Madem yeni bilgisayar alacaksın reset felan atmıyorsa boşver ![]() Problem varsa termal pad le felan geçiştirebilirsin sanırım ama soğutucun hasardan dolayı tam basmıyorsa yararı olmayacağını düşünüyorum. |
termal macun şart :/ elektrkçilerde ara araştır orda ucuza bulursn |
izmirde olsan ben sana beleş verirdim azıcık .izmirden bursaya gelecek tanıdığın varsa gelsin vereyim ben |
diş macununu kullananlar vardı. işe yaradığınıda idda ediyorlardı arko krem kullananda vardı ama yağ ısı yalıtımı sağlar, bence işe yaramaz |
Ben vazelin sürüyom bazen harika soğutuyo ![]() ![]() |
aslına bakarsanız evet sorun var belli bir süre sonra bilgisayar tamamen donuyor reset atıyorum bütün fanlar çalışıyor ama bilgisyar başlamıyor power tuşuna iki saniye basılı tutuyorum ancak öyle ben en iyisi bayramdan sonraya kadar bilgisayar açmıyayım(acil durumlar hariç) bunu almayı düşünüyorum nasıl sizce:http://forum.donanimhaber.com/m_25896308/tm.htm Ek:1i almayı düşünüyorum ![]() |
İşlemci ile soğutucu arasına hiç bir şekilde Termal Macunlar dışında bir madde sürmeyin. Bu termal pad dahi olsa... Termal macunların amacı; soğutucu ile işlemciler üzerinde bulunana micron kalınlığındaki yarıkları doldurarak temas alanını arttırmak ve daha sağlıklı bir soğuma gerçekleşmesine yardımcı olmaktır. Diş macun, arko krem, traş macunu, güneş yağı, yoğurt vb hiç bir yabancı maddeyi işlemci ile soğutucu arasına sürmeyin... |
Yoğurt güneşte yanan işlemciye ![]() Ya 2$'a al 1tane manhattan yeterli ben geçen aldım macunsuz haline göre mucizeler yarattı 9700led ile. |
Core contact freeze imi kullanırken bir parça saf bakır tozu kullandım. sanırım 1-2 derece fark etti tozsuz olana nazaran.(en kötü ihtimal etmemiştir.) Aklından geçirenler varsa diye yazdım. ![]() |
neyse arkadaşlar sorun halloldu yeni anakart aldım otomatik olarak bilgisayarcı halletti Biostar P4M900-M4 ![]() matsonicten kurtuldum ![]() |
alüminyum folyo (mutfakta fırın için kullandığımız) olur mu acep ![]() gidip termal macun almaya üşeniyorum açıkçası ![]() |
okadar diş macunu diş macunu diye duydum arkadaslar benimde ihtiyacım vardı termal macuna çinden sipariş ettim ama 30 gunu bulur gelmesi tanıdıgım bi pc tamircisini aradım oda diş macunu diyince koyuldum işe:D wallahide pc 30-32 derece arası sabit suan:D ama beyaz olan macunlardan olacak renkli olanlar işe yaramıyormus:D gercekten rahatlıkla deneyebilirsiniz diş macunu işini 1 damla su boyutunda bişi kullanıyorsunuz mukemmel etki yaratıyor |
mayonez kullan calve ![]() |
ben denedim diş macununu ama macun ısıdan dolayı bir süre sonra yok oluyor haberiniz olsun neredeyse buharlaşıyor yani tavsiye etmem |
3 gündür diş macunu sürülü olan e8500 işlemcimin sıcaklığı boşta iken 43 44 video render iken 98-100 |
yoğurt sürecek kadar bilgisayarınızı düşünmüyorsanız mecidiyeköy de rica bile etseniz sağda solda kalmış küçük paketlerde termal macunlar var. belki para bile almazlar. ben her zaman iyi üründen yanayım, kalite ve performans. fiyatı da araştırarak tabi. yazık değil mi bilgisayarınıza. yanma ihtimali yüksek birçok sistemde. |
bayram haftasının sonrasında kadar idare etsin yeter arkadaşlar lütfen
cpu fanını söktüm (478 pin)
sökerken sanırım ayağını kırmışım. neyse yinede oturdu yerine
bu arada floppy sürücüyü takmıştım ayarları falan oynarken baktım biostan 61 derece gösteriyor
bayram parasıyla kıytırık birşeyler alırım
yakında core2duoya geçecem gib yani bi süreliğine idare etsin benim için yeterli
internet explorerı açarken 58 oluyor
kullanılabilecek şeylerin tavsiyesini bekliyorum