Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
91
Cevap
0
Tıklama
177
Öne Çıkarma
Cevap: Yerli araba prototipi Gebze'de değil, ALMANYA'da üretiliyor! (5. sayfa)

A amadeus99
geçen hafta (8773 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: muhalif13

Volvo Opel içi boş sadece marka isimleri satıldı. Patent yok yani. Alanlar da kendi platformunu kurdu. Sadece marka adı satıldı. MG gibi. Malum Türkiye de satılıyor.

Proje baştan hatalı başladı bence önce A ve B sınıf araçlar sonra C SUV yapılmalı idi.

Fabrika inşaatı devam ederken tabiki Gebze de üretilemez. Gebze de seri üretim yapılacaktır.

Bunlar prototip araç bir çok üretilip testi yapılacak. Hatalar giderilecek. Markalar bile prototip araçları atölyede ayrı yerlerde üretir. Bundan daha doğal ne var.

Elektrikli araçlar daha yolun başında şahsen istesem de alamam. Şarj edecek yerim yok. Şahsi Otoparkım yok. Aracı sokağa ilk bulduğum yere bırakıyorum.

Ben hibrit araçlarda gelecek görüyorum. 0.5 yada 1 litre de olsa şarj edecek bir motor olması daha makul olacaktır. İlerde değişir batarya olur Shell BP vs de gider 5 dakikada değişir o zaman mantıklı olur.

Elektrikli araçların en iyi tarafı motor bakım değişim vs derdi yok. Fakat batarya ne kadar dayanır ne kadar fiyata değişir soru işareti.
Volvo'nun satışında tüm patentler alındı. Opel'de ha keza alındı lakin işe yarar pek bir şey yok.

Teknoloji transferi yapıldı. Geely volvoyu ayrı marka olarak konumlandırdı ve korudu ama Çin'de satılan volvoları kendi tesislerinde ürettiler.

Zaten 2020'de tamamen birleştiler. Konu hakkında en ufak bir bilginiz yok, biliyor gibi yazmışsınız.

Sorun parçanın nerede üretildiği deği, Almanya'da üretilip yollanmışken açıkça yalan söylenmesi. Umrunda mı sanmam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 22 Temmuz 2021; 9:12:36 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A AcarPlayer
geçen hafta (2 mesaj)
Hyundai markası da kuruluşundan yıllar sonra 2003 yılında Almanya’ya Rüsselsheim’a Ar-Ge merkezi kurdu ve büyük bir atılım yaptı ilim nerdeyse oraya gitmek lazım bence çok mantıklı bir şey yapmışlar üretim yeri Türkiye olacaksa bunda bir problem yok< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: sunshinematthewİ infom@n
7 gün (7562 mesaj)
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="tr" dir="ltr">Wc’nin yanındaki yazıyı okumak yeterli. <a href="https://t.co/a9SruL1Lz9">pic.twitter.com/a9SruL1Lz9
&mdash;</a> Erhan Sarıgül (@erhnsarigul) <a data-test="test" rel="nofollow" style="word-wrap: break-word;" target="_blank" onclick="return dhExternalLinkRedirect(this)" href="/ExternalLinkRedirect?module=pgdcode&url=https://twitter.com/erhnsarigul/status/1417447645854019584?ref_src=twsrc%5Etfw" data-href="[link=https://twitter.com/erhnsarigul/status/1417447645854019584?ref_src=twsrc%5Etfw%22%3EJuly]https://twitter.com/erhnsarigul/status/1417447645854019584?ref_src=twsrc%5Etfw">July 20, 2021</a>> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script></p>
U ugah6aiw
7 gün (1393 mesaj)
maaşlı troll yazdıklarının tamamı yalan... akp gençlik kollarında maaşl troll olduğunu görüyoruz... profili kapalıymış... senin ki açık mı ?... trolliçe mi trollbot mu?...


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @muhalif13

U ugah6aiw
7 gün (1393 mesaj)
dolandırılmaktan hoşlanmamaktan daha doğal ne olabilir... siz yalanları yemeye doyamazsınız...
Bu mesajda bahsedilenler: @Adorer

U ugah6aiw
7 gün (1393 mesaj)
%100 doğru... gerçekler her zaman ortaya çıkar...
Bu mesajda bahsedilenler: @ali_ihsan21

M muhalif13
7 gün (2463 mesaj)
Başka bir tarayıcı ile login olmadan girdim. Evet profilim açık.

Buradan bile okumadan iftira atıldığı belli. İşine gelmeyen herkes sizin için maaşlı trol. Kişi kendinden bilir işi.

Bu son zaten muhatap almam hata. At gözlüklü ön yargıları olan kişiler değişmez.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ugah6aiw

B berkerx
7 gün (668 mesaj)
Alman malı oluyor. sen mavi yakalık yapıyorsun sadece.
Bu mesajda bahsedilenler: @xxl567

S Server.Bedii
6 gün (60 mesaj)
Benim anlamadığım bu iddianın doğru olduğunu nereden anladınız? Bir bilgi,belge, fotoğraf vs. var mı?

Tweet silinmiş galiba göremedim ama bir şeye bu kadar çabuk inanılır mı? Sonra koyun akpartililer oluyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

P pej
6 gün (729 mesaj)
Elektrikli araba üretilmesi doğru karar ama RTE her zamanki gibi işi siyasi şova dönüştürmeye çalıştığı için süreç yalan yanlış ilerliyor. İlk üretilen arabaların da devlet tarafından (oldukça pahalı fiyatlar olabilir m,?) alınması sözünü verdi.

Ancak üretilen lüks modellerin AB de satılma şansı istenilen sıkı emniyet koşulları ve tam teşekküllü bakım tesisleri ihtiyacı nedeni ile çok düşük. İlk ürettiğimiz uçak olan Hürkuş ancak seneler sonra dış havaalanlarında kullanım izini alabildi. Tabii bu gecikmeyi yandaş basın ve bazı cahiller dış güçlerin engellemesi olarak ta açıklayacaktır, Devrim arabasını Koç'un engellediği saçmalığı gibi.

Türkiye de iç pazarda zaten bunları muhtemel yüksek fiyatları ile satma olasılığı düşük. Daha önce Türkiye'de üretilmiş elektrikli Renault araba bile tek tük, o da ancak bazı belediyelere, satılabildi. Yaygın şarj istasyonları eksikliği ayrı bir konu.

Halbuki Çinlilerin şu anda yapıp başarılı olarak sattıkları gibi halkın alabileceği ucuz arabalar ve şehir ulaşımında kullanılan minibüs ve otobüsler ile başlasalardı çok daha iyi başarı ve devamlılık şansı olurdu.
Yani ancak AKP 2023 seçimlerinde iktidarda kalırsa bunun devlete satışını yine vatandaşın vergi paraları ile yapabilecekler. Ancak seçimlerde çok büyük olasılık ile AKP gideceği için bu devlete ballı satış büyük olasılık ile gerçekleşmeyecek. Ama makul fiyatlar ile devletin alması da mantıklı olur.

Yani , doğru olan elektrikli araba üretimi, RTE propoganda amacı için yanlış/pahallı modeller seçilmesi sebebi ile göreceksiniz duracak. Tabi bu yararlı projeye devam edecek birilerini bulacaklardır ve bulmaları da gerekir.
Bunu gören ortaklardan İnan Kıraç/Karsan çekildi ortaklıktan.
A amadeus99
6 gün (8773 mesaj)
Kendi servis ettikleri fotoğraflarda arkada tüm tabelalar almanca.

Üstüne yapan firmada çalışanlar tweet attı burada yapıldı diye.

Rezillik artık haliniz. Nasıl inanmışlarmış..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amadeus99 -- 23 Temmuz 2021; 10:1:41 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Server.Bedii

K kurt.kaya
6 gün (332 mesaj)
Ucuz işgücü için Almanya yı tercih etmişler.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


B BlackGhost12 Konu Sahibi
5 gün (2657 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Server.Bedii

M mafaky
dün (4037 mesaj)
Diğer fotolar konusunda bir iddiam yok ama sağ alt köşedeki, beyaz kaportalı ve üzerinde 2 kişinin çalıştığı araç kesinlikle Almanya'da değildir. Burası, Gebze'de TOGG Merkezi yakınlarında kurulmuş, Almanya kökenli EDAG Firması'nın mini tesisidir. 2020'de açılmıştır ve gerçekten de şu anda ana müşterisi TOGG'dur. Burada çalışanların (teknik elemanların) bir bölümü de zaten Alman'lardır. Bu açıdan, duvara takılmış tabelaların da Almanca olması anlaşılabilir. Ancak burada Türk personelinin de bulunduğu açısından, Türkçe tabelaların da olmaması bana göre ihmal ve saygısızlıktır.

Bkz.:
https://tr.edag.com/tr
T trakyAli-1986
dün (6644 mesaj)
Türkiye nin enerji politikasını anlatan güzel bir video..

https://www.instagram.com/tv/CRDqYZpnpAj/?utm_medium=copy_link< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.