O

Er
23 Mart 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme (?)
69 (Bu ay: 0)
Gönderiler Hakkında
O
7 ay
Hukuk fakültelerinin 5 yıla çıkması mevcut öğrencileri etkiler mi?
Arkadaşlar ben şu anda hukuk fakültesi birinci sınıfta okuyorum. Geçtiğimiz aylarda hukuk fakültelerinin 5 yıla çıkarılacağı söylenmişti. Eğer öyle olursa bu durum mevcut öğrencileri de etkiler mi yoksa sadece karar açıklandıktan sonra bölüme kayıt yaptıranları mı etkiler?
O
geçen yıl
Bankamatik kartının süresi dolmadan yenisi gönderiliyor mu?
Arkadaşlar benim İş Bankası bankamatik kartımın süresi önümüzdeki kasım ayında doluyor. Yeni bankamatik kartım şu ankinin süresi dolmadan önce otomatik olarak adresime gönderilir mi yoksa bizzat yeni kart başvurusu mu yapmam lazım?
O
geçen yıl
Kimlik kartı çipsiz de geçerli olur mu?
Arkadaşlar bu yeni kimlik kartlarının arkasındaki çip olur da düşerse veya yerinden çıkarsa kimlik kartı komple geçersiz mi olur yoksa çipsiz olarak da kimliği kullanabilir miyim? Mesela ÖSYM sınavlarında falan kullanabilir miyim?
O
geçen yıl
YDS sonuç belgesi ile zorunlu İngilizce dersinden muaf tutulur mu?
Arkadaşlar ben bu sene üniversiteye başlayacağım. Bundan iki ay öncesinde İngilizce YDS sınavına girmiştim. YDS sonuç belgesiyle üniversiteye başvursam birinci sınıftaki zorunlu İngilizce dersinden muaf tutulur muyum? Yoksa İngillizce yerine Fransızca veya Almanca mı seçmek zorunda kalırım?
O
geçen yıl
Microsoft Office Standard lisanssız kullanılır mı?
Arkadaşlar benim bilgisayarda Microsoft Office Standard 2016 yüklü. Word'ü açtığımda "Microsoft Office'in bu uygulaması etkinleştirilmedi." yazıyor. Ayrıca bir de "4 gün içinde etkinleştirin" falan diyor.

Bu uygulamalar lisanssız da kullanılabilir mi? Benim bildiğim sadece Microsoft Office Professional uygulamaları lisanssız kullanılmıyor, Standard ise kullanılabiliyor.

Yardımcı olabilecek olan var mı?
O
geçen yıl
TURKCELL yedek SIM kart aktifleştirme sorunu?
Arkadaşlar Turkcell'den sipariş ettiğim yedek SIM Kart'ım bugün kuryeyle elime ulaştı fakat kartım henüz aktifleşmedi. Arama yapamıyorum.


Yedek SIM Kart normalde ne zaman aktifleşir?
O
geçen yıl
Turkcell yeni sim kartı siparişi
Arkadaşlar, sim kartımda ufak bir arıza olduğu için bugün Turkcell'in internet sitesinden yeni sim kartı sipariş ettim. Fakat kafama şu soru takıldı:

Şu anki sim kartımı ne zamana kadar kullanabileceğim? Yeni gelen sim kartını telefona taktıktan sonra şu anki kartım geçersiz mi olacak? Yoksa her ikisini birden aynı anda kullanabilecek miyim? Bilenler yardımcı olursa sevinirim.
O
2 yıl
YDS Sınav Merkezi emanetçi sorunu
Arkadaşlar ben Nisan ayında YDS'ye gireceğim. ÖSYM'nin internet sitesine baktığımda gördüm ki sınav pazar günü yapılacakmış. Hafta sonu sokağa çıkma kısıtlaması olacağı için sınava mecbur tek başıma gideceğim. Bu durumda sınava girmeden önce eşyalarımı nereye bırakabilirim? Sınav merkezlerinde emanetçi oluyor mu?
O
2 yıl
İki yıllık üniversite ile askerlik tecili
Arkadaşlar, ben geçtiğimiz sene 4 yıllık bir fakülteyi bırakıp 'üniversite terk' olarak askerliğimi iki yıllığına tecil etmiştim. Bu yaz ise üniversite sınavına gireceğim. Üniversite sınavı sonucunda 2 yıllık bir bölüme kayıt yaptırırsam askerliğim ertelenir mi?

Not: 23 yaşındayım
O
2 yıl
Mezun olduktan sonra 2 yıl askerlik tecili
Arkadaşlar merhaba, ben geçtiğimiz sene üniversiteyi bırakıp üniversite terk olarak askerliğimi iki yıl tecil etmiştim. Önümüzdeki yaz ise üniversiteye başlayacağım.

Üniversiteyi bitirdikten sonra bildiğim kadarıyla mezun olarak iki yıl tecil hakkınız oluyor. Bu benim için de geçerli olacak mı? Yoksa daaha önce iki yıl tecil kullandığım için tekrar erteleme olmayacak mı?
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.