Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
23
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Windows 10 bu yaz dâhili Linux kerneline sahip olacak (2. sayfa)

9
90numaraşanzumanyağı
geçen hafta (279 mesaj)
Uzaktan iyi birşey gibi görünüyor olabilir ama, linuxcuları kendi tarafına çekmeye zorluyormuş gibi geldi. Eğer başarılı olabilirse, ki bilinmez, yıllardır dişini sıktığı GNU'culardan intikamını da almış olacak.

Öte yandan bir sıkıntı var; Eğer microsoft, linux kernelini windowsun içine koyarsa, GNU-GPL kuralları gereği windowsu da açıkkaynak yamak zorunda kalabilir. Yanlışsam düzeltin: Bir açıkkaynaklı yazılımı, yazılımın bir kısmını, açıkkaynak bir kütüphaneyi... sonradan kapalı kaynak yapamazsın. Açık-kaynaklı yukarıdaki parçaları yazılımında kullanırsan, başkalarının içini açıp kurcalamasına müsaade etmiş olursun. İşte bu son cümleyi yanlışsam düzeltin. Eğer ilerde windowsu açıkkaynak kodlu yapmayacaksa, kendi bacağına sıkmış demektir.
B
bersgurs
geçen hafta (1355 mesaj)
Docker ın daha performanslı çalışmasını sağlayabilir iyi bir gelişme olur.
V
vonderplanitz
geçen hafta (3876 mesaj)
Bu bidiğiniz emulatör ha cekirdek kısmını emu kapsamından çıkarılmış daha verimli çalışan bir emu fakat sonuçta bir emu.

Haberin kaynağında diyor ki, linux programları windows içinden direkt kullanılabilecek, iyi de MSYS2 ile o zaten yapılabiliyordu; benim Windows'taki MSYS2'den örnek:

< Resime gitmek için tıklayın >

haberdeki videoda da yeni özellikler eklenmiş Yeni Windows Terminali diyor fakat oradaki yeni özellik dediği şeylerin coğunu eski CMD.exe'de de Emacs kurarak da yapabiliyoruz:

< Resime gitmek için tıklayın >
_____________________________

Eski kullanıcı adı: revivo72S
smart1978
geçen hafta (11501 mesaj)
MTP modua mahkum edilmemiz kotuydu anlasilan buna da bir cozum gelecek :) .
D
DH Misafiri
7 gün (57290 mesaj)
editör doğru anlatmış. siz yanlış anlamışsınız. windows artı linux kernel ile gelicek , şu anki emülatörün yerine geçicek denmiş.