Ehliyetiniz olduğu sürece polis çevirmesinde sıkıntı yaşamazsınız ancak araç babanızın üzerine kiralandığı için bir kaza durumunda bütün masrafları sizden tahsil edeceklerdir. Araç kiralamadan önce sözleşme çıkıyordur, o sözleşmeyi dikkatli okuyun. |
Detaylı yanıtınız için teşekkür ederim, çevirme de problem olmaması içimi rahatlattı. |
mesela ben gelip bile bile senin tiktak aracına çarpsam suçlu %100 ben olmama rağmen senin başın ağrıyabilir. üstteki arkadaş haklı. bence babanın adına araç kiralama. |
Ben de merak ediyorum şu TikTak ve de Moov uygulamalarının araçlarını, bir türlü buraya gelmedi. Gelseler de bir deneyimlesem, ehliyet var araba yok ![]() |
Fiyatları çok uygun değil fakat çözüm odaklı iyiler İstanbul'da taksicilerin triplerini çekmektense bu uygulamalar ile daha ucuza rahat şekilde yolculuk yapabiliyorsun ![]() |
İnşallah bütün Türkiye'ye yayılır, sanki diğer illerdeki vatandaşlar insan değil, bize de yazık günah |
Haklısın, maalesef ki bu tarz uygulamalar ilk etapta İstanbul'da kullanılıyor ![]() |
Araç kiralamak istiyorum ama şikayet var sitesinde provizyon ücretlerin geri ödenmemesinden şikayet çok fazla var. 25 gündür ödenmeyen ücretler varmış birazcık tedirgin oldum. Kullananlar bir aydınlatırsa sevinirim. |
Kendinizi 2. şöför olarak kiralama öncesinde bildirmenız lazım. kucuk bir fiyat farkı çıkıyor ama buna değer. |
Ben ekstra sanal kart açtım onu bağladım ama kiralamayı bitirdikten sonra daha fatura maili gelmeden provizyon kalktı diye ziraatten bildirim geliyor hiç öyle problem yaşamadım |
Aracım servisteyken çok kullandım herkese de tavsiye ettim. Provizyonlar aynı gün içerisinde iade oldu hepsinde. |
Şikayet var sitesinde bir sürü şikayet görünce hem TikTak hem de MOOV da kullanıp kullanmama arasında kaldım. |
Taksicilerden nefret ettim. Bu uygulamayı kullanacağım ama garip garip şikayetleri görünce bilemedim. Siz hangisini tavsiye edersiniz? MOOV mu TikTak mı? |
Tiktak ve MOOV ikisi de yüklü bende, hangisinde indirim kampanya varsa veya yakın araç varsa onu kullanıyorum. |
Günlük kiralamada sanırım belli bir miktar para alıp üzerinde de KM başı para yazıyor yanlış bilmiyorsam. Eğer bulunduğunuz yerde varsa kullanın kesinlikler. Taksiden bin kat iyidir. |
Günlük kiralamalarda, aracı kiraladığınız KABİS üzerinden emniyete bildiriliyor. Tüm kiralama şirketlerin bildirim zorunluluğu var ve şirket tarafından KABİS sistemi üzerinden bu bildirim yapıldığında 6 ila 24 saat arasında sisteme düşüyor. Yani 6 saat veya 24 saat altında yapılan tüm kiralamalarda trafik ekipleri tarafından herhangi bir ceza yazılamaz. |
Hem araba fazlalığı hem de fiyat avantajı nedeniyle TikTak tavsiye ederim. |
Bunu bildiğimiz iyi oldu. Ama tam olarak hangi işlemden ceza yazılamaz? |
1774 sayılı kimlik bildirme kanununa istinaden kabis sistemine bildirimi yapılmamış kiralık araç sürücülerine 7224TL, bildirimi yapmayan kiralama firmasına 7224TL ceza kesiliyor. ( Şehirden şehire, firmadan firmaya göre değişebiliyor. Ankara'da 5000 küsur civarı kesilirken Antalya'da 38.000TL civarlarında toplam ceza kesildiğini duymuştum. ) Siz ek sürücü yazmadan aracı başkasına kullandırttınız ve çevirmede kabis kayıtlarında bu tespit edilirse yukarı da bahsi geçen kanundan dolayı ceza yiyorsunuz ve kiralama şirketine yazılan ceza da size kalıyor. 1 yıl içinde 2. kez kabise bildirimde bulunmadığı tespit edilen kiralama şirketlerinin de ruhsatları iptal ediliyor. Bu sebeple firma sizi kara listeye alıyor. |
< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >