Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 1 misafir
1451
Cevap
44553
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cevap: Yeni Nesil Qd-Oled Monitörler (74. sayfa)
[
23 sa.
Yarbay

Neydi ki sıkıntı? İlk kez alışveriş yapmış oldum. Vatan vardı 2. seçeneğim. Ama o da satış sonrası kötü diye yazı tura attım buradan aldım.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @samtual
S
13 sa.
Çavuş

Valla hocam tr’de mal alıpta sıkıntı yaşamayacağın herhangi bir firma yok. Memlekette herkes kendi kanunlarını işletiyor. Adamlar bir malı satana kadar arkasındalar. Sonrası tamamen karambol. Birazcık amazon iyi bu konularda. Ona da iyi iyi derken nazar edecez gümleyecek gibime geliyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

2
13 sa.
Teğmen

Amazon Müşteri temsilcisi ile konuştum bugün g80sd için stok belirsiz ama eklenmesi için talepte bulunduk öncedende eklenme talebi yapıldı bu ürün için kısa zamanda satışa gelebilir dedi.
Yani bizim talep haricî talepte bulunmuş tr için böyle söylendi.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
J
13 sa.
Yüzbaşı

E
12 sa.
Onbaşı

hocam hayırlı olsun güzel incelemeniz için ayrıca teşşekürler bende bir kaç olumsuz yorumdan sonra kumarmı oynuyoruz acaba diye tereddüt etmiştim sizin inceleminiz biraz rahatlattı


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
[
10 sa.
Yarbay

Sağolun. Ancak daha sonraları da şunları ekledim, webde gezme, yazı okuma, office uygulamaları için tavsiye etmiyorum.

Daha önce 4k kullanmamış birisini rahatsız etmeyebilir. mesela babam hala 1080p ekranda office kullanıyor. hayret ediyorum. ondan bu dediğim de geneli kapsayan bir kural değil.

Ben katlanamadım ama 4k'dan 2k'ya inmeye. oyun amaçlı almıştım. o konuda mükemmel. ama geri kalan her şeyde kötü geldi bana. 2k olduğundan ve mat kaplamanın da etkisiyle olsa gerek. yazılara katlanamıyorum ve şuan monitörü neredeyse sadece yazı okumak için kullanıyorum aldığımdan beri. günde 1 saat civarı sadece oyun oynuyorum.

4k ips ekran siparişi verdim. her monitörü kendi kullanım alanına göre kullanırsam sorunum çözülür. Ama 1 monitör kullanacak olanlara 4k 32" oled versiyonu tavsiye ediyorum kesinlikle.

Sonuç olarak pişman değişim şuanki kararımdan. Sadece 2. 4k ekranı almayı erkene çekmiş oldum.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ewerer1
2
10 sa.
Teğmen

4k mantıklı da bekle bekle kafayı yicem çıkıyorsan çik diyorum artık yok bizimki 2 k lar gelir öyle cikar iade yapmak istemiyorum yazık sonuç ta git gel kargo masrafı çıkarmak istemiyorum amazona😅< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
[
10 sa.
Yarbay

geçen 4 gün geri sayım paylaşmıştı birisi. 4 gün doldu mu


Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @27shaco27
C
9 sa.
Teğmen

Geri sayım monitörün çıkışını değil kulaklık kampanyasının bitişini gösteriyor.samsung sitesine girip bakmıştım< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
2
9 sa.
Teğmen

Hiç görmedim inanaki nerde yazmıştı 😅😂< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
C
6 sa.
Yarbay

R
6 sa.
Yarbay

N
6 sa.
Yüzbaşı

Bumu iyi yoksa yeni çıkıcak G8 32 oled mi< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @R-10
S
3 sa.
Çavuş

Amazonda da satıcı OverGame 52.348 TL altı taksit ilgileniyorsanız arkadaşlar..


Bu mesaja 1 cevap geldi.
[
3 sa.
Yarbay

windows ölçeklendirmeyi %125 yaptım. gözüm rahatladı samsung g6 oledde. demek ki 4k olsaymış %100 ölçekte gayet sorunsuz kullanacakmışım. ondan tekrar ediyorum ve tavsiyemi daha detaylı yazıyorum, hatam varsa da düzeltiyorum,

tek amacınız oyun oynamak değilse ve daha önce 4k ekran kullanıyor idiyseniz g6 almayın g8 alın. g6 alırsanız %125 ölçekleme ile kullanmanız gerekir 4k'daki netliğe ulaşmak için. bu da her şeyi büyüteceğinden ekrana bir şeyleri sığdırmak zorlaşır.

tek amacınız oyun oynamak değilse ve daha önce 4k kullanmadıysanız ve 4k HDR film/dizi izlemeyecekseniz g6 almanızda çok sakınca olmaz. biraz text fringe olur ama beni rahatsız ettiği kadar etmez sizi. en kötü 1. maddedeki gibi %125 ölçekleme ile kullanırsınız.

tek amacınız oyun oynamaksa ve daha önce 4k kullandıysanız g6 almanızda sakınca yok.(bu ben oluyorum. 2. ekranım 4k ips olacak diğer işler için, film ve dizi için oled TV var). g8 de alabilirsiniz daha da güzel olur rekabetçi oynamıyorsanız.

amaçlarınızdan biri 4k HDR film/dizi izlemekse G8 alın. g6 HDR olarak g8 ile aynı olsa da düşük çözünürlük ve küçük ekran film ve dizi izlerken 32" 4k'daki hazzı vermez.son olarak, eğer monitörlerden anlıyorsanız tavsiyemi çok ta dikkate almayın. Ne ile karşılaşacağınızı az çok tahmin ediyorsunuzdur. Ben çok sıra dışı bir şeyden bahsetmiyorum. g6 ve g8'i diğer markaların modelleriyle değiştirerek aynı kapıya çıkabilirsiniz.

Bana biraz sıra dışı gelen tek şey 2k + text fringe kombosunun yazıları "bana göre" katlanılmaz hale getirmesi oldu.L
3 sa.
Yüzbaşı

G8’den hala haber yok ya.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

H
3 sa.
Teğmen

İtopya üzerinde de 51.027,10 TL'den satılıyor, az stok yüksek talep bakalım fiyatları nerelere kadar gidecek...

< Resime gitmek için tıklayın >

ilave;

ASUS 31.5" ROG Swift OLED PG32UCDM 240Hz modeli tekrar stoklara girmiş, bekleyen arkadaşlar bakabilir< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HERKESE BENDEN CAY -- 24 Haziran 2024; 20:41:58 >


Bu mesajda bahsedilenler: @sniktwolverine
E
3 sa.
Onbaşı

benim pek ofis işleri ile alakalı işim olmaz oyun için aldımda ilk defa bende oled deniyelimlicem bakalım inşallah umduğumuzu buluruz biraz sizin hdr ile belirtiğininiz sorunlar can sıkabilir


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @[__Zahid__]
[
2 sa.
Yarbay

HDR ile ne yazdığımı unuttum ben. Son durumu yazayım onun yerine,

Windowsta HDR açıkken şu ayarları yapın:

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
Ardından şu uygulama ile HDR ayarı yapın:

< Resime gitmek için tıklayın >
Ardından HDR içeriğinizi tüketirken, eğer içerik gündüz geçen bir yer ise görüntünün parlaklığı azalacaktır peak brightness High olduğu için. Bunun yerine Peak brightnessı medium yaparak kullanın. İçerik gece veya karanlık sahnelerle geçiyorsa peak brightness high yapın kullanın. Bu kısmı işte can sıkıcı. İçeriğe göre ayar yapmak. Aklınıza şu gelebilir, high yapınca parlak yerleri daha parlak yapmak için diğer kısımları kısıyor. Hayır. ekran düz beyaz bile olsa hightan mediuma geçince parlaklık artıyor. Ama işin tuhaf kısmı eğer sahne hafif karanlıksa ve karanlıkta bir mum yanıyorsa, hafif karanlık yerler daha aydınlık veya karanlık olmuyor high-medium arasında. sadece mum ışığının parlaklığı artıp azalıyor. ondan tam verim için high yapmak gerekiyor içerik karanlık yerde geçiyorsa.

Bir de windowsta HDR açıkken SDR içeriğin rengi soluk oluyor, kontrast düşük oluyor. O yüzden HDR içerik yoksa kapatın HDR'ı windowstan.

color tone'u warm 1 yapınca ekran çok sarı gelirse red -2 blue +2 yapın white balance'ta.

contrast enhancer off ya da low yapın. ben low kullanıyorum. ekran daha parlak oluyor fazla yan etkisi(hafif düşük kontrast) olmadan. zifiri karanlık yerdeki ayrıntılar rahat görünmeye başlıyor. ayrıntı varsa zifiri karanlık değilmiş aslında diyerek bu ayarın işe yaradığına kanaat getirdim. high yaparsanız renkleri bozuyor. yapmayın.

HDR tone mapping gene fazla yan etkisi olmadan sahneyi daha aydınlık ve canlı yapıyor gözlemlediğim kadarı ile. kontrast biraz düşüyor gene, ama karanlık bölgelere detay geliyor ve sahne genel olarak daha aydınlık oluyor. ama bu static iken sahnede detaylar yok oluyor gölgelerde.

4 şeye bakıyorum her ayardan sonra, karanlık bölgelerdeki detay, highlightlardaki detay, renk doğruluğu ve en siyah sahnelerde pixellerin hala açık olup olmadığı.

bunların sonucunda bu ayarlarda karar kıldım.
Bu mesajda bahsedilenler: @ewerer1
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.