounge'da...

Kampanyalar dolayısı ile sık kart özelliği değiştiren arkadaşlar için: World Lounge a girmek için Kartın üzerinde ne yazdığı farketmiyor, özelliği önemli. Cihazdan geçirdikleri anda adios özelliği yüklüyse adios olarak girebilirsiniz.
Yani kartınız play bile olsa bir telefonla adiosa çevirip, hemen world lounge a girebilirsiniz. Yalnız dikkat: adios premium özelliği durumunuz bir ekip tarafından incelenerek 7-10 gün içinde veriliyor. O yüzden premium a çevirecekseniz, seyahata çıkmadan en az 15-20 gün önce başvurunuzu yapın.


-------------------------------------------------------
YURTDIŞI ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI ADİOS TARAFINDAN ÜCRETSİZ YAPILIYOR:
adios kart sahiplerine ücretsiz sunulan yurtdışı seyahat sigortası ile yurt dışı seyahatlerinizde vize işlemlerinde talep edilen sigorta poliçesini ayrıca almanıza gerek kalmaz.
Sigorta hizmetlerinden yararlanabilmek için, yurtdışına yapılacak seyahatlerde müşterinin, birlikte seyahat eden eşinin ve 19 yaşından küçük (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) çocukların seyahat biletlerini adios kartla ödemiş veya puan ile almış olunması gerekmektedir.
Yurtdışı zorunlu sigortanın Adios kartınIz ücretsiz yapıyor, bunun için telefonla anlaşmalı sigorta şirketini arayıp, fax yoluyla poliçenizi istemeniz gerekiyor.0212 337 20 41

Yapı Kredi Bankası A.Ş. ile Strategic Insurance Services (SIS) Limited of UK Adios/Premium karthamillerine yönelik Servis Anlaşması’na istinaden, kart hamilleri yurtdışına yapacakları seyahatlerinde kendilerinin, beraber seyahat ettikleri eşlerinin veya 19 yaşından küçük (herhangi bir öğrenim kurumuna devam etmesi halinde 24 yaşından küçük) bekar çocuklarının* gidip-gelme seyahat biletlerinin tamamını Adios kartları ile ödemeleri veya Worldpuan ile almaları durumunda, üyemiz olmakta ve 90 gün boyunca tüm dünyada geçerli olmak üzere, aşağıdaki hizmetlerimizden yararlanmaya hak kazanmaktadırlar**. Ek kart hamilleri de aynı hizmetlerden yararlanırlar.

Hizmetler Teminatlar

• Acil Tıbbi Harcamalar US$ 50,000
Acil Tıbbi Nakiller (sadece tıbbi harcamalar için muafiyet US$ 160)
Cenaze Nakli
• Ferdi Kaza (Tüm Seyahat) US$ 100,000
(16 yaş ve altındaki çocuklar için US$ 5,000)
• Hastane Depozitosu US$ 2,500 (Geri Ödemeli)
• Bagaj Kaybı US$ 1,000 (Muafiyet US$80)
(1 parça eşya için maksimum US$ 800)
• Seyahat İptali US$ 1,500
• Seyahat Gecikmesi Saat başına US$ 15.
En fazla US$ 180 (ilk 4 saatten sonra)
• Bagaj Gecikmesi Saat başına US$ 12,50.
En fazla US$ 150 (ilk 4 saatten sonra)

* Eğitim nedeniyle ayrı yaşayanlar hariç, çocukların kart hamiliyle birlikte ikamet ediyor olmaları gerekMektedir.

** Bu sigortanın yurtdışı araba kiralamalarında da geçerli olması için araba kiralama bedelinin Adios Club kart ile ödenmesi gerekmektedir.

Sigorta kapsamıyla ilgili detaylı bilgiye aşağıdaki internet adresinden ulaşabilirsiniz:

http://www.adioscard.com/adios-ile-seyahat/adios-ile-seyahatACİL SAĞLIK DURUMLARINDA


• Aşağıdaki numaradan Alarm Merkezine 24 saat boyunca ulaşabilirsiniz.

• Lütfen acil bir sağlık durumunda 24 saat içinde Alarm Merkezine haber veriniz.

TÜRKİYE
Alarm Merkezi Tel : +90 (0) 533 762 96 66

İNGİLTERE
Alarm Merkezi Tel: + 44 (0) 1992 444 337

• Daha ayrıntılı bilgi almak veya sigorta talebinde bulunmak için bizi Pazartesi- Cuma 09:30–17:00 saatleri arasında (LOGO Mümessillik) (0212) 296 85 20 numaralı telefondan arayabilir veya info@logo-tr.com adresine e-posta gönderebilirsiniz.
-------------------------------------------
REFAKATÇİ BİLET UYGULAMASI NEDİR??

Bedeli ödenmiş bir bilet ile uçarken, dilediğiniz bir kişi, ücretsiz bilete oranla çok daha az Worldpuan karşılığı düzenlenmiş bir biletle sizinle birlikte seyahat edebilir. Böylece istediğiniz kişinin sizinle ücretsiz uçuş yapmasını sağlayabilirsiniz.

Örnek: (rakamlar gerçek değerleri yansıtmamaktadır.)
Londra bileti = 700 TL
Worldpuan karşılığı = 50.000 WP
Refakatçi Londra bileti = 37,500 WP
Kart sahibi kredi kartı ile 700 YTL’ yi öder ve bileti alır. Yanında seyahat edeceği kişi için de Worldpuanlarını kullanarak refakatçi bileti alır. Refakatçi bileti alındığından, ikinci bilet için 50.000 Worldpuan yerine refakatçi bilet fiyatı, yani 37.500 Worldpuan kullanır.


-------------------------------------------
Doğum günü kampanyası:
Joker Vadaa'dan Ekstra Puan (Örnek:Doğum gününüzde kat kat world puan kazanabilirsiniz)

YKB sisteminde kayıtlı olan doğumgününüzde ekstra puan avantajından yararlanabiliyorsunuz.
Nasıl yararlanacağınıza gelince:
POS cihazından sırasıyla
1) YKB İşlemleri
2) Joker Vadaa
3) Joker Vadaa K. (K = Kullanımı)
4) Ekstra Puan
5) Satış
işlemleri seçilip tutar giriliyor. 5 kat puan olayı işyerinin puan oranından bağımsız, sadece alışveriş tutarınıza fazladan %2.5 puan veriyor. Mesela %1 puan veren bir işyerinden alışveriş yaptınız, %1 + %2.5 = %3.5 puan kazanıyorsunuz çekilen tutar üzerinden. Yine mesela %2 puan veren bir işyerinden alışveriş yaptınız, %2 + %2.5 = %4.5 puan kazanıyorsunuz.

Ekstra puan olayı sadece peşin alışverişlerde geçerli, taksitli işlemler kapsam dışı. Fiziksel poslarda bu şekilde, hepsiburada.com da taksitlilerdede veriyormuş

Peki, doğumgünü tarihiniz geldi ama YKB size herhangi bir bildirim yapmadı ekstra puan olayı hakkında, hakkınız olup olmadığını merak ediyorsunuz. Yapmanız gereken sırasıyla:
POS cihazından
1) YKB İşlemleri
2) Joker Vadaa
3) Joker Vadaa S. (S = Sorgulama)
Bundan sonra POS size bilgi slibi veriyor. Orada bütün Joker Vadaa haklarınız gösteriliyor. Mesela 100 TL üzeri bütün alışverişlerde +6 taksit, x5 Kat Puan vs.

yeni uygulamaya göre doğum gününüzde sizin seçeceğiniz 3 tane harcamaya 3 kat world puan var, ama mh lerinin belirttiğine göre mutlaka o gün telefonunuza bilgi mesajı gelmesi gerekiyor, her müşteriye tanımlanmıyor
ayrıca kampanyayı kullanırken kasiyere mutlaka joker vadaa seçeneğini kullanmak istediğinizi söyleyin, mutlaka joker vadaa menüsünden işlem yapılmalı, joker vadaaa menüsünden kampanya tanımlanıp tanımlanmadığınıda sorgulayabilirsiniz
kazanacağınız 3 kat wp özel kampanyalarda tanımlanan wp ile hesaplanmıyor, üye işyerine standart olarak tanımlanmış wp nın 3 ile çarpılması ile elde ediliyor
örneğin darty de %10 wp kampanyası var ama darty normalde standart olarak %2 wp veriyor diyelim
sizin kazanacağınız wp %2 x3 =% 6 wp dır.

------------------------------------------------
İPUCU:
Puanlarınızla bilet alırken eğer thy ile uçuyorsanız mutlaka THY dan miles&smiles kartı alın ve miles&smiles kart numaralarınızı bileti alırken setur görevlisine bildirin, böylece burdanda uçuş mili kazanacaksınız, burdan kazanacağınız millerle ücretsiz upgrade (business, comfort) yapabilir yada vergisini ödeyerek uçabilirsiniz.

------------------------------------------------------
Adiosla Yıllık puan kullanım sınırı varmıdır?
Evet vardır 500.000 wp yıllık limiti vardır ayrıca bir kartınız varsa bir 500.000 puan limitiniz daha olur


-----------------------------------
YKB TELEFON NOLAR:
önce 444 0 444

0.kayıp çalıntı kart bildirimi
1.kredi kartı işlemleri:
1.4.1 Kart hizmetleri
1.4.1.1 Yapı Kredi Etkinlik Hattı için
1.4.1.2 Yapı Kredi Concierge için
1.4.1.3 Yapı Kredi Asistans için
1.4.1.4 Yapı Kredi Yurtdışı Seyahat Sigortası
1.4.1.5 Yapı Kredi Shuttle
1.4.1.6 Yapı Kredi Özel Şöför
1.4.1.7 Avis’ten çok özel fiyatlarla araç kiralamak için

2.bankacılık işlemleri
3.şifre işlemleri
4.internet bankacılığı ve mobil kanallar destek hattı
5.ykb seyahat hattı (TELEFONUNUZ TANIMLIYSA ŞİFRE SORULUR)
5.1 UÇAK BİLETİ
5.2 OTOBÜS BİLETİ
5.3 OTEL REZERVASYONU
5.4 DİĞER SEYAHAT HARCAMALARI
6.ürün hizmet başvurusu ve hediye kart işlemleri
7.beni tanı

Adios Premiumlar 444 0 446 arayarak direkt müşteri temsilcisiyle görüşebilirler


Genel bilgiler:
-------------------------------------------------------
Keyifli geziler diliyorum
-----------------------------------------------------
Genel bilgiler:
-------------------------------------------------------

öncelikle gideceğimiz yerin AY AY hava durmuna ve yağış durumuna bakalım :) ( özellikle uzakdoğu ve uzak destinasyonlar için mutlaka bakmalısınız:

Ay ay sıcaklık yağış rüzgar ve nem vs değerleri veriyor

http://www.weatherbase.com/

--------------------------------------------------

---------------------

uçak bileti karşılaştırma siteleri:
https://www.bookinturkey.com:0//ucak-bileti (setur uçak bileti sayfası)
www.travelocity.com u kullanabilirsiniz. ucuz bilet bulmakta bir numara.
www.skyscanner.net
www.flylowcostairlines.com
www.whichbudget.com
www.sonfiyat.com
www.trip a d v i s o r.com.tr hem uçak hem otel hemde şehir turları için . özellikle gezenlerin yorumları ve kendi çektikleri fotolar. çok önemli bir site.
http://secure.bookinturkey.com/09_1tr/ucak/ucak_amade.asp?ucak=1&sec=6

------------------
"Orijinalden alıntı: hopdedikks (donanımhaber.com)" :
quote:

Çok bilinen ve kullandığımız elimiz, ayağımız skyscanner.net dışında pek çok benzer site var .
Uçuş arama motorlarının karşılaştırması :
http://www.goldbergontravel.com/momondo/SundayTimes.pdf

Aşağıdakiler benden geçer not aldı, araştırma yaparken işinize yarayacağını düşünüyorum:


https://www.momondo.co.uk/ (Bu da skyscanner gibi tam saha pres yapan bir site)

https://www.concur.com/en-us/concur-hipmunk-faq/flights/Istanbul-Turkey-to-VIE (Arayüzünü beğendim)

https://www.wego.com.tr/ (Uzakdoğu ülkelerinde ara uçuşlar için; Singapurcu, Bangkok, Bali yolcuları !! )

http://www.optifly.com/ (Yolu uzatmadan aktarmalı nasıl giderim, kaça patlar ön çalışması için)

https://adioso.com/gr/athens-gr-to-anywhere ( ismiyle gönlümü fethetti bile , skyscanner gibi geniş zamanda arama yapmak mümkün)

https://www.cheapflightsfinder.com/

https://www.trivago.com.tr/ (Otel arayışınızda arayüzü ile işinizi kolaylaştıracak)


------------------------------------------------
ucuz havayolları:
http://flyorientthai.com/en/home/ bangkok-phuket-hongkong arası super fiyat veriyor
www.easyjet.com avrupada ucuz fiyat veriyor
https://www.flypgs.com/
https://www.corendon.com/
https://www.sunexpress.com/en/
https://www.eurowings.com/us.html
http://www11.condor.com
https://www.airberlin.com/
https://www.tuifly.com//de/index.html#
https://www.blue-panorama.com/
https://www.tuifly.com/
Pegasus Amsterdam için iyi fiyat veriyor
pegasus Rusya için tavsiye ediliyor
klm
www.orbitz.com Amerika için özellikle
expedia.com Amerika için
condor
corendon

İrlanda için:
hangi irlanda olduğu önemli. irlanda cumhuriyeti ise istanbuldan easyjetle londra stansted. ordan ryanairle dublin, cork, shannon nereye gidilcekse. eğer kuzey irlanda ise yine stansted üzerinden easyjet ile belfast.
Uzakdoğu ve çin:

qatar airlines ama aktarmali 5-6 saat falan bekliyorsun havalimaninda
Uzakdoğu için (Hong kong yada Çin) :
emiratesle dubai yap ordan hongkonga geçiniz
Uzakdoğu ve asya:
Türkmenistan havayolları
---------------------------------------------------


Otel için:
www.priceline.com çoook ucuz fiyata alabilisiniz. siteye fiyat öneriyorsunuz site otelle görüşerek istediğiniz fiyatı almaya çalışıyor.
www.trip a d v i s o r.com.tr hem uçak hem otel hemde şehir turları için . özellikle gezginlerin yorumları ve kendi çektikleri fotolar. çok önemli bir site. oteller beğenilme oranına göre sıralanıyor.
www.bookinturkey.com
www.agoda.com
www.directrooms.com
Agoda'yı da kapsayan şahane bir otel arama motoru:
https://www.hotelscombined.com.tr/AboutUs/ProvidersArkadaşlar konaklamalarda otel yerine özel daire ya da müstakil evleri tercih edenler için ilginç bir site:
http://www.airbnb.com.tr
kendi evinizin bazı odalarını kıraya veriyorsunuz veya komple evi kiralıyorsunuz veya yazlıgınızı kullanmadıgınız zamanlarda kiraya veriyorsunuz, yabancılar gelip kalıyor, aynı şekilde sizde gidip kalabiliyorsunuz.
--------------------------------------------------


Arkadaşlar daha önce Seturdan Amerikada apart tarzı bir rezervasyon yaptıran oldu mu? Damak tadı uyuşmazlığı yaşıyoruz yurtdışında, genelde içinde mutfağı olan apartları tercih ediyoruz.


Birileri daha önce paylaşmıştı galiba ama şöyle bir site var işinize yarayabilir:

https://www.extendedstayamerica.com/


------------------------------------------------------------
Havalimanlarında dinlenme ve uyuma ipuçları:
https://www.sleepinginairports.net/-----------------------------------------------------

Tax Free (Yurtdışından yaptığınız alışverişin vergisini geri alma):
pisco arkadaşımızın paylaştığı taxfree uygulamasını anlatıyorum arkadaşlar çok yararı olacaktır

< Resime gitmek için tıklayın >
Öncelikle

1) Tax Free Nedir?

Tax Free Uygulaması, Turist olarak gittiğiniz Yurt Dışı'nda ki alışverişlerinizde aldığınız ürünün ülke tarafından belirlenmiş olan vergisinin belirli bir kısmını aldığınız uygulamaya verilen isimdir.

Örnek verecek olursak en basitinden Almanya'da 629 Euro'ya satılan Iphone 4 16gb modelinin 71 Euro olan Tax Free geri ödemesini Nakit ya da Kredi Kartına hatta çek olarak alabilirsiniz.

2) Uygulanacak adımlar nelerdir?

Tax Free için yapılması gereken 3 basit adım vardır
a) Ürününüzü satın alır iken Faturanızı Tax Free faturası olarak isteyiniz.
b) Aldığınız Tax Free faturasını ürünü aldığınız ülkede ki Gümrük Ofisine onaylatınız.(ürün yanınızda olmalı )
c) Biriktirdiğiniz aynı zamanda onaylattığınız Faturalarınız da ki vergi miktarlarını Dünya'da bulunan 200 ü aşkın Tax Free Ofisi'nden birinden Nakit, Kredi Kartınıza aktararak ya da Çek olarak alabilirsiniz.

3) Hangi Ülkeler de Tax Free Geçerlidir?

Geçerli olan Avrupa Birliği Ülkeleri: Avusturya, Belçika, Bulgaristan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Hollanda, Polonya, Portekiz, Romanya, Slovakya, Slovenya, İspanya, İsveç ve İngiltere.

Geçerli olan Dünya Ülkeleri: Arjantin, Avusturya, Belçika, Hırvatistan, Kıbrıs, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Yunanistan, Macaristan, İzlanda, İrlanda, İtalya, Kore, Letonya, Lübnan, Lihtenştayn, Litvanya, Fas, Meksika, Lüksemburg, Hollanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Singapur, Slovenya, Slovakya, İspanya, İsveç, İsviçre, Türkiye ve İngiltere, Tayland.

4) Bu Uygulamadan kimler faydalanabilir?

Bu uygulamadan yalnızca turistler faydalanabilir. Eklemek gerekirse gittiğiniz ülkede oturma izniniz varsa ( özellikle yüksek lisans okumaya giden arkadaşlar için ya da Avrupa' da yaşayan vatandaşlarımız için ) bu uygulamadan faydalanamıyorlar.

5) Tax Free için minimum bir alt limit var mı?

Evet! Vardır. Örnek olarak Almanya için bu tutar 25 Euro dur.

6)Tax Free Ofislerinin yerleri nerededir ?

http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/refund-points/
Bu linkte Her Ülkenin Ofislerinin yerleri, çalışma saatleri yazmaktadır.

7)Almak istediğim üründen alacağım vergi miktarını nasıl hesaplayabilirim?

Ülkeden ülkeye değişmekle birlikte ve kesin olmamakla birlikte şu adres sizin için hesaplıyor
http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/refund-calculator/

8) Hangi Ülkede Hangi Kurallar geçerli bilmiyorum diyorsanız

http://www.global-blue.com/traveller-services/tax-free-shopping/

Sağ tarafta göreceğiniz üzere her ülke için kurallar yazılmıştır
---------------------------------------------

Adios iphone uygulaması:

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >
Yapı Kredi’nin bedavaya çok acayip seyahat ettiren kartı adios’un uygulaması sayesinde seyahate ilişkin her şey artık iPhone’unuzda.
adios uygulaması ile dilediğiniz havayolu ve uçuş destinasyonu için biletinizi satın alabilirsiniz.
adios’un tüm kampanyalarına kolaylıkla erişebilir, seyahat kampanyalarını toplu olarak görerek seyahat planlamanızı buna göre belirleyebilirsiniz. İlgili kampanya üzerine tıklandığında kampanyalı bilet ve paket fiyatları ile katılım koşullarını ayrıntıları ile görebilirsiniz.
Dilerseniz “Havalimanı Bilgileri” linkini tıklayarak tüm Türkiye’deki havalimanı bilgilerine erişebilir, seçtiğiniz havalimanının iç ve dış hatlar geliş-gidiş uçuş bilgilerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. “Atatürk Havalimanı” butonunun yanında yer alan “World Lounge” ikonu üzerinden seçerek adios sahiplerinin ücretsiz olarak yararlandığı Yapı Kredi’nin özel yolcu salonu World Lounge’un krokisine ulaşabilirsiniz.
“Seyahat Ajandam“ menüsünü kullanarak tüm seyahatlerinizi tarihi, notlarınız, fotoğraflarınız ve videolarınız ile kaydedebilir, kendi seyahat ajandanızı oluşturabilir, ajandanızı Facebook, Twitter ve e-mail hesaplarınız üzerinden arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Ayrıca bu uygulama ile aidos karta başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. “Hemen Başvur” linkini tıklayarak Ad-Soyad, T.C.Kimlik No, doğum tarihi, cep telefonu ve e-posta bilgilerinizin girişini yaparak başvurunuzu iletebilirsiniz
---------------------------------------------------------------------------------

Yurtdışında telefonla bedava konuşma rehberi: (İzin almadan başka yerde kullanmayınız):
seyahatteyken en çok yanındakileri arıyorsun. Herkese o ülkenin sim kartını takıp konuşmak inanılmaz ucuza maloluyor. Türkiyeyi ararken de sim kartı internet içeren hatlardan tercih ederseniz ; telefonunuz destekliyorsa voip,skype, viber (iphone) gibi servislerden yararlanarak çoook ucuza görüşebilirsiniz. Bu konuyla ilgili makalem vardı 3-4 sene önce ama kimbilir nerde . Bi ara detay yazıyım bari bedava konuşma için.

Yurt dışından aldığınız Sim kartınız internet içermiyorsa wireless destekli telefonunuzla arama yapabilirsiniz. Ama internet olan yerlerden.
Bu arada iphone; viber, skype, voip gibi hizmetlerin hepsini destekler . Bu konuyla ilgili de yüzlerce uygulaması mevcuttur. Bilmem anlatabiliyomuyum uzakdoğuya gideceklere

ahanda iphone uygulaması olan voip sitesi: türkiyedeki sabit telefonları dünyanın her yerinden; cep telefonunuzla bedava arayabilirsiniz. cepleride 20 kuruş civarına. Bu kıyağımıda unutmayın bi teşekkür edin bari
http://www.nonoh.net/en/index.php

iphone uygulaması:
http://www.nonoh.net/en/mobilevoip.php?phonetype=iphone

buda dünyayı aramak için ücretler. bazı ülkeler gördüğünüz gibi bedava:
http://www.nonoh.net/calling_rates/

nokia symbian veya android içeren basit telefon kullananlarıda unutmadım tabi :

http://www.nonoh.net/en/mobilevoip.php

----------------------------------------------------------------
www.priceline.com Hakkında bilgi

Arkadaşlar zaman zaman forumda priceline hakkında sorular oluyor bende kendi deneyimimi paylaşmak istedim, birçok arkadaşın ciddi olarak işini görecektir. ilgili arkadaş belki ilk sayfaya da eklerse iyi olabilir.

Nisanın 12si new york'da olacağım ve miami uçağım bir gün sonra. Bir gece new yorkda kalmak istedim. Tabi şehir merkezini şöyle hızlıca turlamak için manhattan bölgesinde kalmak en mantıklısı. New york da otel fiyatları genel olarak çok pahalı, hatta hostellerde bile ortak banyolu 4-6 kişilik odalarda tek kişilik konaklama 90 dolara yaklaşıyor. Ben uygun fiyatlı otel rezervasyonu için priceline sitesini ve onu öven yazıları daha önce internette okumuştum.

Bugün midtwon west -times square bölgesinde bulunan The Mansfield Hotel'i 140 dolar gecelik fiyatı ile satın aldım. Normalde bu otelin gecelik fiyatı booking.com 310 usd, expedia 364 usd ve priceline 310 usd. neredeyse %50 lik bir indirim ile otel rezervasyonunu yapmak harika oldu.

Peki bunu yapıyoruz, priceline sitesinde best deal seçeneğine tıklıyoruz bize new yorku 18 bölgeye ayrılmış olarak veriyor. ben 3.5 yıldızlı bir otelde midtown west bölgesinde kalmak istedim ve bunun için ilk olarak 90 usd teklif girdim. Teklif çok düşük olduğundan site ilk olarak bunu kabul etmedi.

Günde sadece bedava bir teklif hakkı olduğundan, yeni bir teklif hakkı kazanabilmek için bir bölgeyi daha teklife ekledim, ancak 3.5 yıldızlı bir otelde kalmak istediğimden seçeceğim bölgede kesinlikle 3.5 yıldız seçeneği olmamalı, bu nedenle ilk olarak coney island bölgesini seçiyorum ve 95 usd teklif yapıyorum, yine kabul etmeyince bu sefer yine 3.5 yıldızlı otel barındırmayan başka bir bölge daha seçiyorum ve teklifi 100 usd yapıyorum. new yorkdda 3.5 yıldızlı oteli olmayan 6 bölge olduğundan her seferinde birini daha ekleyerek bir teklif veriyorum. 125 usda ulaştım ve halen teklifim kabul edilmedi. Bu sefer içinde 3.5 yıldızı olan ve kalmak isteyebileceğim bir bölge daha ekliyorum. ve tabiki times square bölgesini seçiyorum. Eğer teklifim kazanırsa bana midtown west veya times square bölgesinden birini verebilir. Bu nedenle içinde 3.5 yıldızlı otel olan ama kalmak istemeyeceğiniz bir yeri sakın seçmeyin. Bedava teklif şansım azaldığından ve kalmak istediğim başkada bir bölge kalmadığından teklifi biraz yükseltiyorum ve 140 usd giriyorum ve site teklifimi kabul ediyor. neticede anlaşması olduğu bir oteli bana veriyor. otelin hangisi olacağı biraz şans, istediğiniz bölgede istediğiniz yıldızda olmak kaydıyla otelin ismine site karar veriyor. böylece The Mansfield Hoteli 140 usda almış oldum üstelik çok ucuza. kredi kartınızdan işlem netleştiğinde parası hemen kesiliyor ve rezervasyonu iptal edemiyorsunuz.

Amerika bilet kampanyası ile new yorka gidecek arkadaşlar kesinlikle bu siteyi değerlendirsin. oda iki kişilik olduğundan eğer iki kişi gitseydim kişi başı 70 usda gelmiş olacaktı.The Mansfield Hotel
https://www.booking.com/hotel/us/the-mansfield.html

http://www.expedia.com/New-York-Hotels-The-Mansfield-Hotel.h18762.Hotel-Information?chkin=04%2F12%2F2012&chkout=04%2F13%2F2012&rm1=a1&hwrqCacheKey=7d8ca2d6-7843-49de-b4a3-a5ed931f9fa9HWRQ1331830419849&c=5336d5dd-8a3e-4c29-935f-11a1dd5a4dc7&&hashTag=default&rfrr=-30461

https://www.priceline.com//hotel/hotelOverviewGuide.do?key=gzu16v0l&propID=41058&jsk=364b050a354a050a20120315163921ad4020302934&plf=PCLN
-------------------------------------------------------------------------------
Bilet alırken bilmekte yarar var,
"Bagaj hakkı" :
http://www.airline-baggage-fees.com/


-----------------------------------------------------------------
Yurtdışında yabancı dil, konuşma yardımı:
Arkadaşlar gittiğiniz ülkelerde ingilizcesi iyi olmayan yada bilmeyen arkadaşlar nasıl geziyor. İngilizcemiz zayıf ne önerirsiniz. Hemen öğrenip öylemi gidelim?
Hiç gerek yok uygulamyı indirmeniz yeterli
İPHONE İPAD:
https://apps.apple.com/tr/app/seyahat-konusma-k-lavuzu/id497663535?amp%3Bmt=8&l=tr
ANDROID:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.euvit.android.smartphrase.turkish&hl=tr

------------------------------------------------------------------------------------------------
Duty free fiyat karşılaştırma sitesi:
http://www.dutyfreeaddict.com/products


-----------------------------------------------------------------------------------------

Transfer:
oteli seturdan almadıysanız seyahat hattı secure drive sistemine bağlıyor puan kullanmadan transfer işini hallediyorsunuz
oteli seturdan aldıysanız puanları 3 kat değerli kullanarak transfer işini halledebilirsiniz, yada belirttiğimhttp://www.antalyatouristic.com/ firması iyi fiyat veriyor ayrıca arabaları setur un arabası üzerlerinde setur yazısı var.

ayrıca vakıfbank ın blue shutle diy ebir servisi puanları 2 kat değerli kullanarak alınabiliyor tek yön yanlış hatırlamıyorsam 118 tl idi 59 tl puana gelir

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar analizi yaptım, :

KREDİ KARTLARINI VERDİĞİ SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KARŞILAŞTIRMA:

AYRI AYRI TÜM KARTLARI ANALİZ EDEREK BİTİRDİM ARKADAŞLAR

SEYAHAT AVANTAJLARI AÇISINDAN KREDİ KARTI KARŞILAŞTIRMALARI:. (YENİ)
BU İNCELEMEMİN AMACI SEYAHAT KREDİ KARTLARIYLA 500 TL YURTİÇİ, 1000 TL AVRUPA, 2000 TL UZAKLAR kaç tl harcama karşılığında alınabilir KARŞILAŞTIRMA YAPMAKTIR

Kampanya harcamaları %10 puan veren kampanyalar baz alınarak hesaplanmıştır

Adios:
otel rezarvasyonlarında katsayı şu an 2,25- 2,50 arası
uzak destinasyonlar uçak 2,45-3.0 arası
yakın yurtdışı uçak 2,25-2,5 civarı

adiosta çok sık puan kampanyaları yapılıyor,puan biriktirmek çok kolay, puanlar silinmediği içinde uzak destinasyonlar için puan biriktirmek mümkün. Ayrıca eskisi kadar avantajlı olmasada seyahat kampanyaları yapılıyor ve daha yüksek oranlara seyahat etmek mümkün olabiliyor, normal harcamalarda puan biriktirmek çok zor hatta pek mümkün değil.

500 TL YURTİÇİ BİLET :169-350 TL adios puan civarı, ( şu anda 169 tl yurtiçi kampanyası var) yurtiçi avantajlı değil, puanları heba etmeyin, . 1690-3500 TL KAMPANYA HARCAMASI
1000 TL AVRUPA BİLET: 400-440 TL adios puan ( şu anki kampanyada 249 tl puanla avrupanın kayak merkezlerine gitmek mümkün, bir süre önce 199 tl avrupa vardı) 1990 tl-4400 TL KAMPANYA HARCAMASI
2000 TL UZAKLAR BİLET : 677-805 TL adios puan ( şu anki kampanyada 499 tl new york var) 4990-8050 tl KAMPANYA HARCAMASI


vakıf world:
yurtiçi uçak ise kesinlikle tavsiye ediyorum, meblağ düşük olduğu için hizmet bedeliyle beraber adiosla yurtiçi uçak bileti pahalıya çıkıyor, yurtiçinde vakıf avantajlı ayrıca oranları yurtiçi ve yurtdışı uçakta 3 kat değerli, yurtiçi ve yurtdışı otelde 2 kat değerli, puan biriktirilemiyor sürekli ekside kalmalısınız, seyahat kampanyaları çok sık yapılmıyor, yakın zamanda yurtiçi 99 tl, avrupa 169, tüm dünya 399 show yaptı,müşteri hizmetleri sıkıntılı, puanlarınız gününden önce silinebiliyor vs birçok olaya hazırlıklı olun, çok iyi takip gerekli.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 99-166 tl world puan, 990-1660 tl KAMPANYA HARCAMASI
1000 TL AVRUPA BİLET: 333 TL world puan 3330 TL KAMPANYA HARCAMASI
2000 TL AVRUPA BİLET: 666 TL world puan 6660 TL KAMPANYA HARCAMASI


Paraf:
Aslında 4 kat ve 5 kat değerli olarak en iyi oranlar bu kartta fakat kampanyalara ARTIK parafly kart dahil edilmediği için puan biriktirmek çok zor. paraf gününde birkaç ipucu değerlendirilerek vs ayda 30-40 tl puan birikebilir. Manuel puan biriktirebiliyorsanız, ve kanuni olarak alım satım yapabiliyorsanız elektronik bilişim sektörü genelde tek çekim yüzde 2, taksitli yüzde 1 veriyor. Paraf web sayfasında firmaların oranları var, sayfada %2 ve %1 rakamlarını aratabilirsiniz,
(Maliye kayıt dışı alım satımı banka hesaplarınızdan ve tc kimlikten takip ediyor o yüzden satışlarınız ticari mahiyet arz ediyorsa kesinlikle faturalı alım satım olmalı)
Ticari mahiyet arz etme : aynı yılda düşük meblağ bile olsa onlarca alım satım, veya çok yüksek meblağlı birkaç alım satımdır, takibe alınmanızı sağlayabilir)

500 TL YURTİÇİ: 125 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 12.500 tl normal harcama
1000 TL AVRUPA: 250 tl paraf puan, tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 25.000 tl normal harcama
2000 TL UZAKLAR: 500 tl paraf puan tüm sektörlerde %1-2 yok ama % 1 dersek 50.000 tl normal harcama


Maximiles:
Kampanya pek yapmıyor , yapsada kampanya şartlarında: kampanyada kazanılan puanlar maximilesta kullanılamaz ibareleri görüyorum, oranlar düşürüldü,Maximiles ile yaptığınız 150 TL'lik alışveriş size 1 MaxiMil biriktirir. Alışveriş başına azami 67 MaxiMil kazanılabilir. Alacağınız bilet bedeli yurtiçinde maximile eşittir Yani 500 tl bilet alacaksanız 500 maximiliniz olmalı
basit bir hesapla 500 tl yurtiçi bilet için x150=75.000 tl harcama gerekiyor, 75.000 ulaşmak için her alışverişiniz 10.050 tl yi geçmemeli çünkü alışveriş başına maximum 67 maximil kazanma kuralı var

500 TL YURTİÇİ: 500 tl maximil 75.000 normal harcama
1000 TL AVRUPA: 666 tl maximil (avrupada miller 1,5 kat değerli). 99.900 Tl normal harcama
2000 TL UZAKLAR: 1000 tl maximil (uzaklarda miller 2 kat değerli) 150.000 TL normal harcama


miles and smiles:
alışverişle mil kazanımı aşırı derecede düşürüldü, eskiden bire bir mil verirken şu an genel sektörlerde 10 a 2 mil, ana sektörlerde 10 a 5 mil veriyor, artı verdiğiniz havalimanı vergiside cabası, gergin, soğuk müşteri hizmetleri, yüksek ve iptal edilmeyen aidatlar, ve kartınızın limitlerinin size sorulmadan aniden düşürülmesini istiyorsanız bu kart size göre :) ( Benim hiç gecikmeye düşmeyen kartımın limitini kuyumcu harcaması yapıyorum diye 2000 tl ye düşürdüler), anında iptal ettim tabi.
aylık çok yüksek harcaması olan arkadaşlar THY BUSİNESS VEYA COMFORT bilete upgrade için kullanabilir, diğer türlü vergi ödeyerek bilet almak bizim gibi bedavacılara göre değil Diğer kartlarla aldığınız thy biletlerini, Thy miles and smiles kartınıza işletip mil kazanmayı unutmayın

Aşağıdaki mil değerleri hesaplamaları için kaynak:
https://www.turkishairlines.com/tr-tr/miles-and-smiles/

classic miles and smiles kart kart ve standart shop and miles kredi kartına göre hesaplama yapılmıştır, daha üst sınıf kartlarda mil gereksinimi yarı yarıya kadar azalabilir, ama bence en yüksek sınıf kartnız olsa bile mil kazanmak çok zor, ve vergi ödüyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: THY limitli kapasite ekonomi sınıfı yurtiçi biletler için gereken mil : 7500 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 15.000 TL + 70 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 37.500 TL+70 TLHAVALİMANI VERGİSİ
1000 TL AVRUPA BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı avrupa biletler için gereken mil : 20.000 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 40.000 TL + 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 100.000 TL+ 300-350 TL HAVALİMANI VERGİSİ
2000 TL UZAKLAR BİLET:THY limitli kapasite ekonomi sınıfı AMERİKA-UZAKDOĞU biletler için gereken mil : 50.000 mil,
ana sektörler (market,akaryakıt,elektronik vs için) gereken harcama 100.000 TL + 700-1000TL HAVALİMANI VERGİSİ,
diğer sektörler için gereken harcama 250.000TL+ 700-1000 TL HAVALİMANI VERGİSİ


Wings
Her 1 tl ye 1 mil veriyor, 500 tl bilete yaklaşık 50.000 tl harcama gerekiyor çok yüksek fiyatlı biletlerde kullanılabilir çünkü bilet fiyatı arttıkça gereken mil nispeten fiyat artış oranından daha az oranda artıyor, örnek aşağıda
https://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama
kazandığınız milleri %1 değerli kullanarak anlaşmalı restaurantlarda, otellerde, anlaşmalı çeşitli üye işyerlerinde kullanabilirsiniz 100 tl lik yemek için 10.000 mil gerekiyor yani 10.000 tl harcama.
https://www.wingscard.com.tr/wings-style
Bu kadar yüksek harcama yapılması gerekmesine rağmen harcamalarınız ticari olarak algılanırsa ceza olarak 10 tl ye 1 mil kazanmaya başlıyorsunuz ve yılda max 80.000 mil kullanabiliyorsunuz.

500 TL YURTİÇİ BİLET: 47.538 TL harcama
1000 TL AVRUPA BİLET: 76.980'TL harcama
2000 TL UZAKLAR BİLET: 139.247 harcama. bilet fiyatı 5000 tl olsaydı gereken mil 163236 olacaktı yani çok yüksek fiyatlı biletlerde nispeten avantajlı, fikir almak için aşağıdaki linke bakınız:


https://www.wingscard.com.tr/wings-info/mil-programi/mil-puan-hesaplama

Not : Donanımhaber adios konusu dışında haber verilse dahi kullanılamaz. Bazı yazılar benim yazılarımdır, bazıları üstadların bana gönderdiği veya konuda paylaştığı yazılardan alıntıdır.
--------------------------------------------------------------------
OTEL VE ŞEHİR GEZİ REHBERLERİ İÇİN:
GEZİ REHBERİ KONUMUZ:
https://forum.donanimhaber.com/m_55830653/tm.htm

---------------------------------------------------------------------------------------------

Bedava Seyahat rehberimiyiz: eveeeet


Konuya katkılarınızı bekliyoruz arkadaşlar

tags: adios kart, adios card, yapı kredi, worldcard, worldkart, yapıkredi, yapı kredi internet bankacılığı,world card, world kart, world kart kampanyaları, adios kampanyaları, adios kart kampanyaları, adios kart avantajları, world kampanya, world, Adios card , adios kart, adios kart kampanyaları, avans puan, seyahat, seyehat, gezi, gezilecek yerler, gezisi, uzakdoğu, bangkok, dubai, tayland, singapur, hong kong, avrupa, balkanlar, balkan, phuket, puket, hollanda, antalya, otel, hotel, limak, cornelia, setur,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 24 Ekim 2017; 12:25:27 >

Bugün arayarak 23 Haziran seçimlerine denk gelen ve puanlarla aldığım tatilimi iptal ettirmeye çalışacağım. Zira devir artık tatil yapma dönemi değil her geçen gün yok ol...
Yoruma Git
Yorumun Devamı macnair - 4 yıl +23
Bu forumda yüzlerce kez müşteri hizmetlerini aramayın diye söylendi ama maalesef hala aranıyor.

Müşteri hizmetlerini arayanlar yüzünden ne kombolar gitti forumda...
Yoruma Git
Yorumun Devamı dembe7 - 6 yıl +16
arkadaşlar merhaba,

bende adios premium kartım ile olan 3 yıllık birlikteliğin bu yılki kart aidatını iade etmede puan ile ödeme seçeneği dışında bir kolaylık sağlamadıkları ve puan biri...
Yoruma Git
Yorumun Devamı elegance48 - 3 yıl +13
M
12 yıl
Yarbay

valla ben singapur değil malezya havayolları ile tek sefer gidiş dönüş toplam 35 günlük tur hazırladım kendime. ara uçuşlarla toplam 14 kez uçağa biniliyor ve 31 gece otelde konaklama ile hepsi toplam 3600 TL tuttu. üstelik gittiğim yerlerde sizin belirttiğiniz singapur, phuket ve bangkok dışında dışında 11 şehire daha gideceğim. hatta gideceğim yerler şunlar sırasıyla

Kuala Lumpur, Malezya
Shenzhen, Çin
Makau
Hong Kong
Singapur
Phuket, Tayland
Chiang Mai, Tayland
Pattaya, Tayland
Hanoi, Vietnam
Ho Chi Minh City, Vietnam
Phnom Penh, Kamboçya
Siem Reap, Kamboçya
Koh Samui, Tayland
Bangkok, Tayland

düşünün onca yere gidiliyor ve 3600 TL. sizin belirttiğiniz 8 günlük tur bedeli olan 4874€'nun çok uçuk bir miktar olduğunun farkındasınızdır umarım


Bu mesaja 1 cevap geldi.
V
12 yıl
Yarbay

o kadar puan kazanacak kadar zengin olsam uzakdoguya gitmek icin 3'un 5'in hesabini yapmazdim


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
12 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

hocam hayır sadece singapur airlines in sitesine girip 3 destinasyonun uçak fiyatlarını topladım. tur bedeli değil. istanbul dan gidiş geliş dahil sanırım topladığınız fiyatlara. zaten amaç burda o düşük bu yüksek fiyat karşılaştırmak değil. kampanyadaki fiyatlara otobusle bile gidemezsiniz uzakdoğuya


Bu mesaja 3 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: bilgisayars

hocam hayır sadece singapur airlines in sitesine girip 3 destinasyonun uçak fiyatlarını topladım. tur bedeli değil. istanbul dan gidiş geliş dahil sanırım topladığınız fiyatlara. zaten amaç burda o düşük bu yüksek fiyat karşılaştırmak değil. kampanyadaki fiyatlara otobusle bile gidemezsiniz uzakdoğuya


o zaman daha da fena ama siz o şekilde uçak bileti fiyatlarına bakmayın derim.

neyse kampanyadaki fiyatların uygunluğuna en ufak bir lafım yok zaten. cidden uygun ama yüksek miktarlarda puan kazanabilenler için uygun. avans puanı çekip de geri ödeyemezseniz katbekat daha fazlasını ödemek zorunda kalıyorsunuz. daha çok bir işyeri sahibi olan ya da çok masraf, alışverişi olanlara uygun bir kampanya.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
12 yıl
Yarbay

fiyatlar enfes.. ama bu kadar worldpuanımı 5 gün tatile vermem. vatan bilgisayarın kampanyasını beklerim .

Metro'nun kdv kadar worldpuan kampanyasını birinizde şuraya yazmadınız beler alacaınız olsun


Bu mesaja 2 cevap geldi.
K
12 yıl
Yarbay

30 günlük plan yapmanın bir riski yok mu? Hava yollarında bir aksaklık sonucu bütün rezervasyon tarihleri ve uçuş gün ve saatleri telafisi mümkün olmayacak şekilde cozulmuyor mu? Esneklik söz konusu mu özetle?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
12 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: sioux

fiyatlar enfes.. ama bu kadar worldpuanımı 5 gün tatile vermem. vatan bilgisayarın kampanyasını beklerim .

Metro'nun kdv kadar worldpuan kampanyasını birinizde şuraya yazmadınız beler alacaınız olsun

hocam yazılmıştıhttp://forum.donanimhaber.com/m_40451939/mpage_1/key_/tm.htm

forumdan kaçarmı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sahibitanıdık -- 2 Ekim 2010; 16:17:17 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.
S
12 yıl
Yarbay

hee haklısın valla bende şaşırmıştm zatenD
12 yıl
Teğmen

kampanyada kart sahibi soyisim benzerliği olmayanda yararlanabilirmi acaba?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: kalpakci

30 günlük plan yapmanın bir riski yok mu? Hava yollarında bir aksaklık sonucu bütün rezervasyon tarihleri ve uçuş gün ve saatleri telafisi mümkün olmayacak şekilde cozulmuyor mu? Esneklik söz konusu mu özetle?


elbette esneklik var hocam. üstelik hava muhalefeti gibi bir durum söz konusu olamaz. ekim ortasından itibaren muson yağmurları bitiyor. hava hep açık ve sıcaklık gündüz 35 akşam 25 derece civarı. ayrıca uçuşların çoğu günlük tek sefer değil. o an uçakta bir problem olsa bir sonraki uçağa aktarırlar 3-4 saat zaman kaybından başka birşey olmaz.B
12 yıl
Yarbay

1.derece yakınlarınız için de bilet alabiliyorsunuz.

benden tavsiye bir tane de play club özellikli world kart çıkartın.. onunla %25 kampanyalarından yararlanıp puan toplayın, sonra da o puanları buraya aktarın.

1.derece yakınlarınıza da aynı karttan çıkartın,çünkü onların puanlarını da kendi kartınıza aktarma şansınız var..

aidos'un bu avans puan kampanyalarıyla sadece bu sene 2 kere yurtdışı, 1 kere de yurtiçi uçuş yaptım..inanılmaz güzel bir kart..

kullanmasını bilenlere kesinlikle tavsiye ederim..

geçen gün de Nişantaşı City's'de bir filmin ön gösterimine 2 kişilik davetiye kazandım, mısır ve içeceğe kadar düşünmüşlerdi :))) filmin altyazısında sorun olunca 2 kişilik AFM davetiyesi verdiler. ayrıca o akşam Wall Street filmini de yine aynı sinemada bedava izlettiler..

yani tek kelimeyle mükemmel bir kart bu Adios :)))))


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

kart sahibinden başkası yararlanabiliyormu acaba

@mene

hocam hayırdır dünya tutunamı çıktınız. bide 3600lira sadece uçakmı yoksa oteller vs. dahilmi?


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

kart sahibinden başkası yararlanabiliyormu acaba

@mene

hocam hayırdır dünya tutunamı çıktınız. bide 3600lira sadece uçakmı yoksa oteller vs. dahilmi?


şöyle özet geçeyim:
1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek


Bu mesaja 4 cevap geldi.
S
12 yıl
Binbaşı
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

kart sahibinden başkası yararlanabiliyormu acaba

@mene

hocam hayırdır dünya tutunamı çıktınız. bide 3600lira sadece uçakmı yoksa oteller vs. dahilmi?

metintekin hocam kart sahibinden başkasıda yararlanabiliyor ben eşim ve 6 yaşındaki oğlum hep beraber seyehate çıkıyoruz


Bu mesaja 5 cevap geldi.
Q
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Mene


şöyle özet geçeyim:
1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek

pattaya çok pis batakhane bi yer bence listeden çıkarın.
kuzeydeki chang mai yi tavsiye ederim.tai den veya air bankong tan ucuz bilet bulmak mümkün.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: Qantas


quote:

Orijinalden alıntı: Mene


şöyle özet geçeyim:
1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek

pattaya çok pis batakhane bi yer bence listeden çıkarın.
kuzeydeki chang mai yi tavsiye ederim.tai den veya air bankong tan ucuz bilet bulmak mümkün.


hocam daha önce 2 kez gittim 3.kez gidiyorum gayet iyi biliyorum heryeri merak etmeyinizK
12 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

kart sahibinden başkası yararlanabiliyormu acaba

@mene

hocam hayırdır dünya tutunamı çıktınız. bide 3600lira sadece uçakmı yoksa oteller vs. dahilmi?


şöyle özet geçeyim:
1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek

Hocam 3600 TL'ye tüm masraflar dahil mi yaa? Yeme icme,gittiginiz ulkedeki gezi masraflari,muze vs ucretleri,sehir ici ulasimlar vs... Biraz daha detayli yazar msn?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
12 yıl
Yarbay

quote:

Orijinalden alıntı: karaelmaslim


quote:

Orijinalden alıntı: Mene

quote:

Orijinalden alıntı: metintekin

kart sahibinden başkası yararlanabiliyormu acaba

@mene

hocam hayırdır dünya tutunamı çıktınız. bide 3600lira sadece uçakmı yoksa oteller vs. dahilmi?


şöyle özet geçeyim:
1100 TL Malezya hava yolları ile aktarmasız direkt istanbul~kuala lumpur gidiş dönüş uçak bileti
1300 TL ülkeler arası vergileri herşeyi dahil uçak biletleri (bunlar toplam 12 uçuş)
1200 TL 31 gece konaklama

toplamda 3600 TL yapmakta. mesela singapur ve hong kong pahalı olduklarında orada hostel tarzı yerde kalacağız ama diğer yerlerde en kötü 3 çoğunluğu 4 yıldızlı oteller. misal pattaya'da kalacağımız otel öyle ki odanın büyüklüğü 60m2. ev gibi mübarek

Hocam 3600 TL'ye tüm masraflar dahil mi yaa? Yeme icme,gittiginiz ulkedeki gezi masraflari,muze vs ucretleri,sehir ici ulasimlar vs... Biraz daha detayli yazar msn?


olur mu canım o kadar. abartmayalım dediğim gibi sadece uçak + otel masrafı bunlar. hiç bir turda zaten sizin yeme içmeniz, gezi masraflarınız dahil değil. tur firması ile giderseniz benimkine göre avantajı havalimanı~otel transferlerinin de dahil olması. ha bir de ilk günü panoramik şehir turunu bedavaya verirler sonrası onlarda da paralı. ama bu çok önemli değil çünkü yurtdışında (özellikle tayland için söylüyorum) taksi çok ucuz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
12 yıl
Teğmen

Ben de 2 hafta önce adios ile Bangkok bileti aldım. 73.000 puana 1.132,75TL lik bileti bedava aldım:) Otelleri Agoda'dan ayarlıyorum orada en ucuz fiyat garantisi var.Bir de adios ile aldığınız için hem3 taksit hemde %5 indirim var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.