Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
3
Cevap
222
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Tablet satışları düştü, Apple liderliğini sürdürüyor
D
8 ay
Binbaşı
Konu Sahibi

Tablet satışları düştü, Apple liderliğini sürdürüyor
Küresel tablet satışları bu çeyrekte geçen senenin aynı dönemine göre düşüş gösterdi. International Data Corporation'ın (IDC) raporuna göre bu yılın üçüncü çeyreğinde geçen seneye göre %14.2 düşüşle 33.2 milyon tablet satıldı. Bir önceki çeyreğe göre ise satışlar %29.9 artarak toparlanma yaşandı. Chromebook satışları da benzer şekilde azaldı.Apple liderliğini koruyorTablet satışları düştü, Apple liderliğini sürdürüyor
Apple tablet satışlarında liderliğine devam ederek 12.5 milyon adet satış rakamıyla ve %37.5 pazar payına ulaştı. İkinci sırada ise  6 milyon satış ve %18 pazar payıyla Samsung yer alıyor. Lenovo ve Huawei ise sırasıyla %7.9 ve %6.8 pazar payıyla üçüncü ve dördüncü sırada bulunuyorlar.Ayrıca Bkz.Apple, 2024'te iPad serisinin tamamını güncelleyecekRaporda firmaların tabletler ile PC ve akıllı telefonların beraber en iyi şekilde çalıştığını fark ettiği ve bu nedenle gelecekte daha entegre yazılım ve hizmetler sunabileceği belirtiliyor. Kısa vadede tablet pazarında büyüme beklenmese de eğitim ve çeşitli sektörler nedeniyle pazarın uzun vadede ayakta kalacağı ifade ediliyor.Chromebook segmenti ise bu çeyrekte %20.8 küçüldü ancak eğitim sektörünün gelecekte pazarı ayağa kaldırması bekleniyor. Chromebook segmentinde %28 ile Acer'ın liderliği bulunuyor. İkinci ve üçüncü sırayı ise %19 pazar payıyla HP ve Dell paylaşıyorlar. Lenovo ise %18 ile dördüncü sırada bulunuyor.
Kaynak:https://www.gizmochina.com/2023/11/06/global-tablet-market-declines-in-q3-2023-apple-leads-the-segment/

 Haberi Portalda Gör

G
8 ay
Yüzbaşı

iPhone 15 serisi ne kadar satacak acaba< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Y
8 ay
Binbaşı

covid sonrası bu düşüş biraz normal geliyor, üstelik tabletler diğer ürünlere nazaran daha uzun ömürlü cihazlar olarak geliyor bana; bir laptop kadar oynar ve dış ortamdan etkilenebilecek parçası yok, pili de bir telefon kadar sıklıkla şarj edilmiyor
V
8 ay
Yarbay

Covid sonrası uzaktan eğitim ve çalışmaya talebin azalması + telefonların 7" i bulması ile alakalı. Özellikle mini tabletlere pek gerek kalmadı gibi.
Daha büyük boyutlara ise daha fazla ilgi olacaktır elbet.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.