Öncelikle şunu belirtmek isterim şu an medya ve iletişim bölüm öğrencisiyim. Geçen sene uls okurken bölümün bana göre olmadığını fark ettim. Yazarken bölümü sürekli okumak zorundasın geçmişe yönelik kitaplar diplomatik anlaşmazlıklar devletler arası yazışmalar uzunca makaleler. Eğer bunlar ilgini çekecekse eğer okuyabilirsin ama okul bittikten sonra da yabancı dil yoksa elenirsin
Öncelikle şunu belirtmek isterim şu an medya ve iletişim bölüm öğrencisiyim. Geçen sene uls okurken bölümün bana göre olmadığını fark ettim. Yazarken bölümü sürekli okumak zorundasın geçmişe yönelik kitaplar diplomatik anlaşmazlıklar devletler arası yazışmalar uzunca makaleler. Eğer bunlar ilgini çekecekse eğer okuyabilirsin ama okul bittikten sonra da yabancı dil yoksa elenirsin
Hocam beni konuya yabancı sanmayın. Maaş ve iş bulma oranından sordum. Gönül ister diplomat olmak ama onun dışında ne var. Yoksa 12 yaşından beri tarih kitapları okurum. Hep siyaset yapmak istemişimdir. Zaten hedefim diplomat olmak ama olamazsak onun dışında ne var?
Ben de diplomat olmak istiyordum lisedeyken o amaçla sınava hazırlandım hukuk geldi ama yine de öncelikli hedefim diplomatlık eğer uluslararası ilişkiler okursan diplomatlık harici özel sektörde iş yapabilmeniz için çok iyi bir ingilizce şart ayrıca iyi üniversitelerden mezun olursanız(boun,gsü,bilkent) özel sektörde de kariyer yapabilirsiniz bazı araştırma kurumlarında bölge uzmanı olabilirsiniz bunun için akademik kariyer şart tabi.Diplomatlık öncelikli hedefse zaten az çok hakimsinizdir konuya dil becerileri çok önemli.C1-C2 ingilizce üstüne orta üzeri 2. Yabancı dil elzem geniş bir genel kültür,iyi derecede ekonomi hukuk bilgisi lazım hatta mülakatta uluslararası hukuk çok önemli.sonuç olarak bilkent gsü boun gelseydi gözüm kapalı gireceğim bir bölüm.Benim için iyi üniversitede kesinlikle okunur,ortalama üniversitelerde biraz size bağlı umarım yardımcı olmuşumdur.
Ben de diplomat olmak istiyordum lisedeyken o amaçla sınava hazırlandım hukuk geldi ama yine de öncelikli hedefim diplomatlık eğer uluslararası ilişkiler okursan diplomatlık harici özel sektörde iş yapabilmeniz için çok iyi bir ingilizce şart ayrıca iyi üniversitelerden mezun olursanız(boun,gsü,bilkent) özel sektörde de kariyer yapabilirsiniz bazı araştırma kurumlarında bölge uzmanı olabilirsiniz bunun için akademik kariyer şart tabi.Diplomatlık öncelikli hedefse zaten az çok hakimsinizdir konuya dil becerileri çok önemli.C1-C2 ingilizce üstüne orta üzeri 2. Yabancı dil elzem geniş bir genel kültür,iyi derecede ekonomi hukuk bilgisi lazım hatta mülakatta uluslararası hukuk çok önemli.sonuç olarak bilkent gsü boun gelseydi gözüm kapalı gireceğim bir bölüm.Benim için iyi üniversitede kesinlikle okunur,ortalama üniversitelerde biraz size bağlı umarım yardımcı olmuşumdur.
Aslında hukuk okurken de diplomatlık sınavına katılabiliniyor diye duydum.
< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >