Merhaba. Mi stick dediğiniz gibi yavaş. Size sorum şu: Mecool Km2 Plus Deluxe, homatics Box R 4k/plus ve Nokia 8010 aşağı yukarı aynı fiyattalar lakin bu cihazlara verilecek paralarla mi box s 2.nesilden 2 tane alınıyor. Bu kadar performans farkı var mı? Varsa bu 3 cihazdan sizce hangisi alınır? İlk nesil mi box s im hala güncelleme alıyor bu 3 cihazda da yazılım desteği nasıl? |
Merhaba Öncelikle 1.Nesil mibox s rn son hangi güncellemeyi aldı. Cihaz hakkında kısmında, Güvenlik yaması düzeyi tarihi nedir. 1.Nesil den memnun sanız hiç değişime gerek yok bu arada. Yalnız 4k hdr Dolby atmos vision talebiniz varsa 1. Nesil yeterli değil. 2.Nesil mibox 2/8 ile homatics 4k plus /nokia 8010 4/32 olması daha akıcı olması dışında görsel ses farkı oluşturmuyor. Bir de homatics grubunda typec tuner ile uydu alıcısı fonksiyonu kazanıyor. Ben en çok bu özelliği kullanıyorum. Dreamstar nova/WZONE da bu özelliğe sahip. |
Tv plus uygulaması açıkçası mi box s 1 nci nesile ağır geliyor. Ayrıca dediğiniz gibi 4K Dolby atmos ta (Minimum 40 gb remux 4K film) cihaz takılıyor. 2. Nesil alırsam ne kadar fark eder onu düşünüyordum. Nokia cihaz güzel ama birşey olsa iade etmek çok zor yurtdışından geliyor. Mecool Km2 Plus Deluxe gözüme takıldı ama dediğim gibi fiyat farkına değer bir performansı var mı bilemedim. Cihazda yalnızca Ağ üzerinden 4K film izleniyor ve Turkcell TV plus uygulamasından TV izlenmekte. |
Homatics Box R 4k plus arada kampanya yapıp tr garantili 3800 gibi fiyatlara düşüyor, onu tercih edebilirsiniz. |
Amerikan market devi WalMart 'ın kendi markası ONN bu konuda en iyi cihazları yapıyor. Sahibinden sitesine Amerika'dan ürün getirip satanların ilanları var. ONN, pro ve normal olmak üzere 2 model çıkarttı, her ikisi de 4K, Çin malı cihazlar yerine Amerikan cihazlar alıp Google TV arayüzü ile kullanabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?si=z1riEcHMPpczSZwV&v=VXiV1fbhWS4&feature=youtu.be |
Onn 23 kullanıyorum otg-y kullanımına izin vermiyor. İlk kez bir Box da bunu gördüm. Yazılım özellikleri ve güncelleme desteği güzel şimdilik. |
Depolama için istiyorsanız, cihaz NTFS ve exFAT kullanmadığı için harici depolama/izleme için disk/bellek bağlayamazsınız. Fare/klavye bağlayacaksanız otg kablo veya harici çoklayıcı çalışıyor. Tabi bunun için geliştirici ayarlarına girip "USB Debugging" seçeneğini kapatmanız lazım. |
selamin aleykum arkadaslar bayraminiz mubarek olsun bir sorum olacakti aktif kullandiginiz youtube reklam engelleyici varmi acaba |
adguard DNS + YouTube vanced |
Smarttube kullanıyorum, reklamsız youtube, bazen dizilerin introsunu da anlayıp atladığı da oluyor. |
2.nesil boxa şu usb aparatı olan wifi ile çalışan kumandayı baglayabilen oldu mu? (A101 de satılan piranha kumanda) Bluetooth ile olan değil |
Merhaba arkadaşlar, önerebileceğiniz sorunsuz çalışan ip tv var mı? |
Arkadaşlar Mi Box’ta eskiden youtube videolarını yarıda bıraktığımda ana ekranda izlemeye kaldığın yerden devam et diye bir seçenek çıkıyordu artık çıkmıyor, nasıl geri getirebilirim? |
Soldaki menüde en altta "Kitaplık" var. İzlediğiniz tüm videoları, izlemeyi bıraktığınız yerden itibaren yeniden izleme seçeneği sunuyor. |
Selam arkadaşlar, 2 yıldan uzun süre kullananlar bu cihazdan memnun mu, yavaşlama veya donma var mı? Bir de lisanslı kutu olduğundan her uygulama apk olarak kurulamıyor diye inceleme yazmış, bu doğru mu? 8 gb depolama ve 2 gb ram bulunması da beni düşündürüyor. Bu forumdaki kullanıcıların görüşlerini merak ettim. |
Ram ve depolama dediğin gibi sıkıntılı.2 değil 4 yıldır kullanıyordum.android 12 ye geçişte verdikleri bir yazılımla çok cihazı pert ettiler sonrasında düzeltilmiş yazılım verselerde tadı kaçtı.2.jenerasyonu çıktı ama ben almadım kullanmadım bir yorumda bulunmak istemem.Geçen yıl Homatic 4K aldım çok memnunum cihaz kullandığımın farkına vardım.Kolay gelsin. |
Alacaksanız 2.nesil çıktı onu alın. Gayet memnunum. Kim demiş dışarıdan apk kurulamıyor diye öyle bir kuruluyor ki. İzin vermeniz yeterli. Hafıza bana fazla bile geliyor. Sıkıntı yok. |
2 nesil hangisi oluyor eğer varsa link atabilir misiniz? Amazon'da istek listeme attığım bu kutu var kaç nesil yazmıyor ama 2018 yılında çıkmış. |
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesajda bahsedilenler: @ugur1706