Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
79
Cevap
0
Tıklama
117
Öne Çıkarma
Cevap: Vergi Kaçırmak Farz Mı Sevap Mı? (5. sayfa)

A
aenescan1994
geçen hafta (1508 mesaj)
Kartal belediyesi. Enişteye iş yaptırıyor. Fatura kesme diyor. Faturayı başka şirkete kestiriyor. 30 bin liralık şeyi toplamış diğer şirket üzerinden 1.5 milyona fatura kesmişler. CHP li belediye işte. Heykeller parklar üzerinden belediyeyi sömürüyor. Eski AKP belediyesi Kartal'da daha hırsızmis.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
tunc@y
geçen hafta (815 mesaj)
Eskiden hayat standardı vardı. Devlet senin 1 yılda şu kadar gelirin vardır der ve o rakam üzerinden vergiyi alırdı. Zarar gösterende, hayat standardı altında kar beyan edende belirlenen hayat standardı rakamından gıkı çıkmadan vergisini öderdi. Çünkü gerçekte hepsi o rakamın üstünde kazanırdı.Şimdi beyan edilen karın vergisi ödeniyor. Çoğu esnaf yıllık net asgari ücretin bile altında kar beyan ediyor. Kimse de bunlara sen aptal mısın? Git o zaman bir yerde asgari ücretle çalış yada adam gibi kazancını ve karını beyan et demiyor.Devlet dolaylı vergilerden voleyi vuruyor. Mükellefler kafalarına göre istediği vergiyi ödüyor. Geçinip, gidiyorlar ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tunc@y -- 2 Ağustos 2020; 3:26:2 >


O
onderweb
geçen hafta (476 mesaj)
İşçi olmada ne oluyorsan ol şu ülkede. Hem en çok parayı kazandırırsın patronuna ama emeğine göre en düşük parayı da sen alırsın.
B
Ben sero
geçen hafta (233 mesaj)
Orta ve küçük ölçekli ekonomiye sahip kişilerin verdiği vergi miktarı inanılmaz. Borç değil gelişmiş ülke hesabına göre alacsğı bile var. Daha fazla alacak olmasın diye vergi vermiyorlarvermiyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.