Zamanında çok denemiştim ayarları, Passthrough sağlıklı geçişe izin vermiyor. Bazen atmos izin veriyor bazen vermiyor. Örnek , Netflixte atmos olan bir içerik atmos olarak soundbarda oynatırken, disney de atmos içeriği Dd+ olarak oynatıyor. Sağlıklı çalışsa o zaman dediğiniz olur. |
Streaminglere pek dikkat etmedim ama kodiden bazen atmos iletmiyor. Tv yi kapatıp açınca düzeliyor. Ama çok sık olmadığı için çok dert etmiyorum. Bu arada Z9x de denemiştik sorunsuz çalışmıştı. |
Açıkcası zidooyu bir tek tvnin hdmina takıp passthrough yapmayı denemedim. Onu hep soundbara takmıştım. Kullanım senaryomda dizi ve filmler için nas ve zidoo var. Günlük kullanım, ip tv için Apple Tv 4K kullanıyorum. Bunları da kolay olsun diye soundbardan geçiriyorum. Shiled bu senaryoda kullanımı az olduğundan hep tvnin hdmina kalmıştı. Kodi ve kodinerds de iletmeme durumu bende de oluyor. Hdmiları tv de gelişmiş formata ayarlıyorum. Audio Output mode bende iki ayar var. Biri dd diğeri dd+ Panel : 75xe9405 Zidooyu düz hdmida denemek lazım👍 |
En güzeli bölücü arc ve e-arc illa bir yerde su koyveriyor |
Bölücü dediğimiz splitter mı? Bu mudur? https://www.amazon.com.tr/dp/B083JVPXDY?ref_=cm_sw_r_apin_dp_4KW1A6REBDHMCZPS4AE2" data-href="http://HDMI Splitter 1x2 4K 60Hz 1080P 120Hz 4:4 HDR D-o-l-b-y Vision Atmos Ölçekleyici 4K 1080P, Firmware Yükseltme HDMI 2.0 Splitter 6.5 cm² çıkış HDCP2.2 PS5 Ölçekleyici EDID Anahtarı, USB SP, ESD, Mini Kasa 12H2https://www.amazon.com.tr/dp/B083JVPXDY?ref_=cm_sw_r_apin_dp_4KW1A6REBDHMCZPS4AE2">http://HDMI Splitter 1x2 4K 60Hz 1080P 120Hz 4:4 HDR D-o-l-b-y Vision Atmos Ölçekleyici 4K 1080P, Firmware Yükseltme HDMI 2.0 Splitter 6.5 cm² çıkış HDCP2.2 PS5 Ölçekleyici EDID Anahtarı, USB SP, ESD, Mini Kasa 12H2https://www.amazon.com.tr/dp/B083JVPXDY?ref_=cm_sw_r_apin_dp_4KW1A6REBDHMCZPS4AE2 |
Yahu aldım dedin ya vermiştim linkini |
Ben bunu hiç almadım ki :) Daha doğrusu ihtiyaç duymadım. Ertuğrul abi boşuna demiyor yaşlandın bence sen :)) |
Allah Allah kime önerdik yahuu aldım dedi bunuyoruz herhal |
|
Evet almayacağım, bu şekilde kullanmaya devam👍 |
Ben de kendim için öyle düşünüyorum. Üzülerek söylüyorum ki bağlanan maaşın adı "yaşlılık aylığı " 😀 |
Eee bana " Yaşlandı bu " derken iyiydi.Ne oldu şimdi, acı gerçekle sende yüzleştin yaşlı kurt... ![]() |
Cinemaximum'larda bir ara "50 yaş üstüne indirimli sinema bileti" kampanyası vardı. Duyunca sevinsem mi üzülsem mi bilememiştim. İndirim güzel de, birdenbire "yaşlı" kategorisine girmek kötü be yav ![]() |
takılmayacaktım ben emeklilerle sonum bak ne oldu![]() |
Valla karar senin. Ya bizim gibi teknoloji aşığı emeklilerle takılır ve hayattan keyif almaya devam edersin. Ya da klasik emekliler gibi hergün takvim gazetesinin emekliye zam haberlerini okur ve ardından bulmaca çözersin... ![]() |
Taze(!) bir EYT emeklisi olarak, yıllar öncesinin "Ev Sinema Ses Sistemleri" ve "Stereo Ses Sistemleri" müdavimleri hep akranmışız demek ki. Kendi adıma konuşacak olursam, cihaz değiştirme hızım yaşla orantılı olarak düşse de, yeni cihazların kullanma klavuzlarını okumak yavaştan zül gelmeye başlasa da, ses ve görüntü sistemlerindeki yenilikleri takip etmek hala zevk veriyor. Yanlız en bozulduğum, tek bir piksel için bile onca para ve vakit harcadıktan sonra, artık gözümdeki gözlük olmadan hiçbirinin bir anlamı olmaması. Kulak konusunda bir fark yok diye düşünüyorum ama, belki de sadece ben öyle düşünüyorum :) |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı > Bu mesaja 1 cevap geldi. Cevapları Gizle
Bu mesajda bahsedilenler: @I.K.