Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Superonline ve Twitter sorunu

F fafafa Konu Sahibi
3 ay (109 mesaj)
Süperonline Statik ip kullanıyorum ve twitter da görsel ve video görüntülememe sorunu yaşıyorum. İki tane superonline aboneliğim var ve ikisinde de bu sorunu yaşıyorum TTNET ve kablonet üyeliklerinde bu sorunu yaşamıyorum. Superonline ile birçok defa görüştüm ama hiçbir çözüm bulamadılar. VPN açarsam twitter gayet iyi çalışıyor anında. Bu sorunu yaşayan veya çözümünü bilen var mı acaba.
D donanımcı123
3 ay (16028 mesaj)
Süperonline’ın yurtdışı pop noktaları ile twitter cdn sunucuları arasındaki bir problemden kaynaklanıyor sorun. Bizim pek yapabileceğimiz bir şey yok. Süperonline bir zamanlar yurtdışı çıkışlarda en iyi operatördü ama son 1 sene çok bozdular, tahminimce yurtdışından kiraladıkları pop noktaları değişti veya hat kapasitesi düştü ve sorunlar başladı, tamamiyle maliyet düşürme amaçlı şeyler.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F fafafa Konu Sahibi
3 ay (109 mesaj)
Başka hiçbir uygulamada bu sorun olmuyor bende, bilgisayardan girince bu sorun olmuyormuş diye duymuştum ama deneme şansım olmadı. Telefondan girişlerdeki bu sorunu VPN harici çözebilsek iyi olurdu.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

D donanımcı123
3 ay (16028 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: fafafa

Başka hiçbir uygulamada bu sorun olmuyor bende, bilgisayardan girince bu sorun olmuyormuş diye duymuştum ama deneme şansım olmadı. Telefondan girişlerdeki bu sorunu VPN harici çözebilsek iyi olurdu.
Bilgisayardan girince de yapıyor, cihaz fark etmiyor.
F fafafa Konu Sahibi
3 ay (109 mesaj)
Bu sorun herkeste yok sanırım. Bizde olmasının sebebi ne olabilir. Bir ayar ile düzeltilebilir mi acaba. VPN işi çözüyor ama kullanmak istemiyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F Fil Yutmus Boa Yılanı
2 ay (783 mesaj)
Hocam aynı sorun son 1 hafta kadardır bende de var. O kadar sinir bozucu ki mobil veriye geçmek durumunda kalıyorum. Turkcell Superonline Fiber kendi altyapısı ile kullanıyorum. Konuya up olsun.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Z Zulema Zahir
2 ay (889 mesaj)
TSOL fiber altyapısından Millenicom kullanan bende de var bu sorun.
F furkanorta00
2 ay (66 mesaj)
CGN ip ile kendi altyapısında ftth superonline kullanıyorum tam olarak aynı problemi yaşıyordum. Sayfayı aşağıya kaydırdıkça metinler yükleniyor ama medyalar ve kişilerin profil fotoğrafları yüklenmiyordu. Ya 30 saniya kadar beklemem ya da uygulamayı kapatıp tekrar açmam gerekiyordu ve çok sinir bozucuydu. Telefonumda cloudflare dns kullanmaya başladım ve router'ı da o günden beri hiç yeniden başlatmadım şimdilik sorun yok gibi görünüyor umarım bunu buraya yazdım diye o problemi tekrar çağırmış olmam . Benim anladığım cihaz ne kadar uzun süre açık kalır o kadar uzun süre aynı IP ile internete çıkarsam CGN problemlerini o kadar az yaşıyorum. Bölge Manisa bu arada
N nofearl
geçen ay (1767 mesaj)
Bu sorunla karsilanca ilk bakilacak ayar mss clamping. Pppoe kullandigimiz icin mtu discovery basarisiz olursa (ve clamping yoksa) baglanamayabiliyor. Bu sekilde secici baglanamama sorunlari genelde bundan kaynakli olur.

superonline routerlarda genelde bu ayar var ve acik, farkli router kullaniyorsaniz 1452 olarak ayarlamayi deneyin, superonline modem varsa degisiklik istemeyi deneyin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @fafafa

F fafafa Konu Sahibi
geçen ay (109 mesaj)
Fiber kullanıyorum, bu ayar bende de var mı acaba.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @nofearl
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.