Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Yabancı Sitelerden Alışveriş ve Listelenen TL Fiyatından Fazlasının Çekilmesi

Z zikaçu Konu Sahibi
8 ay (293 mesaj)
Öğrenmek istediğim bir bilgi var. Konu yabancı site ve platformlardan alışveriş yapmakla ilgili. Almak istediğim ister fiziki bir ürün olsun isterse bir yazılım veya dijital kod satışı yapan yer olsun (örneğin Epic/Steam gibi oyun platformu) site veya uygulamada listelenen TL fiyatından hep daha fazlası kredi kartımdan çekilmeye çalışılıyor. Ve üstüne bu miktarın ne kadar olduğunu da söylemiyor.

Bu arada bahsettiğim durum TL cinsinden satış yapan sitelerle ilgili. Satın alırken site tarafından listelenmiş TL fiyatını görebiliyoruz. Uzun zamandır yurtdışı sitelerden alışveriş yapmadım, en son bugün Epic Store'da bir oyun alayım dedim. Listelenmiş TL miktarını sanal kart limitine tanımladım. Ödeme yap deyince limiti yetersiz dedi.

Bunu yurtdışı kaynaklı dijital alışverişlerde bankaların aldığı komisyona bağlıyorum. Peki sizler hangi yöntemle en az ek masrafla yabancı sitelerden alışveriş yapıyorsunuz ve gerçekten diyelim 100 TL fiyatı gözüken bir ürünü yalnızca 100 TL ödeyerek mi alıyorsunuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zikaçu -- 5 Ağustos 2020; 15:15:55 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.