Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
YDS Sınav Merkezi emanetçi sorunu

O ozceliko Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
Arkadaşlar ben Nisan ayında YDS'ye gireceğim. ÖSYM'nin internet sitesine baktığımda gördüm ki sınav pazar günü yapılacakmış. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacağı için sınava mecbur tek başıma gideceğim. Bu durumda sınava girmeden önce eşyalarımı nereye bırakabilirim? Sınav merkezlerinde emanetçi oluyor mu?
6 650 gayme maas
geçen yıl (16 mesaj)
moruk baştan söyleyeyim hiçbir sınav merkezinde emanetçi olmaz. yanında yöresinde bakkal,market vb. esnaf bulabilirsen onların insafına kalırsın.

içişleri bakanlığı'nın korona ile ilgili genelgesindeki
https://www.icisleri.gov.tr/koronavirus-ile-mucadele-kapsaminda-sokaga-cikma-kisitlamalari---yeni-kisitlama-ve-tedbirler-genelgeleri

zorunlu haller maddesinde "ÖSYM tarafından ilan edilen ve diğer merkezi sınavlara katılacaklar ve refakatçileri" şeklinde yazı var. yani sınava giriş belgesinden iki tane çıkarırsın,anne baba kardeş koca kimse yakının bir nüsha ona verirsin sınav merkezine getirip götürebilir. çevirmeye takılırsa da giriş belgesini gösterince tamam derler.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

O ozceliko Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
Eyvallah sağ olasın. Bu benim için daha iyi oldu.
Bu mesajda bahsedilenler: @650 gayme maas

O ozceliko Konu Sahibi
geçen yıl (14 mesaj)
Ama ben daha önce YKS'ye girdiğimde okulun kantini emanetçi olarak hizmet veriyordu. Kantine birakabiliyorduk eşyaları. Belki senin sınava girdiğin yerdeki okulun kantini emanet almıyordur.
Bu mesajda bahsedilenler: @650 gayme maas
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.